Xiaomi Mi Tv Box Android TV box – recenze

Do testu Android TV boxů se dostal také model Xiaomi Mi Tv Box S. Ve své cenové kategorii je považován za jeden z nejlepších a patří k nejprodávanějším. Když vyšel na trh, byl velmi žádaný. Dnes se však setkáme již s mnohem výkonnějšími modely, jako například Tesla MediaBox XA400Homatics Box R nebo Zidoo Z9X. Slabší stránkou je operační systém Android 8.1.

Publikované: 04.01.2023
Aktualizované: 07.06.2023
Obsah článku:

Xiaomi Mi Tv Box

Procesor Cortex-A53, 2GB operační paměť, kapacita pevného disku 8 GB, Android 8, rozlišení 4K, WiFi, bluetooth.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Slušný poměr cena/kvalita

V poměru ceny/kvality si tento model stále vede velmi slušně. Určitě vás jako první zajímá, jaké rozlišení podporuje. To nás nezklamalo, jelikož dokáže zprostředkovat multimediální obsah až ve 4K rozlišení a 60 snímcích za sekundu. Chybí mu však technologie HDR, která by přispěla k ještě vyšší kvalitě obrazu. Za výhodu považujeme technologie Dolby a DTS, které pečují o audio výstup. Těšit se můžete na trojrozměrný prostorový zvuk.

Xiaomi Mi Tv Box S recenze

Dostupné funkce

S kvalitním obrazem i zvukem si budete vychutnávat váš oblíbený obsah z nejrůznějších aplikací. Ať už se rozhodnete pro sledování filmů, pořadů, seriálů nebo pro hraní her, vaše zájmy nejsou omezeny. Mi Box také podporuje známé aplikace jako Netflix, YouTube či Google Cast. Z dostupných funkcí můžeme zmínit jen funkci zrcadlení dalšího zařízení.

Jednoduché ovládání

Ovládání bude vyhovovat mladším i starším ročníkům. K dispozici máte dálkový ovladač nebo můžete jednoduše použít smartphone. Za zmínku stojí Google Assistant, který umožňuje ovládat zařízení prostřednictvím hlasu. Výrobci vybavili přístroj podporou bluetooth a také WiFi, která by měla být samozřejmostí. Nechybí ani HDMI či USB vstup. Zařízení uvedete do chodu velmi jednoduše: prostřednictvím HDMI portu box připojíte k televizi a následně jej napojíte k internetu.

Zkušenosti s Xiaomi Mi Tv Box S

Spotřebitelům se tento model TV Boxu velmi osvědčil. Z množství spotřebitelských recenzí převažují zejména pozitivní. Jedná se o jednoduchý model se základními funkcemi a snadným ovládáním. Kvalitu obrazu nabízí stále velmi dobrou, ale z našeho pohledu má už nejlepší období za sebou. Pokud patříte k zákazníkům, kteří očekávají vyšší kvalitu a více funkcí, doporučujeme vám ohlédnout se za novějšími zařízeními. Slabou stránkou je nižší verze Androidu a s ní i jisté nevýhody. Někteří zákazníci uvádějí, že model často zamrzá a potřebuje restart.

Recenze a zkušenosti s Android TV boxem Xiaomi Mi Tv Box
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Cena
Jednoduché ovládání
Kvalita obrazu

Negatíva

Nižší verze Androidu
Chybějící funkce
Nižší kapacita pevného disku

Procesor: Cortex-A53 ● Operační paměť: 2 GB ● Kapacita pevného disku: 8 GB ● Max. rozlišení: 4K ● Verze Androidu: Android 8 ● WiFi: ano ● HDMI: ano ● Bluetooth: ano ● USB: USB 2.0 ● Dálkový ovladač: ano ● Hmotnost: 0,15 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)