Dyson Omni-glide vysavač – recenze

Ultralehká konstrukce tyčového vysavače s pětistupňovou filtrací a speciální ePTFE membránou. Použit je odlehčený digitální elektromotor Hyperdymium. Spotřebič je dodáván i se spoustou příslušenství. Velice dobře se ovládá a disponuje kvalitní vícesměrovou podlahovou hubicí Fluffy.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 01.06.2022
Obsah článku:

Dyson Omni-glide

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 20 min., objem sběrné nádoby 200 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Dyson Omni-glide je speciálně vyvinutým vysavačem, jenž využívá vlastnosti moderního a výkonného elektromotoru Hyperdymium, který pracuje při až 105 000 ot./min. Díky produkci odstředivé síly si poradí i s mikroskopickými částicemi prachu. Spotřebič navíc využívá hubici s vlastním pohonem k rovnoměrnému sběru nečistot. Navzdory uváděnému slabšímu sacímu výkonu je sběr nečistot velmi efektivní, a proto je škoda, že výrobce použil jen 200ml sběrnou nádobu, kterou budete muset velmi často vyprazdňovat. Vyprazdňování nádoby však probíhá za pomoci systému Point and Shoot, stačí zmáčknout jedno tlačítko. Zařízení funguje i jako ruční vysavač, základnu stačí jednoduše odpojit.

Kratší výdrž

Li-ion akumulátor je použit ze starších modelů V6 a V7, výdrž je proto kratší, pouze 20 minut. Není však integrován v těle vysavače, můžete si proto jeden dokoupit a okamžitě vyměnit. Baterii lze dobíjet samostatně. Výrobce uvádí, že Dyson Omni-glide využívá až 5stupňovou filtraci. Nechybí předmotorový filtr a také výstupní HEPA filtr. Zbytek filtračního systému tvoří multicyklonový systém.

Dyson Omni-glide recenze

Lehký a multifunkční

Devízou tohoto modelu je, že se vyznačuje nízkou hmotností, a to necelé 2 kg. Základ tvoří výše zmíněný odlehčený motor. Velmi chválíme hubici Fluffy, která si díky kvalitním rotačním válečkům a antistatickým karbonovým vláknům, která posbírají i ten nejmenší prach, na podlahách počíná excelentně. Integrovány nejsou žádné senzory ani laser. Hubice má však vlastní pohon, který zajišťuje vyšší pohybovou frekvenci válečků. Obrovskou výhodou této hubice je, že se lze pohybovat všemi směry, sběr nečistot a prachu je proto zajištěný. Rotační válečky lze navíc snadno umýt, stejně jako odpadní nádobu.

Kromě toho, že se dokáže proměnit v ruční vysavač, dokáže model Dyson Omni-glide také vysát vaše auto. Stačí, pokud použijete štěrbinový nástavec, případně sáhnete po minihubici s motorovým rotačním kartáčem. Rovněž můžete použít kombinovanou hubici. Trubice není teleskopická. Dodáván je také nabíjecí úchyt a adaptér do sítě.

Zkušenosti s Dyson Omni-glide

Tento spotřebič zaujme potenciální zákazníky především nízkou hmotností, ale také pozitivními referencemi. Spotřebitelé chválí především hubici Fluffy s vlastním pohonem. Sběr nečistot je velmi konzistentní a efektivní. Zamrzí menší sběrná nádoba. Je dodáván s menší baterií, jejíž výdrž se pohybuje kolem 20 min., což rozhodně není nejvíce. S vysavačem se perfektně manévruje a dobře se ovládá. Nechybí ani dostatek příslušenství.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Dyson Omni-glide na Mall
Zdroj: Mall.cz

Zákazníci kritizují vyšší cenu. Dyson je však touto cenovou politikou dobře známý. Odvděčí se kvalitním zpracováním a spolehlivostí. Filtrační systém je účinný a vysavač je vhodný i pro alergiky. Filtr je omyvatelný. Pokud hledáte kompaktní a lehký tyčový/ruční vysavač, tento model vaše požadavky určitě splní.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká hmotnost
Kvalitní hubice Fluffy
Účinná filtrace

Negatíva

Kratší výdrž baterie
Menší sběrná nádoba

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 50 AW ● Doba provozu: 20 min. ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 200 ml ● Filtrace: multicyklon + ePRFE filtr ● Hmotnost: 1,9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.8%)