Xiaomi Roborock S6 MaxV robotický vysavač s mopem – recenze

Roborock S6 MaxV se vyznačuje vysokým sacím výkonem, má baterii s dlouhou výdrží a nechybí mu různé zajímavé funkce. Na jedno nabití vydrží v provozu 180 min. Hlučnost je 64 dB, což je snesitelná hodnota. Navigační systém PreciSenseTM LiDAR se stará o dobrou orientaci v prostoru.

Publikované: 26.11.2021
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Xiaomi Roborock S6 MaxV

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 240 m², výdrž baterie 180 min., doba nabíjení 360 min., kapacita nádržky na prach a vodu 460/300 ml, sací výkon 2 500 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 64 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Robotický vysavač a mop v jednom Roborock S6 MaxV má baterii s dlouhou výdrží, vysoký sací výkon, vyznačuje se dobrou orientací v prostoru a je vybavený pokročilými funkcemi. Jedná se o model z vyšší cenové kategorie, i přesto pořizovací cenu hodnotíme jako přiměřenou kvalitě a výkonu.

Dlouhý provoz, ještě delší nabíjení

Robotický mop Xiaomi Roborock S6 MaxV s 5 200mAh baterií na jedno nabití uklidí prostor o rozloze kolem 240 m², což je vysoký nadprůměr. V tomto směru se mu v našem testu vyrovná jen jeho vítěz, a sice Xiaomi Roidmi Eve Plus. V přepočtu na čas jde o cca 180min. provoz. Automatické nabití po vybití baterie je již jakousi samozřejmostí.

Xiaomi Roborock S6 MaxV recenze

Jako největší problém vnímáme enormně dlouhou dobu nabíjení, která představuje až 6 hodin. Sací výkon 2 500 Pa hodnotíme jako dostatečný. K pozitivním parametrům dále řadíme snesitelnou hlučnost 64 dB, hlavní kartáč, který je doplněný 2 bočními, HEPA filtr E11 a velkou kapacitu nádržky na prach o objemu 460 ml.

Klasika od Xiaomi

Roborock S6 MaxV je stejně jako další 3 modely od Xioami, tedy Roborock S5 MaxXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a Xiaomi Roidmi Eve Plusponěkud vyšší. Má 9,6 cm, proto není vhodný k úklidu pod nízkým nábytkem. Z hlediska překonávání překážek je na tom dobře. „Přeleze“ přes vše o výšce do 2 cm. Nádržka na vodu má dostačujících 300 ml. Zajímavá je botanicko-biomimetická technologie mopovacího systému, která zajišťuje rovnoměrné dávkování vody v závislosti na typu právě smývaného povrchu.

Robotický vysavač s mopem Xiaomi Roborock S6 MaxV

Na vysavači se nachází senzor, který zabrání jeho pádu ze schodů a narážení do věcí, navigační systém PreciSenseTM LiDAR, 2 kamery k hloubkovému vnímání prostoru, LDS laserový systém mapování a infračervený snímač, díky kterému může pracovat i ve tmě. K ovládání slouží aplikace Mi Home, pomocí které můžete vysavač zapnout i vypnout, nastavit v ní zakázané zóny, neviditelné zdi a přednastavit frekvenci vysávání či smývání v různých místnostech nebo patrech domu. Upozorňujeme, že ani tento model nelze ovládat v češtině či slovenštině.

Zkušenosti a recenze

Spotřebitelské recenze modelu Roborock S6 MaxV jsou převážně pozitivní. Uživatelům se líbí vysoký sací výkon a efektivní smývání, kvalitní navigace, šikovné funkce a pokroková aplikace. Negativní hodnocení hovoří o větší hlučnosti a neschopnosti vysavače komunikovat v češtině, což je příznačné pro všechny modely od Xiaomi.

Recenze a zkušenosti s robotickým vysavačem s mopem Xiaomi Roborock S6 MaxV
Zdroj: Heureka.cz

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S6 MaxV

Robotický vysavač s mopem Xiaomi Roborock S6 MaxV

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S6 MaxV recenze

Xiaomi Roborock S6 MaxV nabíjecí stanice

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Velké pokrytí a dlouhá výdrž baterie
Dobrá orientace v prostoru

Negatíva

Dlouhé nabíjení baterie
Aplikace není dostupná v českém ani slovenském jazyce

Max. doba provozu = 180 min. ● Kapacita baterie = 5 200 mAh ● Doba nabíjení = 360 min. ● Max. pokrytá plocha = 240 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 460/300 ml ● Sací výkon = 2 500 Pa ● Výška vysavače = 9,6 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 64 dB ● Hmotnost = 3,7 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.2%)