Aqua Marina Beast paddleboard – recenze

Všestranný nafukovací paddleboard Aqua Marina Beast nabízí neuvěřitelnou tuhost, díky které produkt vyniká svými jízdními vlastnostmi. Vysoká stabilita a perfektní zatáčení, při kterém jezdce zajišťuje jistící lanko a protiskluzová podložka pro lepší oporu, dělají z tohoto modelu kousek, který rozhodně stojí za zvážení. V rámci příslušenství někteří prodejci dokonce nabízejí různé bonusové sety, které paddleboardu rozšíří účelovou škálu.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 03.04.2024
Obsah článku:

Aqua Marina Beast

Nafukovací Allround paddleboard s mírně zašpičatěným tvarem, nosnost 140 kg, tloušťka 15 cm, 1 středová ploutev.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Neuvěřitelná tuhost Allround paddleboardu Aqua Marina vyzdvihuje tento produkt nad ostatní perfektními jízdními vlastnostmi, které jsou přímo překvapivé vzhledem k faktu, že se produkt na základě cenové kategorizace řadí mezi levné kousky. Nafukovací paddleboard je svojí hmotností 8,7 kilogramů lehčí než model Aqua Marina Magma. I přes nižší hmotnost však disponuje vysokou stabilitou a skvělými vlastnostmi při zatáčení. Kombinace nízké váhy produktu a praktické rukojeti v centrální části desky vede k usnadnění přenosu paddleboardu z místa na místo. Sympatie mnoha spotřebitelů si může produkt získat také díky oku lahodícímu designu modré barvy. Na čisté, výrazně modré hladině moře by však tento paddleboard mohl potenciálně splynout s prostředím.

Aqua Marina Beast recenze

Vícevrstvá konstrukce se širokou plochou

Konstrukce paddleboardu je zhotovena z dvojité vrstvy PVC, lehké plachtové vrstvy a protiskluzového prvku v podobě gumové podložky, která navíc poskytuje oporu při ostrém zatáčení. Nosností 140 kilogramů se zařazuje do malé skupinky produktů z našeho testu se shodnými hodnotami v této oblasti, přičemž součástí této pomyslné skupiny jsou například model Aga MR5019. Z rozměrového aspektu se však kompletně shoduje s posledně jmenovaným produktem. Široká plocha, kterou paddleboard Aqua Marina disponuje, výrazně zlepšuje i stabilitu. V případě, že se jezdec unaví, má možnost si k paddleboardu připevnit dodatečně zakoupené sedátko, které lze snadno uchytit za pomoci pevných D-kroužků.

Široká nabídka bonusových setů příslušenství

Základní výbavou popisovaného modelu paddleboardu je klasické bezpečnostní lanko na nohu, středová ploutev fungující na principu jednoduchého zasouvání, dvojčinné čerpadlo kapalného vzduchu a sportovní pádlo z hliníku. Pádlo se skládá ze tří dílů, přičemž lze jeho délku libovolně nastavit v rozmezí od 165 do 210 centimetrů. K dispozici je také praktický set pro opravu paddleboardu v případě menšího poškození na vodě, jehož součástí je klíč a sada záplat. Kompletní příslušenství spolu s vyfouknutým paddleboardem lze pohotově sbalit do transportního batohu na zip. Vyplatí se však popřemýšlet nad koupí vaků odolných vůči vodě na ochranu zavazadel a cenností, které lze připevnit díky lankám na paddleboardu. Někteří prodejci v rámci příslušenství dokonce nabízejí různé sety jako přídavek k tomu základnímu. Například kajakový set disponuje pohodlným sedátkem a čtyřdílným kajakovým pádlem.

Aqua Marina Beast ploutev

Zkušenosti s Aqua Marina Beast

Přestože paddleboard na první pohled působí jako mohutná deska, je velmi snadno manipulovatelný i pro 10leté dítě. Pumpa, která je součástí balení, dokáže během 10 minut paddleboard plně nafouknout, přičemž vyfouknutí zabere přibližně 15 až 20 vteřin. Pozitivem poměrně levného modelu je kvalitní materiál, jehož odolnost je více než uspokojivá, ale také jeho stabilita. Paddleboard z dílny Aqua Marina je navíc vhodný i pro začátečníky. Rozhodujícím negativem může být nižší kvalita barev, které se vlivem slané vody rozpouštějí a rozmazávají, což může vést k zabarvení plavek, resp. oděvu při sedavém pádlování.

Recenze a zkušenosti s paddleboardem Aqua Marina Beast
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Rychlé nafouknutí/vyfouknutí
Lehký model
Přenosný a skladný

Negatíva

Vlivem slané vody se rozpouští barva

Typ paddleboardu: Allround ● Tvar paddleboardu: zaoblený – mírně zašpičatěný ● Konstrukce paddleboardu: nafukovací ● Materiál: PVC + měkká protiskluzová podložka ● Nosnost: 140 kg ● Rozměry (d x š x h): 320 x 81 x 15 cm ● Hmotnost: 8,7 kg ● ● Pádlo: hliníkové skládací ze tří dílů ● Ploutve paddleboardu: 1 středová ● Transportní batoh: ano ● Elastické popruhy na zavazadla: ano ● Jiné příslušenství: jistící lanko, pumpa, ocelová oka na připevnění sedadla, opravný set (klíč + záplaty) ● Vhodné do: klidných vod


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)