OneConcept Arctic Cube ochlazovač vzduchu – recenze

Jednoduchý ochlazovač vzduchu, který je vhodný pro nenáročné uživatele. Nabízí čtyři funkce v jednom, nízkou hlučnost během provozu, jednoduchý design a velkým benefitem je funkce ionizátoru neboli čištění vzduchu. Ochlazovač má nižší výkon a menší, 3litrovou nádržku na vodu. Ovládání je jednoduché a intuitivní a probíhá prostřednictvím dálkového ovladače nebo pomocí intuitivní dotykové plochy.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 01.07.2022
Obsah článku:

OneConcept Arctic Cube

Ochlazovač, ventilátor, zvlhčovač a ionizátor v jednom, 3 rychlostní stupně, 3litrový zásobník, dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Ochlazovač vzduchu OneConcept Arctic Cube nás už na první pohled zaujal svým minimalistickým vzhledem. Ochlazovač se hodí do domácnosti i kanceláře. Potěšila nás funkce 4v1. Tento přístroj v sobě spojuje vše, co je potřebné pro příjemné zchlazení během horkých letních dnů. Je to ventilátor, ochlazovač vzduchu, čistič vzduchu a zvlhčovač v jednom.

Příkon 40 W a průtok vzduchu 230 m³/h jsou vhodnou alternativou do místností s menší rozlohou. Samozřejmě není třeba čekat zázraky a s ochlazovačem jsme nikdy nedosáhli takových výsledků jako s klasickou klimatizací. Oceňujeme variabilní proudění vzduchu, k dispozici je automatická horizontální oscilace i manuálně nastavitelná vertikální oscilace.

OneConcept Arctic Cube rozměry

Plus si vyslouží praktická a velmi snadno odnímatelná nádrž na vodu a dva chladící akumulátory, které byly součástí balení. Právě s nimi je ochlazení vzduchu v místnosti o něco příjemnější. Rovněž vyzdvihujeme jednoduchost ovládání, to probíhá přes dálkový ovladač nebo přes intuitivní dotykovou ovládací plochu přímo na přístroji. Přístroj má navíc kompaktní velikost a nízkou hmotnost, díky čemuž se snadno přenáší na potřebné místo. Zmínit je třeba i tichý provoz, ochlazovač nás během provozu vůbec nerušil.

Nevýhody produktu

Vzhledem k tomu, že ochlazovač má o něco nižší výkon, ochlazení je minimální a jde spíše jen o příjemné osvěžení. Ale během horkých letních dnů potěší i to. Jedná se proto o přístroj, který ocení zejména méně nároční uživatelé. Zklamal nás také objem nádrže na vodu. Přestože se s nádrží jednoduše manipuluje, její objem je jen 3 litry, což je dost málo a nádobu jsme museli častěji doplňovat. Minus si vyslouží i použité plastové materiály, které působí nekvalitně a levně.

OneConcept Arctic Cube ovládání

Parametry

Průtok vzduchu230 m³/h
Max. příkon40 W
Hlučnost40 dB
Objem nádrže na vodu3 l
Automatické vypnutíano
Dálkové ovládáníano
WiFine
Počet rychlostí3
Noční režimano
Efektivita4v1
Přenosnýano
Časovačano

Zkušenosti s OneConcept Arctic Cube

Při tomto ochlazovači vzduchu jsme se setkali s rozporuplnými reakcemi. Někteří uživatelé byli s jeho službami spokojeni a jiní naopak ne. Uvedli například, že přístroj sice chladí, ale jen pokud do něj dáváte led, jinak v podstatě spíše ohřívá. Za výhodu označili tichý chod, jednoduchou manipulaci, kompaktní rozměry či dálkové ovládání. Překáželo jim, že černá verze se dodává s bílým napájecím kabelem, což kazí dojem z designu a minus si vysloužily i použité plastové materiály, které působí méně kvalitním dojmem. Kritice se nevyhnul ani displej, který je málo výrazný.

Recenze a zkušenosti s ochlazovačem vzduchu OneConcept Arctic Cube
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

OneConcept Arctic Cube nabízí poměru malou nádrž na vodu o objemu pouhé 3 litry, pokud hledáte přístroj s větší nádrží, vhodný může být Sencor SFN 9011SL, který má objem 5,5 litru. Přestože se tento ochlazovač ovládá jednoduše, chybí mu WiFi a tudíž není možné ovládání přes mobil, to nabízí například Klarstein Polar Tower Smart, nicméně ten je o několik stovek dražší. Alternativou může být i Klarstein Maxfresh, který se ovládá pohodlně přes dálkový ovladač. Pokud vám jde o ještě větší kompaktnost, zvolte Camry CR 7321. Je to jednoduchý, minimalistický a levný ochlazovač vzduchu, který je napájen přes USB port.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Minimalistický vzhled
Snadno odnímatelná nádrž
Intuitivní dotykové ovládání
Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
Nízká hlučnost během provozu

Negatíva

Malá nádržka na vodu (tři litry)
Ochlazení je jen minimální
Levné plastové materiály

Příkon: 40 W ● Objem nádržky na vodu: 3 l ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 40 dB ● Hmotnost: 3,6 kg ● Rozměry: 24 × 39 × 24 cm (Š × V × H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.6%)