Delimano Star horkovzdušná fritéza – recenze

Jednoduchá horkovzdušná fritéza s menším výkonem i objemem, která potěší méně početné rodiny. Chybí jí automatické programy, na druhou stranu má nastavitelnou teplotu od 80 do 200 °C, časovač a automatické vypnutí. Zaujme minimalistickým designem, jednoduchým mechanickým ovládáním a zvukovým signálem, který zazní na konci vaření. Cena je přijatelná.

Publikované: 29.06.2022
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Delimano Star

3,5litrová varná nádoba, příkon 1 350 W, regulace teploty od 80 °C do 200 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody výrobku

Tato horkovzdušná fritéza se hodí pro menší rodinu. Fritovací koš o objemu 3,5 litru má odnímatelnou vaničku, což usnadňuje manipulaci. Mnohem snáze se díky tomu sklízí přebytečný tuk. Ve fritéze lze připravit různé pokrmy od hranolků přes maso, zelení, pizzu až po ryby, hamburgery či mražené potraviny. Při troše šikovnosti a hlavně při správném nastavení teploty a času se v ní dají připravit také sladké dobroty. Fritéza se osvědčila i při ohřívání jídla.

Pokrmy, které jsme zkoušeli připravit, byly skvěle propečené, na povrchu křupavé a uvnitř šťavnaté. Nastavení teploty je možné od 80 do 200 °C. Ovládání přístroje je až banálně jednoduché – pomocí dvou tlačítek, přičemž jedno slouží k nastavení času a druhé k nastavení teploty. Jako plus vnímáme automatické vypnutí v kombinaci se zvukovým signálem, který se spustí, když je jídlo hotové. Fritézu jsme tak mohli nechat jistou dobu bez dozoru.

Delimano Star recenze

Musíme pochválit celkové zpracování přístroje. Přestože na mnoha částech byl použit plast, přístroj působí robustně a kvalitně. Na spodní straně jsou silikonové nožičky, díky nimž je stabilní na stole. Oceňujeme, že rukojeť je dobře odizolovaná a zůstává chladná na dotek. To umožňuje bezpečné vyjmutí smažených pokrmů z fritézy. Fritovací koš má nepřilnavou vrstvu, při čištění jsme se proto moc nenadělali. Navíc je snadno vyjímatelný a lze mýt v myčce nádobí.

Nevýhody výrobku

Fritéza má menší objem (3,5 litru), což nemusí každému vyhovovat. Připravíte si v ní porci vhodnou pro dva, maximálně tři lidi. Pokud tedy čekáte hosty, fritézu budete muset použít opakovaně, abyste měli dostatek jídla.

Překvapilo nás, že chybí automatické programy a uživatel si musí sám nastavit teplotu i čas. To chce zpočátku trochu cviku, aby byly fritovací výsledky optimální. Chybí LCD displej a ovládání je mechanické. Konkurenční modely většinou nabízejí dotykové elektronické ovládání v kombinaci s přehledným displejem.

Fritéza Delimano Star recenze

Přestože fritéza má časovač, ten je jen do 30 minut. Jiné modely nabízejí širší časové možnosti. I přes zmíněné nedostatky je tato fritéza vhodnou volbou pro všechny, kteří hledají jednoduchý přístroj se základními funkcemi.

Parametry

Výkon1 350 W
Ovládánímechanické
Počet programů0
Regulace teplotyano
Teplotaod 80 do 200 °C
Časovačano
Displejne
Fritovací koš3,5 l
Nepřilnavá vrstvaano
Mytí v myčce nádobíano
Rozměry26,5 x 33,4 x 30,5 cm

Zkušenosti s Delimano Star

Fritéza splnila očekávání uživatelů z hlediska funkcí, vzhledu i připravených pokrmů, které jsou chutné a křupavé. Ocenili skladnost produktu, rychlost vaření a snadnou údržbu. Za klady označili pěkný vzhled, funkci automatického vypnutí a nenáročnou obsluhu. Někteří uživatelé se setkali s tím, že výrobek jim přišel poškozený, a proto jej museli reklamovat.

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Delimano Star
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s horkovzdušnou fritézou Delimano Star
Zdroj: Topshop.cz

Alternativy

Delimano Air Fryer Star je chytrá menší fritéza, které však chybí automatické programy. Pokud vám na programech záleží, podobnou kapacitu 3,5 litru nabízí i Xiaomi Mi Smart Air Fryer. Bez programů je rovněž Tefal FF 203130. Tato fritéza má kapacitu pouhých 1,8 litru. Kdo hledá levnou a malou fritézu, zaujmout je může také Clatronic FR 3698 s výkonem 900 W, časovačem a objemem 1,5 litru. K oblíbeným fritézám mezi uživateli patří Klarstein VitAir, která nabízí automatické i manuální programy.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vhodná pro malé rodiny
Jednoduché mechanické ovládání
Zvukový signál na konci
Stabilita přístroje na stole
Možnost mytí v myčce nádobí

Negatíva

Malý objem fritovacího koše
Bez automatických programů

Výkon: 1 350 W ● Časovač: ano ● Počet programů: 0 ● Fritovací koš: 3,5 l ● Teplota: 80–200 °C

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)