OneConcept Baltic ochlazovač vzduchu – recenze

Efektivní a poměrně levný ochlazovač vzduchu, který se hodí do menších až středně velkých místností. Chlazení vzduchu dosahuje odpařováním vody nebo ledu ze 6litrového zásobníku. Plusem je, že se vzduch zároveň zvlhčí a pročistí, což ocení i lidé, kteří mají dýchací potíže. Vyzdvihujeme úsporný provoz, integrovaný prachový filtr i tři režimy ventilace.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 30.06.2022
Obsah článku:

OneConcept Baltic

Ochlazovač, ventilátor a zvlhčovač v jednom, 3 provozní režimy, 3 rychlostní stupně, 6litrový zásobník, hlučnost max. 64 dB, dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Ochlazovač vzduchu OneConcept Baltic by se dal označit za výkonnější ventilátor. Dokáže příjemně ochladit vzduch a tím zlepšit klima v menší až střední velké místnosti. Oceňujeme 6litrový zásobník, který je nejen na vodu, ale také na led, čímž je ochlazení o něco efektivnější.

Největší výhodou tohoto přístroje je jeho energetická úspornost, porovnáme-li jej s klasickou klimatizací. Při spotřebě pouhých 65 W umíte s takovým zařízením ušetřit náklady na energie. Potěšily nás tři úrovně výkonu. Nechybí zde ani automatický otáčivý pohyb či simulace přírodního větru.

OneConcept Baltic recenze

Přístroj je snadno přenosný. Na spodní straně se nacházejí čtyři kolečka a po bocích jsou zapuštěna madla, což přenášení ještě více usnadňuje. Celkově je manipulace s přístrojem jednoduchá a stejně nenáročné je i odnímání a plnění nádrže na vodu a led. Za plus považujeme ukazatel hladiny vody, díky kterému jsme vždy věděli, kdy je třeba vodu doplnit.

Nevýhody produktu

Škoda, že tento ochlazovač nepodporuje WiFi a nelze jej ovládat prostřednictvím mobilu, bylo by to pohodlnější. Zachránil to alespoň dálkový ovladač, díky kterému jsme nemuseli pokaždé jít k přístroji, pokud jsme chtěli něco přestavit. Třeba dodat, že v balení chyběl český návod, takže někteří uživatelé se mohou zpočátku potrápit s nastavením funkcí. Ochlazovači rovněž chybí automatické vypnutí, za což si vyslouží palec dolů.

Ochlazovač vzduchu OneConcept Baltic recenze

Parametry

Průtok vzduchu360 m³/h
Max. příkon65 W
Objem nádrže na vodu6 l
Automatické vypnutíne
Dálkové ovládáníano
WiFine
Počet rychlostí3
Noční režimano
Efektivita3v1
Přenosnýano
Časovačano

Zkušenosti s OneConcept Baltic

Většina uživatelů je s tímto ochlazovačem spokojena. Vyzdvihují dostatečný výkon pro vychlazení menšího bytu a lepší efektivnost než v případě ventilátoru. Některým chyběl v balení český návod, a tak se potrápili s funkcemi přístroje. Líbilo se jim, že ochlazovač je po zapnutí rychle připraven k provozu a za největší plus označili možnost použití nejen s vodou, ale i se zamrzlými chladícími akumulátory. Díky nim se zlepšuje chladící efekt a také je vzduch příjemnější pro dýchání.

Recenze a zkušenosti s ochlazovačem vzduchu OneConcept Baltic
Zdroj: Heureka.sk

Alternativy

Pokud vám OneConcept Baltic nevyhovuje, vhodnou alternativou s podobnými parametry je Rohnson R-872 Refresh. Ten nabízí stejnou kapacitu nádoby na vodu (6 litrů), ale má vyšší příkon až 80 W a poměrně nízkou hlučnost jen 48 dB. Pro ty, kteří mají v oblibě designové kousky, bude vhodný Klarstein Polar Tower Smart, avšak je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou. Nenáročné uživatele může zaujmout OneConcept Arctic Cube, případně Sencor SFN 9011SL, které nabízejí dostatečný chladící výkon za přijatelnou cenu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Efektivní chlazení menší místnosti
Jednoduché plnění nádrže vodou a ledem
Nenáročné přemisťování díky madlům a kolečkům
Vzadu integrovaný prachový filtr
Ukazatel hladiny vody

Negatíva

Nepodporuje WiFi
V balení chyběl český návod
Absence automatického vypnutí

Příkon: 65 W ● Objem nádržky na vodu: 6 l ● Průtok vzduchu: 360 m3/h ● Hlučnost: 64 dB ● Hmotnost: 6 kg ● Rozměry: 36,5 × 70 × 23 cm (Š × V × H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.4%)