Microsoft Surface Pro 7 dotykový notebook – recenze

Toto zařízení je velmi zdařilým „křížencem“ dotykového notebooku a tabletu. Microsoft Surface Pro 7 je výkonný dotykový notebook s ověřeným procesorem Intel Core i5, vylepšeným grafickým čipsetem Intel Iris Graphics a SSD úložištěm. Je dodáván bez klávesnice. Potěší však spoustou jiných vychytávek, které zákazník ocení.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 21.07.2022
Obsah článku:

Microsoft Surface Pro 7

Procesor Intel Core i5 1035G4 Ice Lake, operační systém Windows 10 Home, 4 jádra, 8GB RAM, 128GB SSD, konvertibilní konstrukce, výdrž baterie 7 až 9 hodin.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V první řadě musíme pochválit perfektně vyladěný hardware a software počítače. Jmenovatelem výkonu je procesor 10. generace Intel Core i5 1035G4 Ice Lake. Procesor pracuje v základu při nízké frekvenci 1,1 GHz, ale s HyperThreadingem se dostanete až na frekvenci čtyř jader až 3,7 GHz. Reakce jsou rychlé a spotřebitelé oceňují i ​​krátkou dobu zapínání. Operační paměť RAM má 8 GB a pro dané účely je optimální. Grafická karta svůj úkol rovněž splní a nemáme k ní výhrady – grafika Intel Iris Graphics je v základu výkonnějším čipsetem a Microsoftu „sedl“ skvěle. Karta je integrovaná přímo v procesoru. Notebook není určený k hraní her, jedná se o kancelářský notebook, který nabízí perfektní komfort a variabilitu.

Rozpoznávání obličeje

V zásadě ho můžete využívat jako tablet. Připojit k němu můžete také klávesnici, která však není součástí příslušenství, podobně jako dotykové pero. Originální klávesnice se k zařízení snadno připojí a následně máte k dispozici plnohodnotný notebook. Notebook lze překlopit, takže je konvertibilní, a navíc kompaktní. Hmotnost činí pouze 780 g, což nepocítíte ani v cestovní tašce. Přihlašovat se do notebooku můžete klasicky pomocí PINu nebo můžete díky systému Windows Hello použít rozpoznávání obličeje. Zapomenout nemůžeme ani na úložiště. Ať už ho budete využívat v kanceláři, ve škole nebo jako prezentační nástroj, k dispozici budete mít 128GB SSD úložiště s rychlým zápisem.

Microsoft Surface Pro 7 recenze

Skvělá výdrž baterie

Nechybí WiFi modul, který podporuje již šestou generaci. Notebook je bez optické mechaniky a škoda, že je k dispozici pouze jeden USB-C port, jeden klasický USB vstup a 3,5mm jack audio vstup. Přítomna je také čtečka paměťových karet. Grafický výstup HDMI ve výbavě není. Je však tlustý pouhých 8,5 mm, což je naprosto exkluzivní rozměr. Podporuje také bluetooth verze 5.0. Silnou stránkou je výdrž baterie notebooku. V případě kombinovaného využívání (sledování videa + práce s aplikacemi, soubory a dokumenty) se s přehledem dostanete na úroveň sedmi až devíti hodin.

Velmi důležitý je displej PixelSense. Ten má rozměr 12,3 palce a pro notebooky netypický poměr stran 3 : 2. Rozlišení 2 736 × 1 824 px nabízí obraz v kvalitě 2K. Barvy displeje jsou úchvatné a odrazy na slunci nejsou rušivé. Rámečky jsou trochu tlustší a v horní části se nachází full HD webkamera. Připomínáme, že dotykový notebook Microsoft Surface Pro 7 lze využívat také ke grafickým účelům, protože je možné dokoupit stylus, který můžete využívat ke kreslení a jiným úkonům. Jeho používání je komfortní a odezva displeje rychlá.

Zkušenosti s Microsoft Surface Pro 7

Takovéto provedení dotykového notebooku má své silné stránky i nedostatky. Záleží však na tom, co přesně hledáte. Spotřebitelé v referencích velmi chválí rychlost systému. Týká se to už samotného zapínání, které je rychlé, přičemž notebook okamžitě reaguje na dotek. Reakce displeje jsou rovněž velmi rychlé a reaguje velmi citlivě. I samotný obraz v 2K rozlišení je perfektním zážitkem. Přijatelná je nízká hmotnost pouhých 780 g. Zákazníci dále oceňují výdrž baterie, bez problémů se dostanete na hodnotu sedm až deset hodin. Notebook je jako stvořený do kanceláře.

Recenzie a skúsenosti s notebookom Microsoft Surface Pro 7
Zdroj: Heureka.cz

Zásadnějším nedostatkem je vyšší cena a k tomu je třeba připočítat cenu originální klávesnice, která není k zařízení dodávána. Stejně tak ani dotykový stylus Surface Pen, který Microsoft Surface Pro 7 podporuje. Dobře pracuje ve spojení s procesorem Intel Core i5 i operační systém Windows 10 Home, který je předinstalovaný. Celkově tento hybrid notebooku a tabletu dává smysl výkonem, flexibilitou i možnostmi, které nabízí. Odradit může jen vyšší cena.

Recenzie a skúsenosti s notebookom Microsoft Surface Pro 7 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velmi rychlé reakce – nastavení systému
Kompaktní rozměry
Notebook a tablet v jednom

Negatíva

Vyšší cena
Originální klávesnici je potřeba dokoupit

Velikost displeje: 12,3″ ● Rozlišení: 2K 2 736 × 1 824 px ● Operační systém: Windows 10 Home ● Procesor: Intel Core i5 1035G4 Ice Lake ● Počet jader: 4 ● Max. frekvence procesoru: 3,7 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB / LPDDR4 ● Grafické jádro/karta: Intel Iris Graphics ● Úložiště: 128 GB (SSD) ● Hmotnost: 0,78 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)