Makita DLM432PT2 mulčovací sekačka – recenze

Akumulátorová mulčovací sekačka je především pro ty, kteří požadují tichý a bezúdržbový provoz sekačky na travnaté plochy kolem domu. Výhodou aku modelu není jen tichost. Zařízení nechybí funkce mulčování a možnost sběru do koše. Není vybavena pojezdem.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 24.08.2022
Obsah článku:

Makita DLM432PT2

Kapacita akumulátoru 2 × 5 000 mAh, záběr žacího nože 43 cm, výška sečení nastavitelná od 20 do 75 mm, 50litrový sběrný koš.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Baterie a nabíječka součástí balení

V případě, že je pro vás údržba trávníku kolem domu důležitá, pak je k pravidelnému sečení akumulátorová sekačka ideální volbou. Makita DLM432PT2 nepatří k modelům, kterým by chyběl výkon. V rámci aku kategorie patří k tomu lepšímu a výkonnějšímu na trhu. Svědčí o tom i větší záběr, a to 43 cm. Sekačka díky automaticky uzavíratelnému zadnímu otvoru nabízí možnost mulčování. Pokud tedy zrovna nesbíráte do koše, který má kapacitu 50 litrů. Horní top je plastový a zbytek je tvořen textilem. Efektivita sběru je velmi dobrá, ale maximální kapacitu koše pro šetření baterie nedoporučujeme.

Makita DLM432PT2 recenze

Sekačka nabízí až 13 úrovní výšky sečení, nastavit ji lze centrálně. V balení naleznete dva akumulátory BL1850B, jejichž samostatná kapacita je 5 Ah. Akumulátorové napětí je 18 V. V průměru kapacita baterie vystačí na zhruba 500 až 600 m2. Výdrž je tedy standardní. Sekačka je bez pohonu. V balení naleznete kromě akumulátorů i dvounabíječku DC18RD. Nabíjet tak můžete obě baterie současně.

Zvýšená odolnost konstrukce

Spotřebitelé v recenzích ocenili kvalitu zpracování sekačky. Oproti konkurenci jsou plasty masivnější a dílenské zpracování je preciznější. Také po designové stránce sekačka působí hodnotně. Hmotnost stroje činí 16,9 kg a manipulace je nenáročná, vhodná je i pro něžné pohlaví. Konstrukce navíc disponuje zvýšenou odolností XPT. To znamená, že je šasi sekačky odolné proti prachu i vlhkosti. Sečení mokré trávy proto sekačce zaručeně neublíží.

Zkušenosti s Makita DLM432PT2

Reference zákazníků jsou z velké části pozitivní, což je jeden z důvodů, proč se tento model nachází v našem srovnávacím testu. Spotřebitele těší tichý provoz a zmiňována je i solidní výdrž akumulátorů. Faktem je, že sekačka zvládne na jedno nabití posekat plochu, která je výrobcem avizována. Makita je kvalitně zpracovaná. Nemusíte dokupovat žádné příslušenství. V balení je kromě dvou akumulátorů také dvounabíječka. Je vybavena funkcí mulčování a z hlediska ovládání je pozitivem nízká hmotnost.

Recenze a zkušenosti s mulčovací sekačkou Makita DLM432PT2
Zdroj: Heureka.sk

Makita je ověřeným výrobcem a baterie lze používat i na jiné druhy aku nářadí. Sekačka není určena k sečení plevelů nebo vysokých porostů, ale výkon jí určitě nechybí, a proto se nemusíte bát ani vyšší trávy (15 či 20 cm). Výšku sečení lze nastavit až ve 13 úrovních. Nelimituje vás ani kabelové provedení. V případě, že potřebujete výkon za méně peněz, je vhodnou (avšak benzinovou) alternativou sekačka s mulčováním VeGa 485 SXHE 7in1. Už ale nemůžete počítat s tichým chodem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Akumulátory a nabíječka jsou součástí balení
Dostatečný výkon
Solidní zpracování

Negatíva

Vyšší cena

Doporučená plocha k sečení: 600 m2 ● Akumulátorové napětí: 2 × 18 V ● Kapacita akumulátoru: 2 × 5 000 mAh ● Šířka záběru: 43 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 50 litrů ● Výška sečení: 20–75 mm ● Hmotnost: 16,9 kg

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)