Klarstein Maxfresh ochlazovač vzduchu – recenze

Kombinace chladiče vzduchu a ventilátoru se hodí pro méně náročné uživatele, kteří si chtějí během léta dopřát osvěžení. Nechybí zde ani funkce zvlhčování vzduchu či tři nastavitelné úrovně výkonu a režimy větrání. Provoz ochlazovače je tichý, má programovatelný časovač a dálkový ovladač. Svým výkonem se hodí do menších až středně velkých místností.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 04.09.2023
Obsah článku:

Klarstein Maxfresh

Ochlazovač, ventilátor, zvlhčovač, 3 rychlostní stupně, 6litrový zásobník, dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Ochlazovač Klarstein Maxfresh se pyšní kompaktními rozměry, jednoduchým designem a příkonem 65 W, což je dostačující pro příjemné osvěžení. Potěšil nás zvlhčovač vzduchu, který v bytě během horkých dnů dokáže vytvořit příjemnou atmosféru.

Zásobník na vodu o kapacitě 6 litrů je dostatečně objemný, aby poskytl dlouhodobý chladící výkon. K dispozici jsou tři režimy větrání, konkrétně normální, noční a přírodní. Musíme pochlubit intuitivní ovládání, které probíhá pomocí LED displeje a tlačítek. Samozřejmě nechybí ani dálkový ovladač pro ještě větší komfort.

Klarstein Maxfresh recenze

I při nejvyšším výkonu je úroveň hluku akceptovatelná a ochlazovač nás výrazně nerušil. Plusem je programovatelný časovač, díky kterému jsme si uměli přizpůsobit výkon přístroje. Výhodou je i integrovaný vzduchový filtr, který je navíc odnímatelný a tak ho lze v případě potřeby jednoduše vyčistit.

Nevýhody produktu

Minus si vyslouží nádoba na vodu, protože manipulace s ní není nejsnazší. Po úplném vyjmutí z přístroje jsme ji dali na původní místo jen horko-těžko. Bohužel, jak to bývá u společnosti Klarstein zvykem, ani u tohoto produktu nebyl přibalen návod v češtině, lze jej však stáhnout ze stránky prodejce. Přestože hlučnost přístroje není extrémně rušivá, potěšila by nás ještě o něco nižší hladina hluku. Přístroji chybí také integrované WiFi a tedy ovládání mobilem přes aplikaci není možné.

Klarstein Maxfresh ovládání

Parametry

Průtok vzduchu444 m³/h
Max. příkon65 W
Hlučnost51 dB
Objem nádrže na vodu6 l
Automatické vypnutíano
Dálkové ovládáníano
WiFine
Počet rychlostí3
Noční režimano
Efektivita3v1
Přenosnýano
Časovačano

Zkušenosti s Klarstein Maxfresh

Uživatelé ocenili silný výkon tohoto ochlazovače a skvělé ochlazení místnosti. Překážel jim vyšší hluk či fakt, že v balení nebyl návod k obsluze v češtině. Vyzdvihli také pěkný vzhled, jednoduchou manipulaci a velmi dobrou cenu. Vadila jim však horší manipulace s nádobou na vodu, která se po úplném vyjmutí z přístroje hůře vrací na své původní místo. Celkově si tento ochlazovač vysloužil pozitivní reakce.

Recenze a zkušenosti s ochlazovačem vzduchu Klarstein Maxfresh
Zdroj: Klarstein.cz

Alternativy

Podobně jako Klarstein Maxfresh nabízí tři režimy větrání i ETA Frost 2568 90000, tento přístroj má však menší nádobu na vodu o objemu pouhých 3,5 litru. Pokud hledáte hezký designový kousek v bílé barvě, potěší vás Klarstein Skyscraper Frost, který se ovládá jednoduše prostřednictvím dálkového ovladače. Oblíbeným a levným ochlazovačem vzduchu je např. Livington Air Cooler M16443, největším benefitem tohoto přístroje je jeho úspornost a minimalistický design.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduchý design a kompaktní rozměry
Intuitivní ovládání s LED displejem
Tři režimy větrání
Integrovaný vzduchový filtr

Negatíva

Horší manipulace s nádobou na vodu
Hlučnost by mohla být ještě nižší
Bez českého návodu v balení

Příkon: 65 W ● Objem nádržky na vodu: 6 l ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 51 dB ● Hmotnost: 6,6 kg ● Rozměry: 29 × 74,5 × 34 cm (Š × V × H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)