Esperanza EKM 025 kuchyňský robot – recenze

Kuchyňský robot Esperanza potěší nízkou pořizovací cenou a slušným výkonem 1 000 W. K dispozici je šest rychlostí, pulzní funkce a plynulé nastavení. Kromě míchání, šlehání a mixování se uplatní i jako mlýnek na maso. Minusem je fakt, že většina částí je plastová. Nepotěší ani vyšší hlučnost. Jinak jde o povedený kousek pro méně náročné spotřebitele, kteří nechtějí utratit spoustu peněz.

Publikované: 11.07.2022
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Esperanza EKM 025

Příkon 1 000 W, 6 rychlostí, mechanické ovládání, 5litrová nerezová nádoba na míchání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Robot nás příjemně překvapil, navzdory nízké pořizovací ceně má dostatečný výkon 1 000 W a plynulý chod. Během našeho testu si počínal velmi dobře a většinu surovin zpracoval na jedničku. Oceňujeme pulzní funkci a šest rychlostí, které lze nastavit plynule pomocí mechanického otočného voliče.

Esperanza EKM025 recenze

Potěšila nás miska z nerezové oceli o objemu 5 litrů a ochranné víko, které zabraňuje stříkání surovin během práce. Nechybí ani nádoba na mixování o objemu 1,5 litru. Robot je navíc rozšířen o další funkce a uplatní se také jako mlýnek na maso. Plus si zaslouží za ochranu proti přetížení. Doba nepřetržitého provozu je 12 minut a poté je nutná 20minutová pauza. Nevnímáme to jako minus, protože 12 minut je dostatečně dlouhou dobu na zpracování jakýchkoli surovin.

Přestože je tento kuchyňský robot plastový, má dobrou stabilitu. Tu zaručují protiskluzové pogumované nožičky. Díky přístroji jsme si uměli připravit velké množství různých domácích pokrmů a v kuchyni nám nahradil několik spotřebičů.

Nevýhody produktu

Tělo robota je vyrobeno z plastu a rovněž i páčka na ovládání, proto máme obavy o jeho životnost. Plastový je také posuvník rychlostí. Během testu nebyl s robotem v tomto směru žádný problém, ale přece jen, plast je méně odolný než kov. Kuchyňský robot si počínal velmi dobře, ale občas se nám stalo, že suroviny nebyly dokonale promíchány a zůstaly nalepeny po krajích mísy. Závisí to však na typu surovin. Robot je poměrně hlučný a uvítali bychom o něco delší přívodový kabel, tento má jen jeden metr.

Kuchyňský robot Esperanza EKM025

Parametry

Příkon1 000 W
Objem nádoby5 l
Plynulá regulace rychlostiano
Počet rychlostí6
Ovládánímechanické
Retro designne
Hněteníano
Šleháníano
Systém mícháníplanetární
Rozměry23,3 x 45 x 53 cm
Hmotnost7 kg

Zkušenosti s Esperanza EKM 025

Uživatelé vyzdvihli dobrou pořizovací cenu, jednoduchost používání i množství příslušenství v balení. Ocenili mixování, ale některým vadilo, že při přípravě těsta nedochází k dokonalému promíchání a část surovin zůstává na stěnách mísy. Minus si tento kuchyňský robot vysloužil i za vyšší hlučnost.

Recenze a zkušenosti s kuchyňským robotem Esperanza EKM025
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Esperanza EKM 025 se vyznačuje nízkou pořizovací cenou a slušným výkonem 1 000 W. Od nákupu může odradit vyšší hlučnost. Konkurentem tohoto přístroje je např. Silvercrest SKM 650 A1, ačkoli má nižší výkon 650 W, ale nabízí vše potřebné. Esperanza disponuje šesti rychlostmi, stejný počet má také Klarstein Lucia a o něco více (10) KitchenAid 5KSM175. Poslední zmíněný robot má krásný retro design, ale vysokou pořizovací cenu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
V základu i mlýnek na maso
Možnost pohodlného mixování
Jednoduché ovládání

Negatíva

Větší hlučnost přístroje

Příkon: 1 000 W ● Objem nádoby: 5 l ● Regulace rychlosti: ano ● Počet rychlostí: 6 ● Ovládání: mechanické

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)