TP-Link RE200 WiFi zesilovač – recenze

WiFi zosilňovač schopný pripojiť sa k routeru jedným tlačidlom WPS na routeri a tlačidlom RE (Range Extender) na zosilňovači poskytuje širokopásmové a duálne WiFi pripojenie s rýchlosťou až 750 Mb/s. Spomedzi WiFi štandardov podporuje klasicky 802.11 a/b/g/n/ac, ako aj ostatné modely od spoločnosti TP-Link v našom teste (TP-Link EAP245TP-Link RE305 a TP-Link RE315). Vďaka portu na káblové pripojenie stolového počítača, hernej konzoly či iného zariadenia bez možnosti bezdrôtového pripojenia má model možnosť fungovať ako adaptér.

Publikované: 20.12.2022
Aktualizované: 06.06.2023
Obsah článku:

TP-Link RE200

Dvoupásmový WiFi zesilovač s rychlostí přenosu dat 300 Mb/s + 433 Mb/s, WiFi standardy 802.11 a/b/g/n/ac

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výborné pokrytí a kompaktní design

Zařízení pro zesílení bezdrátového připojení do sítě disponuje oběma frekvenčními pásmy, přičemž v pásmu 2,4 GHz dosahuje rychlosti 300 Mb/s, zatímco v pásmu 5 GHz je to podle teorie až 433 Mb/s. Zesilovač díky těmto atributům dokáže pokrýt plochu až 185 m2. Co se týče konstrukce, model kompaktních rozměrů ukrývající ve svém nitru 3 interní antény lze osadit kdekoli na zeď s elektrickou zásuvkou, přičemž provedení na sebe neupozorňuje, a tak zapadne do jakkoli komponovaného stylu domácnosti.

TP-Link RE200 recenze

Inteligentní chod bez nutnosti resetu

Z hlediska funkcí má zařízení základní inteligentní kontrolky informující o intenzitě signálu, ale také technologii OneMesh, díky které dokáže síťově pokrýt celou domácnost. V případě, že ve vaší domácnosti nastane změna spárovaného routeru, není nutné WiFi zesilovač resetovat, a to zejména díky profilové funkci, která si pamatuje dříve spárované bezdrátové sítě. Zprovoznění, jakož i další chod zařízení, je zjednodušeno prostřednictvím dostupné aplikace Tether.

V případě tohoto WiFi zesilovače může nastat problém v neustálém vypadávání sítě v pásmu 2,4 GHz, zatímco v pásmu 5 GHz je provoz naprosto v pořádku. To však může být způsobeno nedostatečnou kvalitou přijímaného signálu. Zařízení dokáže poskytnout dostačující rychlost i přes jednu 40centimetrovou stěnu do vzdálenosti 30 metrů (zahrada za domem), a to bez výpadků. Velkou výhodou pro uživatele, které ruší byť jen nejmenší světélko, je možnost vypnutí blikající kontrolky síly signálu prostřednictvím aplikace.

Recenze a zkušenosti s WiFi zesilovačem TP-Link RE200
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr výkon/cena/kvalita
Propojení ethernetovým kabelem
Estetický design

Negatíva

Nechtějí se připojit všechna zařízení
Slabý dosah – v závislosti na umístění

Frekvenční pásma: 2,4 GHz a 5 GHz ● Rychlost přenosu dat: 300 Mb/s (2,4 GHz) + 433 Mb/s (5 GHz) ● WiFi standardy: 802.11 a/b/g/n/ac ● Zabezpečení: WPA-PSK, WPA2-PSK ● Antény: 3 interní ● LAN port: ano ● LED indikátory: ano ● Další funkce: technologie OneMesh, profilová funkce ● Způsob instalace: tlačítko, webové rozhraní, aplikace Tether ● Spotřeba: 6, 5 W ● Rozměry: 110 x 65,8 x 75,2 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)