Dyson V12 Slim Absolute vysavač – recenze

Vybraný model patří k nejmodernějším z dílny výrobce Dyson. Jedná se o specifický tyčový vysavač, který se vyznačuje odlehčenou konstrukcí. Sací výkon je oproti předchozí modelové sérii Dyson V11 Absolute nižší, i přesto vysavač nabízí modernější technologie a nechybí ani možnost využití ručního vysavače (2 v 1).

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 14.12.2022
Obsah článku:

Dyson V12 Slim Absolute

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 3,5 hod., doba provozu 60 min., objem sběrné nádoby 350 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V případě verze V12 Slim Absolute je využit speciální, digitálně řízený elektromotor Hyperdymium, který dokáže stejně jako předchozí modely pracovat až při 125 000 ot./min. a produkuje i stejnou odstředivou sílu. Celý systém je uzavřený, ale má menší rozměry, i proto je sací výkon 150 AW. Cyklonová technologie využívá i výstupní HEPA filtr. Vysavač Dyson V12 Slim Absolute má také LCD displej, jenž zobrazuje, který výkonnostní stupeň máte aktivní. Po přepnutí zobrazuje i zbývající dobu provozu – stav baterie.

Regulace výkonu

Zařízení je vybaveno třemi režimy výkonu – auto, eco a boost. Automatický režim si sám reguluje výkon a přesně ví, kdy je intenzitu nutné zvýšit na základě množství nečistot. Za minus však považujeme sběrnou nádobu. Má jen 350 ml a vyprazdňovat ji budete určitě častěji, než je žádoucí. Jedná se o daň za menší rozměry a nižší hmotnost. Kritizovat však nemůžeme přítomné hygienické vysypání nádoby. Tento patentovaný systém vám umožní vyprázdnit nádobu jedním tlačítkem. Tyčový vysavač váží pouze 2,2 kg, práce s ním je opravdu velmi jednoduchá a držení ergonomické. Vysavači nelze vyčítat ani nadměrnou hlučnost.

Dyson V12 Slim Absolute recenze

Kratší nabíjení a ultralehká konstrukce

Příslušenství je opět více než pestré. Mrzí nás však, že není dodávána chytrá hubice High Torque. Základ tvoří univerzální podlahová hubice Motorhead, kterou využívaly i nižší modelové série. Přítomna je však podlahová hubice Laser Slim Fluffy s uhlíkovými vlákny. Nechybí baterie ani nabíjecí adaptér. V balení naleznete hubici s kónickým kartáčem, kombinovanou kartáčovou hubici, štěrbinovou hubici, jemný minikartáč, adaptér na nástavce k vysávání pod nábytkem nebo praktický adaptér na zeď k uchycení vysavače.

Tyčový vysavač Dyson V12 Slim Absolute

Li-ion baterie pracuje s napětím 25,2 V a doba nabíjení se zkrátila na 3,5 hodiny. Na jedno nabití vydrží v provozu kolem 60 minut. V případě režimu Boost jde o méně než polovinu časového intervalu. Výměna baterie je otázkou pár sekund, druhý kus si můžete dokoupit samostatně.

Zkušenosti s Dyson V12 Slim Absolute

Vysávání s tyčovým vysavačem bez otravného kabelu a špinavého sáčku, to přináší i model Dyson V12 Slim Absolute. Jedná se o speciální model, který ztratil na hmotnosti. Spotřebitelé vnímají, že je vysavač enormně lehký, váží pouze 2,2 kg. Současně však kritizují menší sběrnou nádobu, jejíž objem se zmenšil na 350 ml. Vyprazdňování vás tak čeká častěji, přestože se jedná o dobře známý, rychlý systém Point and Shoot. Zákazníci chválí LCD displej a možnost tří výkonnostních režimů. Navzdory novému motoru se výkon odstředivé síly nezhoršil, a sací výkon je tak na velmi dobré úrovni.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Dyson V12 Slim Absolute
Zdroj: Heureka.cz

Ovládání vysavače a jeho obsluha jsou nenáročné. Opět může fungovat jako zařízení 2 v 1, tedy jako tyčový i ruční vysavač. Opět je dodáváno bohaté příslušenstvíCena je poměrně vysoká, což vícero potenciálních zákazníků odradí. Možná v takovém případě sáhnete po levnější alternativě, určitě nešlápnete vedle, pokud se rozhodnete pro model Dyson V8 Absolute+. Oceňujeme také kratší dobu nabíjení a současně hodinovou výdrž baterie, která se nezmenšila. Dyson V12 Slim Absolute se zbaví nečistot, nechybí mu výkon, moderní technologie, LCD displej, a navíc je jedním z nejlehčích vysavačů v dané kategorii. Vyšší cena zamotá hlavu, avšak jeho koupí nic nezkazíte.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Dyson V12 Slim Absolute na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Sací výkon a laserová technologie
Nízká hmotnost
Příslušenství a kratší doba nabíjení

Negatíva

Menší sběrná nádoba
Vysoká cena

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 150 AW ● Doba provozu: 60 min. ● Doba nabíjení: 3,5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 350 ml ● Filtrace: multicyklon + HEPA H13 ● Hmotnost: 2,2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(77.6%)

Komentáre
Ebra 20.Aug.2022

DysonV12 Slim Absolute - prosim o radu. Jak dostat necistoty z kloubu vysavaci hubice? Rozmontovat nelze, je slozite to vycistit.

Odpovedať