Nike Revolution 5 recenze pánských tenisek na běhání

Levné běžecké tenisky pro rekreační běžce. Nike Revolution 5 mají gumovou podrážku, špičku potaženou gumou, měkkou EVA mezipodrážku a síťovaný svršek. Díky tomu jsou prodyšné, avšak nejsou vhodné do deště.

Publikované: 07.07.2021
Aktualizované: 19.08.2021

Nike Revolution 5

Tlumenější náraz v oblasti paty, gumová podrážka, EVA mezipodrážka, hmotnost pouze 307 g, síťovaný svršek.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Běžecké tenisky Nike Revolution 5 jsou určené pro rekreační běžce, jejichž běh je v jednotkách kilometrů týdně. Jde o levnou pánskou běžeckou obuv s neutrálním designem. Tenisky na první pohled připomínají standardní vycházkovou obuv. Jejich velkou výhodou je i nízká hmotnost, pouze 307 g. Celý pár váží jen 614 g a uživatelé si velmi pochvalují komfort tenisek. Svršek není příliš odolný, protože je síťovaný. Na druhou stranu potěší v letních měsících, a to vysokou úrovní prodyšnosti. Do deště však tyto běžecké tenisky určené nejsou.

Kromě síťoviny je zbytek svršku potažen syntetickou textilií. Vnitřek boty nedisponuje membránou, je vystlaný syntetickou textilií. Konstrukce boty má zvýšenou patu. Drop mezi špičkou a patou je 10 mm. Výhodou je, že při dopadu je náraz v oblasti paty tlumenější, a to díky měkké EVA mezipodrážce. Vložky bot nemají paměťovou pěnu, ale jsou vyjímatelné.

Špička je potažena gumou, aby byla zvýšena odolnost boty. Podrážka je gumová, není příliš členitá, takže boty dosahují optimální přilnavosti na rovném a pevném povrchu – asfalt, běžecká dráha či betonová cesta. Odborné testy vyhodnotily míru tlumení jako nízkou. Nike Revolution 5 jsou vhodnou tréninkovou běžeckou obuví pro nenáročné běžce. Zároveň je lze využít i k běžnému nošení.

Nike Revolution 5 recenze

Pánské tenisky na běhání Nike Revolution 5

Běžecké tenisky Nike Revolution 5

Tenisky na běhání Nike Revolution 5 recenze

Klady a Zápory

Komfort
Nízká hmotnost
Neutrální design

Menší počet rychlostí
Méně odolné materiály

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace ● Hmotnost: 306 g ● Drop: 10 mm


Nejlepší pánské běžecké tenisky 2021 + recenze

Hodnocené parametry Náš srovnávací test se zaměřuje na silniční běžeckou obuv pro muže, vhodnou právě na tvrdé povrchy. Podstatné je myslet na to, že každé chodidlo je specifické , každý styl pohybu je odlišný, a je tedy přirozené, že pokud jednomu běžci vyhovuje jeden model tenisek, druhému vyhovovat nemusí. Právě proto je potřeba vědět, jak přemýšlejí výrobci běžecké obuvi .... Přečíst článek

Hodnocení:
(80.8%)