Polar Pacer Pro sporttester – recenze

Sportovní hodinky Polar Pacer Pro se sice prezentují jako běžecké, ale vedle nešlápnou ani jinak zaměření sportovci. Hodinky jsou lehké, proto se nosí velmi pohodlně. Displej je dostatečně velký a velmi dobře čitelný i na slunci. Plusem je funkce Always-On Color, díky které máte potřebné údaje neustále na očích. Běžcům nabízí tento sporttester několik doplňkových a praktických funkcí. Informuje například o nutnosti přísunu energie či o doplnění tekutin. Hodinky lze propojit s mobilem a poté ovládat hudbu. Nechybí přesné GPS, předpověď počasí, plánování tras apod. Vodotěsnost je do 5 ATM. Malým mínusem je slabší výdrž baterie, její maximum je 7 dní, ale při plném využití se podstatně zkracuje.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Polar Pacer Pro

Transflektivní MIP displej s úhlopříčkou 1,2 palce, vodotěsnost do 5 ATM, max. výdrž baterie 7 dní, běh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky se těší oblibě zejména mezi běžci, ale na své si přijdou i uživatelé, kteří mají v oblibě jiné druhy sportu. Díky podrobným měřením jsme uměli sledovat náš pokrok. Myslí na potřebnou regeneraci a informují o nutnosti doplnit energii či přísun tekutin. 1,2palcový MIP displej je přehledný a vyzdvihujeme podporu zobrazení Alway-On Color. Je dobře čitelný i venku za slunečného počasí.

Lokalizační systémy jsou přesné díky kombinaci GPS, GLONASS, Galileo a QZSS. Potěšil nás přesný snímač srdečního tepu a určení VO2max i z chůze. Stačí jet 15 minut svižným tempem po rovinatém terénu. Při propojení s mobilním telefonem hodinky zvládají zobrazovat notifikace nebo přinášejí možnost ovládat hudbu. Týká se to hudby uložené v mobilu, ale také z hudebních platforem (např. Spotify). Nechybí detailní předpověď počasí.

Běžci se potěší funkcím FuelWise, Hill Splitter nebo Training Load Pro. FuelWise je inteligentní funkce, která po náročnějším výkonu připomene doplnění energie nebo tekutin. Training Load Pro zase při každém cvičení poskytne detailní hodnoty srdeční i svalové zátěže, díky tomu můžete předejít zbytečným zraněním. Zmíníme také funkci Nightly Recharge, která během spánku sleduje tepovou frekvenci a dýchání. Na základě těchto dat sporttester vyhodnotí, jak dobře se vaše tělo zregenerovalo po předchozím dni. Nechybí ani funkce Sleep Plus Stages, která se na náš spánek podívala ještě podrobněji.

Za praktickou funkci považujeme Hill Splitter, jedná se o navigaci s možností plánování tras. Tato funkce automaticky detekuje všechna stoupání a klesání a zobrazuje informace o výkonu (např. o ujeté vzdálenosti) a také o tom, kolik jste vystoupili nebo sestoupili na každém z kopců. GPS je přesné a potěšil nás kompas, který je nezávislý na GPS, a barometr sledující nadmořskou výšku.

K benefitům hodinek patří lehká a tenká konstrukce s hliníkovým rámem a ovládáním tlačítky. Dodávaný řemínek je pohodlný, ale v případě potřeby jej můžete vyměnit za jiný. Ocenili jsme možnost přizpůsobit si ciferníky a mít tak na úvodní obrazovce údaje, které jsme chtěli mít po ruce. Výdrž baterie je slušná, při nenáročném používání vydrží týden. Nabíjení je rychlé díky technologii Polar Charge 2.0. Vodotěsnost do 5 ATM umožňuje používat hodinky i plavcům.

Polar Pacer Pro recenze

Nevýhody produktu

Sporttester se nám používal velmi dobře. Kromě amatérských uživatelů jej ocení i profesionální sportovci. Měření jsou přesná a hodinky nabízejí podrobné statistiky. Potěší spoustu režimů a praktických funkcí. Na žádné zásadní nedostatky jsme nepřišli. Trochu zamrzí slabší výdrž baterie, ta je při spuštěném GPS a neustálém měření cca 2 dny. Pokud však oželíte některé funkce, vyšplhat se umíte až na 7 dní bez nabíjení. Odolnost hodinek není pro použité materiály nejlepší. Pokud by výrobce použil pouzdro z titanu a sklíčko ze safíru, hodinky by toho snesly mnohem více.

Polar Pacer Pro náramek

Parametry

Úhlopříčka displeje1,2 palce
Rozlišení displeje280 x 280 px
Typ displejeTransflektivní MIP
Tvar ciferníkukulatý
Krycí sklíčkoGorilla Glass
Materiál pouzdrahliník
Ovládánítlačítkové
KonektivitaBluetooth 5.1
Integrované GPSano
Krokoměrano
Akcelerometrano
Barometrano
Gyroskopano
Senzor srdečního tepuano
Senzor spálených kaloriíano
Vodotěsnost5 ATM
Typ akumulátoruLi-Pol
Kapacita baterie273 mAh
Výdrž baterie30 hodin
Maximální výdrž7 dní
Hmotnost41 gramů

Zkušenosti s Polar Pacer Pro

Uživatelé ocenili širokou škálu informací o aktivitách i výdej energie v kcal. Pro mnoho uživatelů je právě tento údaj důležitý. Vyzdvihli výborný poměr ceny a hodnoty pro hobby i profi sportovce. Plus dostal sporttester za krásný design, uživatelsky příjemné prostředí či za to, že dobře sedí na ruce. Minusem je slabší výdrž baterie. Mnozí uvedli, že hodinky jsou pohodlné a lehké a na ruce je téměř necítit.

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Polar Pacer Pro
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Polar Pacer Pro nabízí uživatelům podrobná měření a statistiky, k jejich mínusům však patří slabší výdrž baterie. Pokud nechcete hodinky příliš často nabíjet, poohlédněte se například po Polar Grit X PRO. Tyto navíc nabízí skvělou odolnost, přesné snímání tepu i GPS se zpáteční navigací. Počítat je třeba s vyšší pořizovací cenou. Nenáročným uživatelům dobře poslouží Sigma iD.TRI Basic. Jedná se o základní hodinky vhodné zejména pro triatlon. Cena je příznivá a plusem jsou speciální algoritmy pro běh, cyklistiku a plavání. Do pozornosti dáváme také model Polar Vantage V2 HR, který se dodává s hrudním pásem, tento sporttester má pěkný unisex design a nabízí více než 130 sportovních aktivit. Pokud se věnujete zejména běhu, vhodnými mohou být hodinky Garmin Forerunner 955. Jejich plusem je integrovaná paměť 32 GB a možnost nahrát si vlastní skladby.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Always-On Color displej
Podrobná měření a statistiky
Určení VO2max i z chůze
Možnost ovládat hudbu v mobilu
Praktické funkce pro běžce
Lehká konstrukce
Přesné GPS

Negatíva

Slabší výdrž baterie

Typ displeje: Transflektivní MIP ● Velikost displeje: 1,2 palce ● Vodotěsnost: do 5 ATM ● Měření tepu: ano ● Integrované GPS: ano ● Výškoměr, kompas a barometr: ano ● Maximální výdrž baterie: 7 dní ● Hmotnost: 41 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)