Kärcher HGE 18-50 aku nůžky na živý plot – recenze

Délka lišty dosahuje 500 mm a zvládne průměr střihu až 22 mm. Nůžky Kärcher jsou vybaveny rukojetí otočnou o 180°, která zabraňuje únavě ramen a rukou v různých pracovních polohách. Přídavná lišta na odstřižené kusy je rovněž užitečným pomocníkem. Nůž akumulátorových nůžek na živý plot je broušený diamantem, díky čemuž dosáhnete přesného výsledku řezání. Ergonomické madlo s ovládacími prvky zajišťuje komfortnější pohyb. I přesto, že se u těchto nůžek nenachází přidaný akumulátor ani baterie, přístroj nás zaujal svými přidanými funkcemi. Navíc má příznivou cenu.

Publikované: 16.08.2022
Aktualizované: 20.01.2023
Obsah článku:

Kärcher HGE 18-50

18V akumulátor, délka lišty 50 cm, tloušťka řezu 22 mm, hmotnost 2,9 kg, kryt čepele v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Akumulátorové nůžky na živý plot od německé značky Kärcher vám zajistí pohodlné stříhání živého plotu. Jejich největší předností oproti modelům Makita DUH523Z a Güde 530/25 HS je rukojeť, která je otočná o 180°. Předejdete díky ní únavě ramen a rukou v různých pracovních polohách. Napětí akumulátoru dosahuje 18 V a lišta nabízí délku 50 cm.

Užitečný pomocník s přidanými funkcemi

Tyto nůžky nás zaujaly svými funkcemi. Z nůžek se tak stane velmi užitečný pomocník. Jednou z nich je přidaná lišta na odstřižené kusy, která zajišťuje, že ostříhané konce nepadají do živého plotu, ale pohodlně na zem. Nůž akumulátorových nůžek je broušený diamantem, čímž dosáhnete přesného výsledku řezání. Dále je vybaven integrovanou ochranou hrotu včetně závěsného oka. Takto jsou budovy, podlahy i nůž samotný chráněné před poškozením. Přístroj lze zavěsit na zeď, čímž vám ušetří místo. Další výhodou těchto akumulátorových nůžek je funkce řezání, která umožní řezání tlustších větví. Díky tomu jsou nůžky vhodné i na masivnější živé ploty. Praktický je také antiblokovací systém pro práci bez přerušení.

Kärcher HGE 18-50 recenze

Jednoduchá manipulace

Ergonomický design rukojeti vám zaručí pohodlné držení i při dlouhodobé práci. Hmotnost samotných nůžek dosahuje 2,9 kg. Vyměnitelnou baterii lze použít i v jiných strojích Kärcher. Baterii můžete použít buď s nižší kapacitou 2,5 Ah, která vám vydrží 40 minut, nebo s vyšší kapacitou 5,0 Ah s 80minutovou výdrží. Jelikož baterie není součástí, musíte si ji dokoupit.

Zkušenosti s Kärcher HGE 18-50

Ve vyšší cenové kategorii seženete opravdu kvalitní nůžky na živý plot, které si poradí i s tvrdšími větvemi. Za výhodu považujeme hlavně přidané funkce, kterými tyto nůžky disponují. Spotřebitelé vyzdvihují kvalitu a výkonnost přístrojeJednoduché používání a výdrž baterie rovněž stojí za zmínku. S akumulátorem jsou o něco těžší, ale vzhledem k výkonnosti je nutné s tím počítat.

Recenze a zkušenosti s aku nůžkami na živý plot Kärcher HGE 18-50
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s aku nůžkami na živý plot Kärcher HGE 18-50
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Řada přidaných funkcí
Otočná rukojeť
Vhodné i na tvrdší větve

Negatíva

Vyšší cena
Vyšší hmotnost

Napětí akumulátoru: 18 V ● Délka lišty: 50 cm ● Tloušťka řezu: 22 mm ● Hmotnost: 2,9 kg ● Rychlost nožů: 2 700/min. ● Příslušenství: kryt čepele ● Délka provozu na jedno nabití akumulátoru: 40 min. (2,5 Ah), 80 min. (5,0 Ah)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)