La Sportiva Boulder X pánská trekingová obuv – recenze

Nízké turistické boty La Sportiva Boulder X jsou vhodné na lehkou až středně náročnou turistiku. Mají svršek ze syntetické kůže, podrážky Vibram, mezipodrážky z EVA pěny a asymetrické šněrování Mythos. Využijete je i k lezení po skalách či ferratách.

Publikované: 07.07.2021
Aktualizované: 11.09.2023

La Sportiva Boulder X

Nízká turistická obuv na lehké a mírně náročné túry, podrážka Vibram, svršek ze syntetické kůže, asymetrické šněrování Mythos, užší zaoblená špička.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na českém trhu patří k nejoblíbenějším a nejprodávanějším pánským turistickým botám s nízkým profilem. La Sportiva Boulder X jsou určené k lehké až středně náročné turistice. Výhodou bot je jejich design. Boty lze totiž klidně využívat i k běžnému nošení, hmotnost páru je jen 800 gramů. Potenciální zákazníky zaujme také příznivá cena.

Svršek je ze syntetické kůže. Řada spotřebitelů si pochvaluje především pohodlí, které boty přinášejí. Vděčí za to kvalitní podrážce Vibram se speciálním systémem Impact Brake, který zaručuje maximální přilnavost. Při sestupu z kopce má podrážka zvyšovat přítlak. Měkká, 2mm mezipodrážka z EVA pěny skvěle tlumí nárazy. Obuv má asymetrické šněrování Mythos. Praktické rychlošněrování nabízí turistická obuv Salomon Cross Hike GTX. Výrobci obuv doporučují i k lezení po skalách či ferratách.

Po obvodu je bota pogumovaná a zpevněná. Boty však nejsou příliš voděodolné. Tato outdoorová obuv je vybavena velmi měkkou stélkou, i proto je velmi příjemná při běžném nošení. Noha je v botě velmi dobře fixovaná. Spotřebitelé ocenili rovněž fakt, že boty mají skvělou odolnost a zvládnou odolávat nejen povrchu v terénu, ale také různým vlivům počasí. Častěji zmiňovanou nedokonalostí je užší zaoblená špička, která může osoby s ploššími chodidly při klesání tlačit.

La Sportiva Boulder X recenze

La Sportiva Boulder X šněrování

Turistická obuv La Sportiva Boulder X

Outdoorová obuv La Sportiva Boulder X

Zpevněná pata bot La Sportiva Boulder X

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pohodlí
Velmi dobrá odolnost
Univerzální použití

Negatíva

Užší špička
Slabší voděodolnost

Výrobce: La Sportiva ● Typ obuvi: nízká turistická obuv ● Typ terénu: lehké a mírně náročné túry ● Hmotnost: 400 g ● Svršek boty: semiš/kůže


Prečítajte si

Hodnocení:
(78%)