RedFire Lima zahradní krb – recenze

Středověký design hliněných kamen připomíná právě tento ikonický zahradní krb s komínem. Hliněná komora je umístěna na ocelové konstrukci. Krb lze umístit i na terasu či pod altánek. Pozitivem je grilovací rošt v balení a také nízká cena. Nevýhodou je menší odolnost konstrukce. S krbem je třeba zacházet velmi opatrně a při prvním použití se řiďte přibaleným návodem. Na komín je dodáváno i hliněné víko, aby do komína případně nepršelo.

Publikované: 08.08.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

RedFire Lima

Hliněný krb s komínem, udírnou a grilem, hmotnost 20 kg, pec chybí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Designový rustikální krb z keramiky od výrobce RedFire s nádechem středověku. Krb lze používat ke grilování. Díky svému vzhledu má kromě praktického využití také dekorativní účel. Jedná se o poměrně malý krb o výšce pouhých 75 cm. Výrobce neudává hmotnost krbu. Je dodáván s kovovým stojanem.

Středověký design

RedFire Lima je unikátní zahradní krb v hliněném (keramickém) provedení. Na první pohled se svým vzhledem liší od konkurence. Primárně poslouží jako ohřívač, ale není to jeho jediný účel. Krb disponuje také komínem. Ten nemá stříšku, je však dodáván hliněný poklop na komín. Po uzavření může krb fungovat částečně jako udírna. Ve výbavě naleznete také pochromovaný grilovací rošt. Samotné ohniště je položené na ocelovém podstavci, aby se hliněná komora nepoškodila. Průměr ohniště je 38 cm. Výška činí 75 cm.

RedFire Lima recenze

Opatrné zacházení

Ohniště bylo od výroby jednou pálené. Při prvním ohni je důležité, abyste nechali komoru postupně ztvrdnout. Spodek ohniště vysypte pískem a při pálení palivového dříví se vyhněte příliš otevřenému ohni. Vysoké plameny by mohly způsobit popraskání povrchu nádoby nebo její úplné poškození. S konstrukcí je třeba zacházet opatrně. Součástí dodávky je i návod k používání. Krb je vhodné umístit pod přístřešek – altánek či terasu. Vlhkost hliněnému povrchu neprospívá.

Zkušenosti s RedFire Lima

Keramický krb RedFire Lima plní především funkci dekorace, ale poslouží i jako terasový ohřívač s možností grilování. Krb je vhodné umístit pod přístřešek. Samotná komora je položená na ocelovém stojanu. Komín je dodáván s hliněným víkem. Krb je poměrně malý a důležité je opatrné zacházení s konstrukcí, která je náchylnější k poškození. V rámci komory by neměl vznikat otevřený oheň. Potěší grilovací rošt, design a také nízká pořizovací cena.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Grilovací rošt
Unikátní design
Pořizovací cena

Negatíva

Menší rozměry
Konstrukce náchylná k poškození

Typ: krb s komínem ● Materiál: hlína – keramika ● Gril: ano ● Udírna: ano ● Pec: ne ● Rozměry (Ø × V): 38 × 75 cm ● Hmotnost: 20 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.8%)