Klarstein Polar Tower Smart ochlazovač vzduchu – recenze

Sympatický ochlazovač vzduchu, který nabízí funkce 4 v 1, kromě osvěžení si vzduch můžete také vyčistit nebo zvlhčit. Jedná se o smart řešení s možností ovládání na dálku prostřednictvím mobilní aplikace, jelikož ochlazovač podporuje WiFi. Předností jsou také čtyři rychlosti foukání či chladicí akumulátory, které jsou součástí dodávky.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 30.06.2022
Obsah článku:

Klarstein Polar Tower Smart

4 funkce (ochlazovač, ventilátor, zvlhčovač, ionizátor), 4 rychlostní stupně, regulace časovače, 7litrový zásobník, hlučnost 60 dB, dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Ochlazovač vzduchu Klarstein Polar Tower Smart ocení všichni, kdo mají rádi pohodlí a smart řešení. Ovládání přes mobilní aplikaci je jednoduché a maximálně návykové. Potěšil nás sympatický design i funkce 4v1. Přístroj jsme mohli používat jako klasický ventilátor, ochlazovač, zvlhčovač a také jako čističku vzduchu.

Maximální příkon přístroje je 85 W, proto nečekejte výkon jako při klimatizaci, avšak o příjemné osvěžení během horkých letních dnů se Klarstein Polar Tower Smart postará. Kromě mobilní aplikace jej lze ovládat i přes dálkový ovladač a panel, který je přímo na přístroji.

Zaujalo nás, že k dispozici jsou až čtyři rychlosti foukání a také časovač, který lze nastavit v hodinových intervalech až do 24 hodin. Díky tomu jsme si uměli nastavit příjemné osvěžení přesně podle našich představ. Za zmínku stojí i to, že kromě normálního režimu je zde i režim simulující přírodní slabší i silnější vítr a nechybí noční režim, během kterého je přístroj obzvláště tichý.

Klarstein Polar Tower Smart recenze

Během testu se nám rovněž osvědčila funkce ionizace, díky níž se ze vzduchu odstraňují částečky prachu a zápachy a my jsme si tak mohli užívat svěžího a čistého vzduchu. Jak jsme již zmínili, ochlazení místnosti není nijak výjimečné, ale během letních dnů potěší a dokáže přinést organismu úlevu od vysokých teplot. Kromě toho je vzduch i zvlčován, což se hodí u míst se suchým vzduchem.

Vodní nádrž má kapacitu na 7 litrů vody, což je dostačující pro celodenní provoz. V balení nechybí pět vyměnitelných chladicích akumulátorů a oceňujeme také, že přístroj má na spodní straně zabudovaná kolečka pro snadnější přesun.

Nevýhody produktu

Zklamalo nás, že černá verze ochlazovače je dodávána s bílým napájecím kabelem, což kazí celkový dojem z designu. Když jsme ochlazovač přemístili do větší místnosti, ochlazení bylo minimální. Abychom pocítili úlevu od tepla, museli jsme ochlazovač umístit co nejblíže sobě. Jinak jsme se s nějakými výraznějšími nedostatky nesetkali. Pokud tedy nechcete nebo nemůžete mít v domácnosti klasickou klimatizaci, tento ochlazovač je vhodnou alternativou.

Klarstein Polar Tower Smart ochlazovač vzduchu 4v1

Parametry

Průtok vzduchu3 306 m³/h
Max. příkon85 W
Hlučnost60 dB
Objem nádrže na vodu7 l
Automatické vypnutíano
Dálkové ovládáníano
WiFiano
Počet rychlostí4
Noční režimano
Efektivita4v1
Přenosnýano
Časovačano

Zkušenosti s Klarstein Polar Tower Smart

Uživatelé ocenili design výrobku, ale překážel jim bílý napájecí kabel, který pokazil celkový dojem, k černé barvě ochlazovače se nehodí. Vyzvedli jednoduchou manipulaci, ovládání na dálku pomocí chytrého telefonu i celkové funkce. Ochlazovač dokáže příjemně zvlhčit vzduch a je lepší variantou než ventilátor. Podle některých zákazníků však ochlazuje jen minimálně. V menší místnosti o rozloze 20 metrů čtverečních klesla za hodinu teplota jen o 0,2 stupně. Jiní uživatelé se naopak setkali s dostatečným ochlazením podobně velké místnosti. Plus si vysloužila i nízká hladina hluku během provozu a několik režimů ochlazování.

Recenze a zkušenosti s ochlazovačem vzduchu Klarstein Polar Tower Smart
Zdroj: Klarstein.cz

Alternativy

Klarstein Polar Tower Smart je chytrý ochlazovač vzduchu, který lze ovládat přes mobilní telefon. Pokud hledáte levnější alternativu a nevyžadujete integrované WiFi, vhodnou volbou je například Klarstein Maxfresh. Pro ty, kteří vyžadují extrémně tichý provoz, doporučujeme Honeywell TC10PM. Tento ochlazovač má hlučnost pouhých 25 dB a nabízí až 10litrovou nádobu na vodu. Hezkým designem a podobnými funkcemi jako má Klarstein potěší i konkurenční model OneConcept Baltic. Pro levné a mírné ochlazení vzduchu v místnosti můžete sáhnout po kompaktním ochlazovači Camry CR 7321, který se napájí přes USB port a nabízí tři funkce v jednom (ochlazuje, čistí a zvlhčuje vzduch).

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnost ovládání na dálku pomocí mobilu
Čtyři funkce v jednom přístroji
Objem nádrže na vodu činí až 7 litrů
Noční režim a časovač
Ochlazování, zvlhčování i čištění vzduchu

Negatíva

Černá verze dodávána s bílým kabelem
Větší místnost dostatečně nevychladí

Příkon: 85 W ● Objem nádržky na vodu: 7 l ● Průtok vzduchu: 3 306 m3/h ● Hlučnost: 50–60 dB ● Hmotnost: 9 kg ● Rozměry: 26 × 115 × 35 cm (Š × V × H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)