Dormeo Lux matrace – recenze

Tloušťka matrace Dormeo Lux je 30 cm. Jedná se o matraci s přizpůsobitelnou tvrdostí z paměťové a AER paměťové pěny. V jejím jádru se nacházejí taštičkové pružiny. Matrace je prodyšná a extrémně pohodlná.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 27.03.2024
Obsah článku:

Dormeo Lux

Paměťová matrace, tloušťka 30 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Dormeo Lux je další matrace pro náročné. Je navržená tak, aby se přizpůsobila každému tělu, poskytla mu oporu a ideální tvrdost. Tloušťka matrace je 30 cm. Tento fakt se neodráží jen na pocitu pohodlí, ale také na jednodušším vstávání z postele. Proto jde o vhodnou alternativu pro lidi, kteří mají např. problém s klouby.

Přizpůsobitelná tvrdost

Tento model můžeme doporučit osobám, které mají potíže s pohybovým aparátem, i z dalších důvodů. Nejde o speciální ortopedickou matraci Dormeo, její vlastnosti ji však předurčují i ​​k takovému použití. Matrace s přizpůsobitelnou tvrdostí je vyrobená z paměťové a AER paměťové pěny. Oba materiály pomáhají rozložit hmotnost těla na celý povrch matrace, snižují působení na tlakové body a napomáhají jejich lepšímu rozložení.

Dormeo Lux recenze

Svou roli hraje i elastická vrstva latexu, která se přizpůsobuje lidským konturám a poskytuje oporu v místech, která by se při spánku neměla takříkajíc propadnout pod ta ostatní. Tělo se díky tomu během noci nachází v přirozené anatomické poloze. Vrstva z latexu dále napomáhá narovnání páteře a podporuje správnou cirkulaci krve.

Taštičkový model

Model Lux je taštičkovou matrací Dormeo, což znamená, že se v jejím jádru nacházejí taštičkové pružiny, které na ní vytvářejí 5 pomyslných zón, a polyuretanová pěna Ecocell, která zvyšuje její odolnost a prodyšnost. Ta je výjimečná i v tomto případě. Zmiňovaná latexová vrstva je perforovaná, což zlepšuje cirkulaci vzduchu a zvyšuje hygienickou stránku používání matrace. K té přispívají také technologie CleanEffect a Essential, které vytvářejí nevhodné prostředí pro množení roztočů, bakterií a mikrobů. Za touto vlastností stojí výtažek z rostliny margoza, která se používá k výrobě antiparazitik pro zvířata, a látka pyrithion zinečnatý.

Vrstva paměťové pěny

Za samostatnou zmínku stojí také vrchní potah. Nachází se na něm prošívání zlepšující prodyšnost a zabraňující nadměrnému pocení. Navíc obsahuje 3cm vrstvu paměťové pěny, takže slouží i jako doplňková matrace, kterou využijete na dovolených či ke spánku na gauči. Z hlediska funkčních vlastností je tento potah možné přirovnat k jakékoli originální doplňkové matraci Dormeo. Plusem potahu jsou také praktické úchyty v rozích, které usnadňují manipulaci se samotnou matrací.

Dormeo Lux vrstvy

Všechny vyjmenované vlastnosti matrace se odrazily i na nadprůměrně vysoké ceně. Na druhou stranu na ni výrobce poskytuje prodlouženou, 15letou záruku, což potvrzuje její kvalitu, odolnost a dlouhou životnost, a až 100 dní na vyzkoušení. Tak jako všechny zónové matrace Dormeo není ani Dormeo Lux vhodná k použití na polohovatelných roštech.

Matrace Dormeo Lux vrstvy

Matrace Dormeo Lux

Matrace Dormeo Lux recenze

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborná opora těla, prodyšnost a snížení tlaku na tělo
Antibakteriální vlastnosti
Nadstandardní životnost

Negatíva

Vysoká cena
Nevhodná pro postele s polohovatelným roštem

Tloušťka: 30 cm ● Dostupné rozměry: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm ● Záruka: 15 let


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)