Klarstein Lucia kuchyňský robot – recenze

Výkonný robot, který v sobě spojuje několik funkcí. Potěší možnost míchání, šlehání, mletí masa či přípravy smoothie. Robot má dostatečný výkon, ale je vyroben z plastu a při vyšších otáčkách je to znát. Objem mísy 5,2 litru je dostačující, nicméně by potěšil i větší. Přístroj se hodí těm spotřebitelům, kteří chtějí jedním spotřebičem nahradit několik strojů. Pořizovací cena a kvalita zpracování jsou kompromisem.

Publikované: 11.07.2022
Aktualizované: 03.10.2022
Obsah článku:

Klarstein Lucia

Příkon 2 000 W, 6 rychlostí, mechanické ovládání, 5,2litrová nádoba na míchání, skleněná nádoba na mixování.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Lucia je výkonný kuchyňský robot, který toho dokáže opravdu hodně. Kromě míchání nebo šlehání je to například i mlýnek na maso. Jedním přístrojem jsme tak uměli nahradit více spotřebičů. Oceňujeme pulzní funkci a šest rychlostních stupňů. Vysoký výkon v kombinaci s kvalitními háky těsto míchá rovnoměrně a potěšilo nás, že přístroji nedělá problém ani větší množství těsta.

Klarstein Lucia recenze

Součástí balení je i skleněná mixovací nádoba, což je skvělé pro přípravu mixovaných polévek nebo smoothie drinků. Se šleháním bílků jsme byli také spokojeni. Otestovali jsme také mlýnek na maso a díky šablonám lze připravit suroviny například na karbanátky, ale rovněž na těstoviny nebo koláčky. Možnosti tohoto kuchyňského robota jsou opravdu bohaté.

V balení je vše potřebné a potěšila nás ochrana proti ostříkání i nástavce pro přípravu klobás či salámu. Ovládání robota je jednoduché a probíhá přes mechanický otočný volič. Pokud jsme si s robotem více pohráli, zvládl také strouhání zeleniny na obstojné úrovni.

Nevýhody produktu

Zklamalo nás horší zpracování kuchyňského robota, protože mnoho částí je plastových, a tak máme obavy ohledně jeho životnosti. Hlučnost je vyšší, než jsme očekávali a při delší práci je rušivá. V balení chyběl návod v češtině, což může některým uživatelům činit problémy. Ale jak jsme uvedli, ovládání není složité. Robot váží až 11 kilogramů a patří k těm těžším. Minus si robot zaslouží za menší mísu na míchání, která má objem 5,2 litrů. Jiné modely nabízí větší objemy, což je při práci pohodlnější.

Kuchyňský robot Klarstein Lucia

Parametry

Příkon2 000 W
Objem nádoby5,2 l
Plynulá regulace rychlostiano
Počet rychlostí6
Ovládánímechanické
Retro designne
Systém mícháníplanetární
Pulsní funkceano
Hněteníano
Šleháníano
Mixováníano
Sekáníano
Mlýnek na masoano
Rozměry23 x 64 x 48 cm
Hmotnost11 kg

Zkušenosti s Klarstein Lucia

Výrobek se setkal s rozporuplnými reakcemi od spotřebitelů. Některým přišel porouchaný, a tak ho museli ihned reklamovat. Dalším vadila vyšší hlučnost či fakt, že v balení nebyl manuál v českém jazyce. Jiní ocenili výkon robota a jeho praktické využití. Vyzvedli míchání a šlehání či možnost mletí masa a strouhání zeleniny. Pochvalu si vysloužilo také bohaté příslušenství v balení nebo příznivá cena. Minusem byla pro některé velikost robota a fakt, že robot je vyroben z plastu.

Recenze a zkušenosti s kuchyňským robotem Klarstein Lucia
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Klarstein Lucia je výkonný kuchyňský robot, který zvládá míchání, šlehání a dokonce i mletí masa. Ovládá se jednoduše prostřednictvím mechanických voličů. Pro vyznavače retro designu je k dispozici robot KitchenAid 5KSM175. Pro mnohem levnější alternativu se poohlédněte po přístroji Esperanza EKM 025, případně po Silvercrest SKM 650 A1.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Spousta příslušenství v balení
Možnost mletí masa
Planetární systém míchání
Skleněný pohár na smoothie
Pulzní funkce a 6 rychlostí

Negatíva

Mnoho plastových částí
Vyšší hlučnost i hmotnost
Bez návodu v českém jazyce
Menší objem mísy na mísení

Příkon: 2 000 W ● Objem nádoby: 5,2 l ● Regulace rychlosti: ano ● Počet rychlostí: 6 ● Ovládání: mechanické

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)