Amazfit GTR 2 smart hodinky – recenze

Elegantní smart hodinky Amazfit GTR 2 se pyšní baterií s dlouhou výdrží i krásným displejem, který je dobře čitelný za jakéhokoli světla. Měří sportovní aktivity a k tomu i hladinu stresu, činnost srdce či správné okysličování krve. Výhodou hodinek je dobře nastavená cena a možnost otočit displej o 180 stupňů, na své si tak přijdou leváci i praváci. 

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 04.04.2022
Obsah článku:

Amazfit GTR 2

Vodotěsné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,39″, hmotnost 39 g, kapacita baterie 471 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Elegantní hodinky Amazfit GTR 2 s kulatým displejem mají ve výbavě vše, co jsme během používání potřebovali ke zdravému životnímu stylu. Kontrolují aktivitu srdce, hladinu stresu i správné okysličování krve. Tep je měřen neustále v průběhu celého dne a v případě abnormality vás hodinky okamžitě upozorní.

Nechybí jim analýza nočního i denního spánku a až 90 různých sportovních aktivit. Šest nejčastějších aktivit rozpoznají hodinky automaticky, zbylé jsme si zapínali manuálně. Všechny naměřené údaje se po propojení s mobilním telefonem ukládají do aplikace. Po propojení se smartphonem můžete hodinky využívat k telefonování nebo ovládání hudby. Díky integrovanému úložišti (3 GB) si sem uložíte stovky oblíbených skladeb. Ty si můžete přehrávat přes zabudovaný reproduktor v hodinkách nebo přes Bluetooth sluchátka.

Kulatý design s 3D skleněným displejem působí elegantně a na trhu se setkáte se dvěma verzemi hodinek. Jedny jsou sportovní s hliníkovým pouzdrem a silikonovým řemínkem a druhé mají klasické provedení z oceli s koženým řemínkem. Displej hodinek si můžete přizpůsobit dle vlastních představ od tapety až po určení aplikací, které jsou pro vás důležité a budou se zobrazovat na úvodním ciferníku.

Amazfit GTR 2 recenze

1,39palcový displej s rozlišením 326 ppi nabízí plnou barevnost a skvělou čitelnost i na slunci. Potěšila nás funkce otočení displeje o 180 stupňů, díky čemuž jsme mohli hodinky nosit na levé i pravé ruce. Způsob zobrazení času lze vybrat z desítek různých motivů, případně si můžete nastavit vlastní fotografii. Za zmínku stojí i funkce Always-on displeje, čili vám neunikne žádná důležitá notifikace, neboť ji budete mít neustále na očích.

Hodinky jsou vodotěsné, bez obav s nimi můžete jít do sprchy, neublíží jim ani déšť, stříkající voda či dokonce plavání. Ponořit se s nimi můžete až do 50metrové hloubky a během plavání si změříte svůj výkon a zkontrolujete čas nebo notifikace. 471 mAh baterie nabízí nadstandardní výdrž. Při běžném používání vydrží 2 týdny a když jsme se spokojili jen se základními funkcemi, po nabíječce jsme nemuseli sáhnout cca 30 dní. Při telefonování přes Bluetooth si užijete 10-hodinovou nepřetržitou konverzaci. Příjemným bonusem je offline hlasový asistent, který pracuje bez nutnosti internetového připojení.

Nevýhody produktu

K největším nevýhodám těchto hodinek patří, že nepodporují češtinu, to se však v budoucnu aktualizací softwaru může změnit. Za nevýhody považujeme také nemožnost odepisovat na SMS zprávy, přestože hodinky disponují Wi-Fi i Bluetooth připojením. Setkali jsme se s méně přesným GPS, respektive s delším čekáním na připojení k GPS. Podobně je na tom krokoměr, který začíná počítat kroky s prodlením, ale toto je běžné iu jiných konkurenčních modelů. Jelikož hodinky nepodporují NFC, bezkontaktně s nimi nezaplatíte.

Smart hodinky Amazfit GTR 2

Parametry

Hmotnost39 g
Úhlopříčka dispeje1,39 palců
Kapacita baterie471 mAh
Výdrž baterie39 dní (základní funkce)
Typ displejeAMOLED
Dotykový displejano
Podporovaný operační systémAndroid, iOS
VodotěsnostAno – 5 ATM/50 m
Bluetoothano
Wi-Fiano
GPSano
GLONASSano
Bezkontaktní platbyne
Funkce telefonováníano
Notifikaceano
Zabudovaný mikrofonano
Zabudovaný reproduktorano
Měření tepové frekvenceano
Monitoring spánkuano
Krokoměrano
Sportovní aktivity90 aktivit (12 sportů)
Kapacita úložiště3 GB
Ovládáníkombinováno
KonektivitaBluetooth, Wi-Fi, USB
Bezdrátové nabíjeníne

Zkušenosti s Amazfit GTR 2

Hodinky splnily očekávání většiny uživatelů. Za klady označili dobrou cenu, moderní design i dobrou výdrž baterie. Líbí se jim možnost mít spuštěno více aplikací najednou a oceňují interní paměť, díky které si mohou přímo do hodinek uložit oblíbené skladby. Uživatelé nezapomněli vyzvednout lehkou konstrukci, možnost telefonování i kvalitní AMOLED displej. Některé potěšila možnost spárování s aplikací Strava.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Amazfit GTR 2
Zdroj: Heureka.cz

Uživatelé se setkali s tím, že notifikace občas nefungují správně a nezobrazuje se číslo volajícího. Minusové body hodinky získaly i za nemožnost odepisovat na SMS zprávy či za delší odezvu GPS.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Amazfit GTR 2 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Amazfit GTR 2 jsou kvalitní sportovní hodinky s elegantním vzhledem. Chcete-li hodinky s rodným jazykem, vhodnou volbou jsou také ARMODD Squarz 9 Pro. Hodinky upozorňují na vše důležité, avšak na zprávy neodepíšete, v tomto případě jsou lepší volbou Apple Watch SE, které umožňují vybavit si smsky přímo ze zápěstí bez nutnosti sáhnout po mobilu.

Amazfit GTR 2 disponují funkcí GPS, ale podle více uživatelů má GPS delší odezvu. Perfektní a spolehlivé GPS vám poskytnou Honor Watch GS Pro, které mají navíc duální navigační systém. Skvělou funkcí je Always-on displej a kromě těchto hodinek ji nabízí například i Apple Watch Series 7 či Honor MagicWatch 2.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Otočení displeje o 180 stupňů
Funkce Always-on
Dlouhá výdrž baterie
Voděodolnost do 50 metrů

Negatíva

Nelze odepisovat na SMS
Pouze drátové nabíjení
Delší odezva GPS

Kapacita baterie = 471 mAh ● Typ displeje = AMOLED ● Úhlopříčka displeje = 1,39″ ● Rozlišení displeje = 454 × 454 px ● Výdrž: 39 dní ● Interní paměť = 3 GB ● Hmotnost = 39 g

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)