Sonoff S26R2TPE-FR inteligentní zásuvka – recenze

Velice jednoduchá a přesto praktická inteligentní zásuvka. Díky WiFi modulu umožňuje připojení se k domácí síti. Ovládání spotřebičů je možné díky mobilní aplikaci eWLink (Android i iOS). Zařízení nabízí také možnost časového spínání a hlasové ovládání – Amazon Alexa, Google Assistant nebo Samsung Smart Things. Praktická je funkce vytvoření skupiny spotřebičů v jednom obvodu, které následně lze vypnout nebo zapnout všechny najednou. Maximální zatížení zásuvky je 4 000 W – 16 A.

Publikované: 21.11.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Sonoff S26R2TPE-FR

Maximální zatížení 4 000 W, ovládání přes WiFi nebo hlasem, kompatibilní s Android a iOS, přítomen je časový spínač

Prohlédnout nejlepší nabídku

Inovace v domácnosti si vždy najdou své místo. Inteligentní zásuvka Sonoff za dostupnou cenu je velmi vhodným řešením, chcete-li ovládat spotřebiče či osvětlení na dálku. Přestože se nejedná o renomovanou značku, v poměru ceny a funkcionality nabízí vše, co potřebujete. Praktické je například i skupinové ovládání spotřebičů.

Hlasové ovládání i časový spínač

Přestože by se mohla zdát funkcionalita zásuvky limitovaná, vzhledem k nízké ceně, není tomu tak. Inteligentní WiFi zásuvka S26R2TPE-FR disponuje praktickými technologiemi a zajímavými funkcemi. Zvládne maximální zatížení až 4 000 W – 16 A. Díky tomu není překážkou ovládat ani elektrické ohřívače s vyšším příkonem. Zásuvka zvládne i energeticky náročnější spotřebiče. Ovládání na dálku probíhá za pomoci mobilní aplikace eWLink. Po připojení zásuvky do obvodu, resp. zapojení spotřebiče můžete na dálku vypnout/zapnout osvětlení, klimatizaci, aktivovat kávovar nebo jiná zařízení a elektroniku. Aplikace je dostupné pro iOS i Android chytré telefony.

Sonoff S26 R2TPE-FR recenze

Zároveň podporuje aplikace i hlasové ovládání v anglickém jazyce přes Amazon Alexa, Samsung Smart Things či Google Assistant. Přizpůsobit můžete zapínání a vypínání osvětlení přes časovač, kde nastavíte, kdy se má spotřebič aktivovat nebo naopak vypnout. Nastavit můžete přesnou hodinu zapnutí/vypnutí. Zásuvka může být spárována s kamerou.

Levná inteligentní zásuvka

Navzdory nízké ceně zásuvky vůbec nepůsobí produkt extra levně. Důkazem toho je i fakt, že zásuvka je vyrobena z odolného ABS plastu. Provozní teplota je možná až do -10 °C a maximálně +40 °C. Praktickou vychytávkou je možnost seskupování obvodů. Nemusíte tak ovládat každé zařízení individuálně, vytvořit můžete v jednom obvodu skupinu více spotřebičů – osvětlení v síti a tím pádem můžete synchronizovat jejich ovládání. Zároveň se nemusíte bát, že pokud ovládáte vy, nemůže nikdo další. Například mezi členy rodiny můžete v aplikaci sdílet vybraná nebo všechna zařízení a následně i další člověk dokáže na dálku zapínat a vypínat to, co potřebuje.

Zkušenosti se Sonoff S26R2TPE-FR

Zásuvka patří k velmi oblíbeným modelům, které se prezentují bezproblémovým provozem a snadným ovládáním. Sonoff inteligentní zásuvka splňuje očekávání, která většina zákazníků od takového zařízení má. Nás přesvědčil především poměr výhodné ceny a funkcionality. Spotřebitelé jsou rádi za možnost aktivace časovače i možnost vytvoření skupiny spotřebičů v obvodu, které následně můžete rovněž ovládat. Pokud zapnete jeden spotřebič v obvodu, zapnou se všechny, to platí i o vypnutí.

Recenze a zkušenosti s inteligentní zásuvkou Sonoff S26R2TPE-FR
Zdroj: Heureka.cz

Menší nevýhodou je přijímání signálu WiFi. Někteří zákazníci kritizovali občas delší opětovné připojování po výpadku nebo ztrátě bezdrátového připojení. WiFi zásuvka využívá aplikaci eWLink a podporuje chytré telefony s Android i iOS operačními systémy. Hlasové ovládání je k dispozici, ale v praxi ho využívá jen málo uživatelů. Zvládne také dostatečné zatížení až do 4 000 W.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena v poměru k funkcím
Časovač a hlasové ovládání
Seskupování obvodů – skupinové ovládání

Negatíva

Jen 2,4 GHz frekvence WiFi

Maximální zatížení: 4 000 W ● Maximální elektrický proud: 16 A ● Wi-Fi: ano/2,4 GHz ● Bluetooth: ne ● Hlasové ovládání: ano ● Časový spínač: ano ● Kompatibilita: Android, iOS ● LED osvětlení: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(77.4%)