Nokia Streaming Box 8000 Android TV box – recenze

Do kategorie lepších přijímačů patří také Nokia Streaming Box 8000. Jeho srdcem je výkonný procesor a systém Android TV 10. Výkonný chipset S905X3 se 4jádrovým procesorem Cortex-A55 poskytuje obrovský výkon a grafický čip G31 MP2 zajišťuje výbornou kvalitu obrazu i při hraní her. Díky bluetooth si k němu můžete připojit herní ovladač, klávesnici nebo soundbar. Ovládání vám zjednoduší podsvícený dálkový ovladač či hlasové vyhledávání.

Publikované: 04.01.2023
Aktualizované: 07.06.2023
Obsah článku:

Nokia Streaming Box 8000

Procesor Cortex-A55, 2GB operační paměť, kapacita pevného disku 8 GB, Android 10, rozlišení 4K, WiFi, bluetooth.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Model Nokia Streaming Box 8000 si nás získal nejen svými parametry, ale také vysokým hodnocením od spotřebitelů. Jeho srdcem je výkonný procesor Cortex-A55 a systém Android s verzí 10. Streaming box připojíte k televizoru jednoduše pomocí portu HDMI. Váš běžný televizor přemění na Smart TV, kde budete moci používat všechny oblíbené aplikace (Skylink, Netflix, HBO GO, Prime Video, YouTube) nebo hrát různé hry.

Zážitky ve vysokém rozlišení

Pokud už máte dost nekvalitního a rozmazaného obrazu, s tímto TV boxem na něj zapomenete. Díky vysokému 4K Ultra HD rozlišení povýší vaše divácké zážitky při sledování filmů a seriálů na novou úroveň. Můžete se těšit na ostrý obraz plný jasných a barevných detailů. Grafický čip G31 MP2 zajišťuje dostatečný výkon i pro hry.

Nokia Streaming Box 8000 recenze

Všestranné konektory

Množství dostupných konektorů vždy považujeme za výhodu, neboť umožňují větší flexibilitu v používání. K zařízení můžete připojit soundbar, klávesnici, myš, herní ovladač a další. I když tento model disponuje všemi potřebnými porty, více USB portů by jistě ocenilo mnoho uživatelů. Nechybí však bezdrátové připojení bluetooth, díky kterému si také můžete připojit různé příslušenství.

Dálkové ovládání

Modernější a výkonnější zařízení se mohou pochlubit dálkovým ovládáním. Model Nokia Streaming Box 8000 není výjimkou. Své oblíbené aplikace budete mít díky dálkovému ovladači vždy na dosah ruky. Malé detaily mohou zlepšit celkový dojem zařízení a nás si získala právě podsvícená tlačítka na ovladači. Problém s hledáním tlačítka ve tmě se tak snadno vyřeší. S ovládáním vám může pomoci i Google Assistant s hlasovým vyhledáváním.

Nokia Streaming Box 8000 příslušenství

Zrcadlení obrazu

Znáte funkci Chromecast? Umožňuje zrcadlení obrazu. V praxi to znamená, že díky této funkci můžete sledovat obsah ze svého chytrého telefonu či tabletu na velké obrazovce televizoru. Abychom nezmiňovali jen samé plusy tohoto zařízení, přejděme ke slabší stránce. Tou je nízká kapacita pevného disku, pouhých 8 GB. Dvojnásobek vám nabízí také cenově levnější model Blow Android TV box. Musíte si ovšem sami zvážit, které parametry jsou pro vás nejdůležitější. Paměť si můžete rozšířit pomocí externí paměťové karty nebo pevného disku.

Zkušenosti s Nokia Streaming Box 8000

O recenze tohoto modelu TV boxu není nouze. Ještě větší výhodou je, že jsou většinou pozitivní. Skloňuje se v nich zejména plynulý chod aplikací bez sekání, rychlá odezva, kvalitní 4K obraz či jednoduché ovládání. Potěší vás také mnohé funkce a propracované detaily, jako například podsvícený ovladač. Celkově se jedná o výkonný produkt, který splňuje očekávání většiny zákazníků. Koupí tohoto modelu určitě neuděláte krok vedle a je hodný své ceny.

Recenze a zkušenosti s Android TV boxem Nokia Streaming Box 8000
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Plynulý chod obrazu
Rozlišení

Negatíva

Nižší paměť
2 USB porty

Procesor: Cortex-A55 ● Operační paměť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 8 GB ● Max. rozlišení: 4K ● Verze Androidu: Android 10 ● WiFi: ano ● HDMI: ano ● Bluetooth: ano ● USB: USB 3.0, USB-C ● Dálkový ovladač: ano ● Hmotnost: 0,25 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)