Silvercrest SKM 650 A1 kuchyňský robot – recenze

Levný kuchyňský robot se slušným výkonem a velkou, 5litrovou mísou. Zaujme designem, zpracováním i jednoduchým ovládáním. Má osm stupňů rychlosti a v balení nechybí ani ochranný kryt, hnětací hák, metličky na sníh či ploché míchadlo. Některé části přístroje lze mýt v myčce nádobí, což usnadňuje jeho čištění. Výkon robotu nepatří k nejlepším ani nejhorším. V případě hutnějšího těsta je však cítit, že pracuje na plné obrátky.

Publikované: 11.07.2022
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Silvercrest SKM 650 A1

Příkon 650 W, 8 rychlostí, mechanické ovládání, 5litrová ocelová nádoba na míchání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Levný kuchyňský robot, který zvládá hnětení, míchání, šlehání i mixování. Má poměrně velkou – 5litrovou nádobu, která je odnímatelná, díky čemuž se snáze udržuje čistá. Samotný robot je vyroben z plastu, ale k výrobě mísy byla použita ušlechtilá ocel. Vyzdvihujeme výkyvné rameno s odblokovacím tlačítkem, které umožňuje rychlou výměnu příslušenství.

Silvercrest SKM 650 A1 recenze

V balení nechybí ochranný kryt mísy, hnětací hák, ploché míchadlo i metly na šlehání. Líbí se nám, že hnětecí hák a ploché míchadlo mají nepřilnavou vrstvu Teflon®. Díky ní se nám suroviny nelepily a nástavce se daly následně mnohem snáze očistit. Některé části jsou dokonce vhodné do myčky na nádobí.

Oceňujeme, že robot je lehounký, má necelé 4 kilogramy, ale přesto je na kuchyňské lince stabilní. Na spodní straně se totiž nacházejí šikovné přísavky. S robotem se nám pracovalo pohodlně. K dispozici je osm rychlostí a jejich plynulé nastavení pomocí mechanického otočného voliče. Zaujala nás také krásná červená barva přístroje, čímž se stává nepřehlédnutelným doplňkem každé kuchyně.

Nevýhody produktu

Tento kuchyňský robot má menší výkon, a sice 650 W. Není to nejhorší a na běžné domácí práce postačí, ale při míchání hustšího těsta bylo cítit, že se trochu trápí. Během testu jsme si všimli, že pokud chceme vyšlehat menší množství vajíček, není to možné, respektive, že výsledek není uspokojivý. Doporučujeme proto šlehat minimálně čtyři vajíčka, případně více.

Kuchyňský robot Silvercrest SKM 650 A1 recenze

Parametry

Příkon650 W
Objem nádoby5 l
Plynulá regulace rychlostiano
Počet rychlostí8
Ovládánímechanické
Retro designne
Hněteníano
Šleháníano
Systém mícháníplanetární
Rozměry35,4 x 22,1 x 33,5 cm
Hmotnost 3,9 kg

Zkušenosti se Silvercrest SKM 650 A1

Uživatelé ocenili spolehlivost tohoto kuchyňského robota. Chválí, že je nápomocný při pečení a vyzdvihli také jeho příznivou cenu. Líbí se jim nízká hmotnost, šikovné přísavky na spodní straně, díky kterým se robot neposouvá po kuchyňské lince a dostatečně velká nádoba. Některé spotřebitele překvapily vibrace horního ramene a při šlehání nutnost použití minimálně čtyř vajíček. Z menšího množství totiž přístroj sníh nevyšlehá. Plus si zasloužil za lehké ovládání, dostatek funkcí a krásnou barvu. Minusem zase za to, že na tužší těsta má slabý motor. Celkově však byli s robotem spokojeni a vyzdvihli jeho velmi dobrý poměr ceny a kvality.

Recenze a zkušenosti s kuchyňským robotem Silvercrest SKM 650 A1
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s kuchyňským robotem Silvercrest SKM 650 A1
Zdroj: Lidl.cz

Alternativy

Kuchyňský robot Silvercrest SKM 650 A1 zvládá míchání, šlehání i mixování, pokud se vám tyto funkce málí, sáhněte například po Esperanza EKM 025, který má mlýnek na maso. Pro ještě větší variabilitu použití je zde k dispozici KitchenAid 5KSM175. Po dokoupení příslušenství umí robot strouhat, lisovat, odšťavňovat a podobně. Budete si však muset sáhnout hlouběji do kapsy. Konkurentem přístroje Silvercrest může být i značka Klarstein, konkrétně kuchyňský robot Klarstein Lucia. K oblíbeným kuchyňským robotům patří také Bosch MUM S2EW40, který má výkon 700 W, nicméně je dražší a má menší objem mísy (3,8 l). K jeho přednostem patří spolehlivý motor a široký výběr příslušenství.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Osm rychlostních stupňů
Dostatečně velká mísa s ochranným krytem
Nepřilnavá vrstva Teflon®
Možnost mytí háku a metličky v myčce nádobí

Negatíva

Slabší motor a výkon pouze 650 W

Příkon: 650 W ● Objem nádoby: 5 l ● Regulace rychlosti: ano ● Počet rychlostí: 8 ● Ovládání: mechanické

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(77.4%)