Sigma iD.TRI Basic sporttester – recenze

Sigma iD.TRI Basic je sporttester vhodný zejména pro triatlon. Pokud máte rádi běh, cyklistu nebo plavání, přijdete si na své. Hodinky jsou vodotěsné do 5 ATM a srdeční frekvenci umí měřit i ve vodě. Součástí dodávky je držák na kolo, takže v případě cyklistiky můžete mít sporttester na ruce nebo připevněný na řídítkách kola. Výhodou je jednoduché a intuitivní ovládání či možnost spárování s mobilem. Měření jsou přesná a podrobná. Potěší monitoring spánku, přesné GPS či lehká konstrukce, která se dobře nosí. Zklame horší výdrž baterie a nižší rozlišení displeje. Poměr ceny a kvality je dobrý.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Sigma iD.TRI Basic

Displej z minerálního skla s rozlišením 128 x 144 px, vodotěsnost do 5 ATM, Max. výdrž baterie 7 dní, plavání, běh a cyklistika.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Pokud milujete triatlon, tento sporttester může být pro vás správnou volbou. Hodinky jsou speciálně určeny triatlonistům, ale potěší se jim i jinak sportovně založený uživatel. Předinstalovány jsou tři profily, konkrétně běh, plavání a cyklistika. Potěšilo nás, že součástí dodávky je také držák na kolo, který umožňuje upevnění hodinek na řídítka. Díky tomu jsou naměřené hodnoty ihned viditelné. Ovládání hodinek je jednoduché a intuitivní, rychle jsme si na něj zvykli. Hodinky se uplatní během tréninku, ale i během soutěže.

Vyzdvihujeme možnost spárování s mobilním telefonem, počítačem nebo externími snímači. Kromě sledování sportovních aktivit hodinky analyzují spánek, proto se stávají celodenním společníkem. Při plaveckém režimu hodinky vypočítávají počet délek, aktuální styl plavání i počet záběrů na délku. Výhodou je inteligennté světlo, které indikuje, jestli jste v cílové zóně. V rámci cyklistiky jsou dostupné informace nejen o výkonu, ale také o rychlosti či nadmořské výšce. Jak jsme zmínili, mohou být upevněny na kole nebo je můžete mít klasicky na zápěstí. Při běhu jsou dostupné parametry, jako rychlost, počet kroků, srdeční frekvence či čas okruhu. Světlo zároveň pomáhá zůstat v cílových zónách.

Potěšila nás možnost podrobného nastavení tréninku, jednotlivé profily je možné si individuálně přizpůsobit. Osobní cílové zóny a tréninky mohou být nastaveny pomocí různých parametrů. Ty pak lze bezplatně analyzovat a vyhodnotit pomocí bezplatného datového centra SIGMA nebo bezplatné aplikace SIGMA LINK. Vyzdvihujeme, že sporttester má integrovaný speciální soutěžní režim, který usnadňuje přípravu a absolvování soutěže. Bonusem je možnost nastavit si notifikaci ohledně doplnění živin nebo tekutin po určité vzdálenosti nebo čase.

Oceňujeme lehkou konstrukci, díky čemuž je nošení pohodlné. Štíhlá konstrukce se vejde do téměř každého neoprenového obleku. Vodotěsnost je 5 ATM, což k plavání zcela postačuje. Hodinkám nechybí pokročilé navigační systémy a možnost propojení s aplikací Komoot. Zmíníme ještě funkci Crash Alert, která zvyšuje bezpečnost během tréninku. Automaticky dokáže detekovat pád a pokud uživatel do 30 vteřin nezareaguje, prostřednictvím SMS informuje vaše uložené nouzové kontakty. Kromě toho jsou lékařům poskytnuty důležité zdravotní údaje a také aktuální poloha GPS.

Sigma iD.TRI Basic recenze

Nevýhody produktu

Jak jsme naznačili, hodinky se hodí zejména těm, kteří se věnují triatlonu. Pokud preferujete jiný sport, doporučujeme poohlédnout se raději po jiném modelu. Výdrž baterie na jedno nabití není nejlepší. V režimu sledování aktivity sice hodinky vydrží cca 7 dní, při zapnutém GPS je výdrž podstatně kratší. V běžném GPS režimu je to jen 8 hodin provozu a v režimu GPS ECO je to přibližně 12 hodin bez nutnosti nabíjení. Minus si hodinky zaslouží i za displej s menším rozlišením 128 x 144 px. Nepotěší ani výběr ciferníků, k dispozici jsou jen tři – digitální, analogový a závodní.

Sporttester Sigma iD.TRI Basic

Parametry

Rozlišení displeje128 x 144 px
Sklíčko displejeminerální sklo
Vyměnitelný řemínekano
Inteligentní upozorněníano
Předpověď počasíano
Barometrano
Výškoměrano
Kompasano
Krokoměrano
Měření srdeční frekvenceano
Vodotěsnost5 ATM
Integrované GPSano
KonektivitaBluetooth Smart
Max. výdrž baterie7 dní
Se zapnutým GPS8 hodin
Hmotnost42 gramů

Zkušenosti so Sigma iD.TRI Basic

O zkušenosti se podělilo jen pár uživatelů. Hodinky kupovali hlavně běžci a cyklisté. Spotřebitelé ocenili nízkou hmotnost, intuitivní ovládání i prohledávání menu. Plusem je podle nich osvětlení, množství funkcí či záznam srdeční frekvence i ve vodě. Vyzvedli vizualizaci dat přímo v hodinkách i dobře čitelný displej. Za minusy považují ztrátu dat po vypnutí sporttesteru, zobrazování dat v aplikaci či fakt, že není možné přidat další aktivity.

Sigma iD.TRI Basic příslušenství

Alternativy

Hodinky Sigma iD.TRI Basic ocení zejména sportovci, kteří se věnují triatlonu, pokud máte rádi i jiné pohybové aktivity, tyto hodinky pro vás vhodné nebudou. Za přijatelnou cenu seženete Suunto 5 Peak. Nabízejí kolem 80 sportovních režimů, jsou vodotěsné do 50 metrů a na jedno nabití vydrží 100 hodin. Velmi levnou alterantivou pro měření základních parametrů jsou pak Sigma PC 25.10. Tento model se těší oblibě zejména pro nízkou cenu. Do pozornosti dáváme také model Suunto M5 Women, který je vyroben speciálně pro ženy. V případě, že se věnujete fitness, případně jiné pohybové aktivitě, budete spokojeny. Alternativou k hodinkám Sigma mohou být také Beurer PM 70. Jedná se o poměrně levný přístroj se snadným ovládáním a základními sportovními funkcemi.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Speciální algoritmy pro běh, cyklistiku a plavání
GPS přijímač s vysokou citlivostí
V balení také držák na kolo
Vodotěsnost do 50 metrů (5 ATM)
Režim soutěže a plánovač soutěží
Sledování aktivity včetně spánku
Stanovení tréninkových cílů
Zabudované inteligentní světlo

Negatíva

Vhodné zejména pro triatlon
Slabší výdrž baterie
Displej s menším rozlišením

Rozlišení displeje: 128 x 144 px ● Materiál displeje: minerální sklo ● Vodotěsnost: do 5 ATM ● Měření tepu: ano ● Integrované GPS: ano ● Výškoměr, kompas a barometr: ano ● Maximální výdrž baterie: 7 dní ● Hmotnost: 42 gramů


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.4%)