Aqua Marina Cascade paddleboard – recenze

Pro náročnější uživatele se do našeho testu dostal špičkově působící paddleboard pro dobrodruhy, který lze nazvat i jakýmsi hybridním kajakem. Nasvědčuje tomu nejen špičatý tvar přední části nafukovací desky, ale i speciální prohlubeň uprostřed paddleboardu pro pohodlné sezení i bez použití kajakového sedadla, které je v tomto případě k dispozici v rámci ceny paddleboardu.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 03.04.2024
Obsah článku:

Aqua Marina Cascade

Nafukovací paddleboard pro dobrodruhy se špičatým tvarem, nosnost 220 kg, tloušťka 20 cm, 2 menší směrovací ploutve.

Prohlédnout nejlepší nabídku

A není jen tak ledajaké. Jedná se totiž o velmi komfortní sedátko s čalouněním. V pohodlí si tak můžete užít jízdy na kajaku a zároveň i na paddleboardu. Všechny atributy, které tento paddleboard nabízí, zužitkují zejména zkušení jezdci.

Monstrózní rozměry s vysokou hodnotou maximální nosnosti

Z konstrukčního hlediska jde o velmi výborně zvládnutou stavbu sestávající z vysokotlakého PVC s hluboce rýhovaným protiskluzovým pokrytím. Nafukování funguje na principu dvou samostatných komor. Díky špičkovému zpracování se jedná o vysoce stabilní a mimořádně univerzální kousek vhodný na jezero, řeku, ale i oceán, přičemž je jako stvořený pro jízdu na delší vzdálenosti. V porovnání s vítězem testu Aqua Marina Magma je produkt Cascade z dílny značky Aqua Marina svojí nosností 220 kilogramů naprostým hrotem našeho testu. Z hlediska rozměrů jde také o monstrózní provedení o váze 13 kilogramů, které je však překvapivě snadno přenosné, a to i přes dostatečnou tuhost.

Aqua Marina Cascade recenze

Speciální kajaková výbava a dvojitá ploutvová konfigurace

Stejně jako paddleboardy Hydro Force Aqua JourneyAga MR5019 i tento model se vymyká normám, které v našem testu nastolil např. model Aqua Marina Beast s jednou středovou ploutví. Nafukovací paddleboard pro dobrodruhy s obsáhlejším množstvím zkušeností má k dispozici dvojici ploutví pro optimalizaci směrového systému. Jak jsme již výše nastínili, příslušenství dostupné v ceně paddleboardu také není k zahození. Kromě zmíněného čalouněného sedadla výrobce přidal do balíku cenností i dvojité sítě pro přepravu nákladu, dvourychlostní pumpu s tlakoměrem, jistící lanko a opravný set v případě nouze. V rámci doplňků využívaných zejména u kajaků si spotřebitelé mohou v balení nalézt jeden ochranný návlek jako zábranu proti zatečení vody do prohlubně paddleboardu a Dual Tech pádlo sestávající ze čtyř dílů, které je velmi jednoduše přeměnitelné z jednostranného pádla na oboustranné.

Zkušenosti s Aqua Marina Cascade

Vzhledem ke střední cenové hladině, do které paddleboard Aqua Marina Cascade spadá, je ze spotřebitelské perspektivy vítána vysoká kvalitativní hodnota produktu a dodatečné příslušenství, kterými tento model rozhodně oplývá. Paddleboard je vynikající pro pádlování ve stoje, ale ještě lepší než náhrada za pevný kajak. I přes větší rozměry se s ním snadno manipuluje a jeho nafouknutí je za pomoci dodané pumpy přímo hračkou. Při obsáhlé výbavě, kterou si zakoupíte v ceně samotného paddleboardu, by člověk ani nečekal, že se všechna vejde do praktického zipového batohu, ale během 20 minut můžete mít paddleboard i s příslušenstvím sbalený a připravený na transport.

Recenze a zkušenosti s paddleboardem Aqua Marina Cascade
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoce kvalitní zpracování
Vynikající výbava
Perfektní nafukovací kajak

Negatíva

Vyšší cena

Typ paddleboardu: pro dobrodruhy / hybridní kajak ● Tvar paddleboardu: špičatý ● Konstrukce paddleboardu: nafukovací ● Materiál: PVC + měkká protiskluzová podložka ● Nosnost: 220 kg ● Rozměry (d x š x h): 340 x 89 x 20 cm ● Hmotnosť: 13 kg ● Pádlo: čtyřdílné 2v1 Dual Tech (oboustranné i jednostranné) ● Ploutve paddleboardu: 2 menší směrovací ● Transportní batoh: ano ● Elastické popruhy na zavazadla: ano ● Jiné příslušenství: jistící lanko, dvourychlostní pumpa s tlakoměrem, čalouněné dvojité sítě pro přepravu nákladu, opravný set (klíč + záplaty), ocelová oka pro připevnění sedadla ● Vhodné do: stojatých vod, oceánu


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)