Huawei MateBook 14 notebook – recenze

Dotykový notebook s 2K rozlišením displeje a specifickým poměrem stran 3 : 2. Notebook díky osmijádrovému procesoru AMD Ryzen 7 4800H a grafické kartě AMD Radeon Vega Graphics nabízí perfektní výkon. Grafický čip je integrovaný. Kapacita úložiště činí 512 GB (SSD). Operační paměť má 8 GB. Zařízení má podsvícenou klávesnici a velmi kompaktní rozměry. Huawei má integrovanou čtečku otisků prstů. Potěší také nízká hmotnost, a sice 1,49 kg.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 21.07.2022
Obsah článku:

Huawei MateBook 14

Procesor AMD Ryzen 7 4800H, operační systém Windows 10 Home, 8 jader, 8GB RAM, 512GB SSD, webkamera, výdrž baterie 7–8 hodin.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Odborné recenzní portály řadí tento dotykový notebook z hlediska poměru ceny a výkonu k nejlepším na trhu. Znamením vysokého výkonu je procesor AMD Ryzen 7 s boost frekvencí až 4,2 GHz. Kvalitní dotykový 14palcový IPS displej má skvělé reakce, a navíc redukuje modré světlo. Konstrukce je lehká a notebooku nechybí ani dobrá podpora konektivity.

Ideální do kanceláře i na přednášky

Huawei MateBook 14 patří mezi dotykové notebooky se 14palcovým displejem a specifickým poměrem stran 3 : 2. V tomto poměru stran nabízí vysoké, 2K rozlišení (2 160 × 1 440 px). IPS panel má 60 Hz a lesklou úpravu. Reakce displeje jsou při ovládání dotykem velmi přesné a pohotové. Výhodou je redukce škodlivého modrého světla. V tomto směru je notebook opravdu špičkovým ve své kategorii. Dokonce nechybí ani integrovaná webkamera s HD rozlišením. Zaujme i velmi elegantní design. Hmotnost konstrukce činí 1,49 kg, je kompaktní (tloušťka 15,9 mm), avšak díky kovové konstrukci odolný. Huawei je notebook pro studenty i do kanceláře.

Huawei MateBook 14 recenze

Neméně důležitým komponentem je výkonný procesor AMD Ryzen 7 4800H, který využívá až osm jader se základní frekvencí 2,9 GHz a core boost frekvencí 4,2 GHz. Díky tomuto výkonu je systém rychlý a pohotový. Napomáhá tomu i 8GB operační paměť RAM. Grafická karta AMD Radeon Vega Graphics nijak „nevyčnívá z davu“, nicméně nelze říct, že by byl grafický výkon nedostačující. Účelem tohoto notebooku samozřejmě není hraní her, spíše plní kancelářské úkoly, avšak základní střih videa, programování či náročnější aplikace nebudou určitě problém. Notebook má dobře řešené i chlazení a po hodinách používání se dva ventilátory Huawei Shark starají o perfektní odvod tepla.

Vynikající výdrž baterie

Pro studenty je určený díky perfektní výdrži baterie. Deklarovaná výdrž se pohybuje kolem 11 hodin při sledování videí, k čemuž se přiblížíte se sníženým jasem. Pokud však plánujete notebook používat na psaní či pořizování poznámek během přednášky, k této době se zvládnete přiblížit. Při kombinovaném používání jde spíše o sedm až osm hodin výdrže. Kapacita baterie je 56 Wh a díky rychlému nabíjení se z nuly na plnou kapacitu dostanete zhruba za 1,5 hodiny. Předinstalován je operační systém Windows 10 Home. Chybět nemůže ani dostatečné úložiště. Integrován je SSD disk s kapacitou 512 GB.

Výbava konektorů je přiměřená a v zásadě nic nechybí. K dispozici je USB-C vstup, kromě toho dvě USB 3.2, grafický výstup HDMI a 3,5mm jack. Přítomna není optická mechanika. Klávesnice je podsvícená, ale bez numerické části. V tlačítku je integrovaná i čtečka otisků prstů.

Zkušenosti s Huawei MateBook 14

Odborné recenze i reference uživatelů mluví ve prospěch tohoto elegantního a výkonného dotykového notebooku. Huawei MateBook 14 má povedený displej s 2K rozlišením. Skvěle reaguje na dotek, odezva je rychlá a díky tenkým rámečkům je vzhled ještě lepší. Displej je lesklý, proto na slunci musíte počítat s větším odleskem. Silnou stránkou je výdrž baterie. V praxi se bez problémů dokážete dostat na 7 až 10 hodin v závislosti na způsobu používání. Nezaostává ani výkonný procesor AMD Ryzen 7 4800H čtvrté generace. Notebook má také čtečku otisků prstů a podsvícenou klávesnici. Chybí numerická část.

Dotykový notebook Huawei MateBook 14

Huawei je kompaktní – váží 1,49 kg, a to je také důvod, proč najde uplatnění nejen v kanceláři, ale i u studentů. SSD disk má kapacitu 512 GB, což je dostatečné. Operační paměť má 8 GB. Grafický výkon rovněž splňuje základní požadavky, herní ambice však určitě nemějte. Grafiku nelze navýšit, protože karta je integrovaná, nikoliv dedikovaná. Problémy nemá Huawei ani s přehříváním a rozhodně ho ve svém srovnávacím testu doporučujeme, pokud je vaším cílem mít doma dotykový notebook s dobrým výkonem a kvalitním displejem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vynikající reakce displeje – 2K rozlišení
Výkonný procesor
Solidní výdrž baterie

Negatíva

Bez výhrad

Velikost displeje: 14″, IPS, dotykový ● Rozlišení: 2K 2 160 × 1 440 px ● Operační systém: Windows 10 Home ● Procesor: AMD Ryzen 7 4800H ● Počet jader: 8 ● Max. frekvence procesoru: 4,2 GHz ● Operační paměť RAM: 8 GB / DDR4 ● Grafické jádro/karta: AMD Radeon Vega Graphics / integrovaná ● Úložiště: 512 GB (SSD) ● Hmotnost: 1,49 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.8%)