Parkside Aku rázový utahovák PDSSA 20-Li A1 – recenze

Rázový utahovák Parkside s točivým momentem 180 Nm je vhodný na kovové šrouby M8, případně dřevěné šrouby o max. průměru 8 mm. Otáčky lze plynule nastavit, maximum je 3 600 ot./min. Přítomné je šestihranné uchycení s rychloupínáním.

Publikované: 15.02.2022
Aktualizované: 17.05.2022
Obsah článku:

Parkside Aku rázový utahovák PDSSA 20-Li A1

Aku rázový utahovák s točivým momentem 180 Nm a kapacitou akumulátoru 20 V, max. počet úderů 3 600 ot./min., otáčky lze regulovat.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Rázový utahovák značky Parkside je vhodný k uvolňování i šroubování šroubů či dotahování matic. Nářadí je vhodné použít na kovové šrouby rozměru M8, nebo dokonce dřevěné šrouby o průměru maximálně 8 mm. Otáčky lze plynule nastavit. Oceňujeme také praktickou svorku na opasek.

Dostatečný tah

Maximální točivý moment rázového utahováku Parkside je 180 Nm. Velkou výhodou je to, že lze plynule nastavit otáčky, resp. počet úderů. Maximum je až 3 600 za minutu. Nářadí je v praktickém plastovém kufříku. Dodáváno je i s prodloužením bitů (50 mm) a samotným čtyřhranným adaptérem ¼. Parkside má šestihranné uchycení s rychloupínáním. Praktickým zlepšovákem jsou také magnetické plochy na obou stranách utahováku, kam můžete umístit náhradní bity. Spotřebitelé si na výkon utahováku většinou nestěžují, přestože se stále nejedná o pneumatický rázový utahovák, jehož výkon je násobně větší, nelze proto mít přehnaná očekávání.

Parkside PDSSA 20 V-Li A1 recenze

Automatický příklep

Rázovému utahováku Parkside výrazně pomáhá automatický příklepový mechanismus, díky kterému se síla znásobuje, šrouby nebo matice tak dokážete povolit nebo velmi napevno dotáhnout. Stále jde o aku nářadí, proto je výkon do určité míry limitovaný. Utahovák váží kolem 1,2 kg a pracuje se s ním velmi dobře. Manipulace je jednoduchá, ergonomické držení pohodlné. Praktickou vychytávkou je také integrované LED světlo.

Zkušenosti s Parkside PDSSA 20-Li A1

Stovky spokojených zákazníků jsou důkazem toho, že toto aku nářadí značky Parkside opravdu plní svůj účel na jedničku. Oproti konkurenci dostanete solidní výrobek za rozumnou cenu. Samozřejmě jde stále o hobby nářadí, max. točivý moment 180 Nm je však pro běžné potřeby víceméně dostatečný. Spotřebitelé nekritizují ani kvalitu zpracování. Nejde o maximálně vytěžované nářadí, a proto obstojí i v testu odolnosti. V rámci příslušenství dostanete prodloužení bitů i čtyřhranný adaptér, avšak baterii je tradičně potřeba dokoupit. Doporučujeme zakoupit akumulátor značky Parkside s kapacitou alespoň 4 Ah, případně menší akumulátor Parkside 20 V 2 Ah. Pokles kapacity je však poměrně rychlý. Z hlediska poměru ceny a kvality není na trhu mnoho modelů, které by tomuto rázovému utahováku výrazněji konkurovaly.

Recenze a zkušenosti s rázovým utahovákem Parkside PDSSA 20-Li A1
Zdroj: Lidl.cz

Recenze a zkušenosti s rázovým utahovákem Parkside PDSSA 20-Li A1
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Perfektní poměr ceny a výkonu
Vhodný k výměně kol u auta
Dobrá manipulace

Negatíva

Rychlý pokles kapacity baterie
Občasné zastavení tahu

Typ: akumulátorové nářadí ● Max. počet úderů: 3 600 ot./min. ● Max. točivý moment: 180 Nm ● Kapacita akumulátoru: 20 V – 4 Ah / 8 Ah ● Regulace otáček: ano ● Hmotnost: 1 216 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(74.6%)