Sencor SFN 9011SL ochlazovač vzduchu – recenze

Moderní ochlazovač vzduchu, který se hodí do jakéhokoli interiéru a zaujme každou návštěvu. Pyšní se třemi funkcemi v jednom, časovačem i automatickým vypnutím. Jedinečný design doplňuje přehledný LED displej s modrým podsvícením. Výhodou je, že přístroj v případě prázdné nádržky automaticky vypne zvlhčování. Potěší i příznivá cena.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 01.07.2022
Obsah článku:

Sencor SFN 9011SL

Ochlazovač, ventilátor, zvlhčovač, 3 rychlostní stupně, 5,5litrový zásobník, dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Moderně vypadající ochlazovač vzduchu Sencor SFN 9011SL nabízí několik funkcí v jednom přístroji. Mohli jsme jej využívat jako ventilátor, ale také jako ochlazovač a zvlhčovač vzduchu. Potěšily nás tři rychlosti i tři provozní režimy. Za velkou výhodu považujeme časovač s automatickým vypnutím, který jsme využívali zejména v noci.

Design přístroje je na pohled příjemný a pochvalu si zaslouží také přehledný LED displej s modrým podsvícením. Ovládání je intuitivní a děje se pomocí dálkového ovladače. Díky kolečkům na spodní straně a madlům, která jsou po bocích, se přístroj snadno přenáší na potřebné místo.

Sencor SFN 9011SL recenze

Ochlazovač je vyhotoven z kvalitních materiálů a ochlazení bylo příjemné, pokud jsme měli přístroj umístěn v blízkosti. Ocenili jsme také praktické držáky pro navíjení síťového kabelu. Na přístroji je také prostor pro uložení dálkového ovladače, a tak jsme měli všechno hezky na místě.

Vyzdvihujeme možnost nastavit si čelní mřížku tak, aby se automaticky otáčela o 360 stupňů. Vyjímatelná nádrž na vodu má dostatečný objem (5,5 litru) pro dlouhodobý provoz bez nutnosti doplňování. Plusem je také ukazatel vodní hladiny, díky kterému jsme věděli, kdy je třeba dolít vodu. Přístroj navíc automaticky vypne zvlhčování, když je nádrž prázdná. Součástí tohoto ochlazovače je také prachový filtr, který je omyvatelný, takže jsme jej mohli udržovat neustále čistý.

Nevýhody produktu

Nepříjemně nás překvapila vyšší hlučnost přístroje a během ticha byla hlučnost značná. Vyšší hlučnost oproti jiným podobným přístrojům jsme zaznamenali i na prvním stupni chlazení. Pokud tedy hledáte tichý přístroj, měli byste se poohlédnout po jiném. Minusem je také absence WiFi, a tedy nemožnost ovládání přes mobilní aplikaci. Jelikož ochlazovač zároveň zvlhčuje vzduch, nehodí se do domácnosti, kde je vyšší míra vlhkosti vzduchu. Během testu se nám občas stalo, že v okolí přístroje bylo mokro, jinak si přístroj vedl dobře a mírné ochlazení bylo cítit.

Ochlazovač vzduchu s dálkovým ovládáním Sencor SFN 9011SL

Parametry

Průtok vzduchu799,8 m³/h
Max. příkon110 W
Hlučnost66 dB
Objem nádrže na vodu5,5 l
Automatické vypnutíano
Dálkové ovládáníano
WiFine
Počet rychlostí3
Noční režimano
Efektivita3v1
Přenosnýano
Časovačano

Zkušenosti se Sencor SFN 9011SL

Tento ochlazovač se setkal s pozitivními i negativními hodnoceními. Uživatelé vyzdvihli jeho esteticky přitažlivý design, slušný výkon, možnost více režimů či dobrou pořizovací cenu. Vyzdvihly také kompaktní rozměry, jednoduchou manipulaci a možnost přidání ledu. Na ochlazovač se však snesla i pořádná dávka kritiky. Někteří uživatelé ochlazení vzduchu v místnosti absolutně nepocítili a ochlazovač přirovnali k obyčejnému ventilátoru. Vadila jim také vyšší hlučnost i na prvním stupni, méně kvalitní materiály nebo to, že během chlazení se zároveň zvyšuje vlhkost vzduchu. Někteří dokonce zaznamenali mokro v okolí přístroje a ochlazovač vrátili.

Recenze a zkušenosti s ochlazovačem vzduchu Sencor SFN 9011SL
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s ochlazovačem vzduchu Sencor SFN 9011SL na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s ochlazovačem vzduchu Sencor SFN 9011SL na Alze
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Sencor SFN 9011SL patří k jedněm z nejhlučnějších ochlazovačů, které jsme testovali. Chcete-li něco tiššího, vsadit můžete na OneConcept Arctic Cube, který má hlučnost pouhých 40 dB. Podobně moderně jako Sencor působí i Klarstein Polar Tower Smart. Ten má navíc WiFi a můžete jej ovládat přes mobil. Nenáročné uživatele potěší také ochlazovač Noaton AE 6160, který dokáže příjemně vychladit místnost o rozloze až do 25 metrů čtverečních a za hodinu dokáže zpracovat 400 m³ vzduchu. Vhodnou alternativou je také OneConcept Baltic, se kterým se snadno manipuluje a seženete jej za přijatelnou cenu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Časovač s automatickým vypnutím
Přehledný, modře podsvícený displej
Otáčení mřížky o 360 stupňů
Vyjímatelný a omyvatelný prachový filtr
Nádrž s ukazatelem vodní hladiny
Moderní a poutavý design

Negatíva

Větší hlučnost
Absence ovládání prostřednictvím mobilu
Během chlazení se zvyšuje i vlhkost

Příkon: 110 W ● Objem nádržky na vodu: 5,5 l ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 66 dB ● Hmotnost: 7,2 kg ● Rozměry: 40 × 88,9 × 28,2 cm (Š × V × H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)