Xiaomi Roidmi Eve Plus robotický vysavač s mopem – recenze

Xiaomi Roidmi Eve Plus patří k robotickým vysavačům s mopem a automatickým vyprazdňováním nádržky na nasátou špínu. Výdrž baterie je nadstandardně dlouhá, doba nabíjení je průměrná a jeho sací výkon dosahuje nadprůměrných hodnot. K negativům patří poněkud větší hlučnost, absence dálkového ovladače a vyšší cena, která je však přiměřená celkové kvalitě, výkonu a funkcím.

Publikované: 26.11.2021
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Xiaomi Roidmi Eve Plus

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 250 m², výdrž baterie 250 min., doba nabíjení 240 min., kapacita nádržky na prach a vodu 300/300 ml, sací výkon 2 700 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 65 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Robotický mop Xiaomi Roidmi Eve Plus sbírá úspěchy ve spotřebitelských i nezávislých recenzích, což je vzhledem k jeho vlastnostem přirozené. Jedná se o model s automatickým vyprazdňováním, enormně dlouhou výdrží baterie, kvalitním HEPA filtrem, poměrně krátkou dobou nabíjení a nadstandardně vysokým sacím výkonem.

Nejlepší robotický vysavač s mopem Xiaomi

Xiaomi Roidmi Eve Plus je v mnoha nezávislých testech označován jako nejlepší robotický vysavač s mopem od společnosti Xiaomi. Je vybavený baterií o kapacitě 5 200 mAh, která na jedno nabití může pracovat až 250 min., což je ekvivalentem plochy o rozměrech kolem 250 m². Roidmi Eve Plus nabijete za cca 4 hod., což lze při srovnání s modely Roborock S6 MaxVXiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro a Roborock S5 Max označit za zlatou střední cestu. K výrazným pozitivům patří vysoký sací výkon (2 700 Pa), který se odráží na poměrně vysoké hlučnosti (70 dB).

Xiaomi Roidmi Eve Plus recenze

Nabíjecí stanice, do které se Roidmi Eve Plus při vybití sám vrátí a po nabití pokračuje v úklidu přesně tam, kde skončil, neslouží jen k samotnému nabíjení, ale také k automatickému vyprazdňování nádržky na nečistoty o objemu 300 ml. Zásobník ve stanici má kapacitu na 4 týdny. Nádržka na vodu má dostačujících 300 ml. Díky elektronicky řízenému čerpadlu a integrovanému čipu totiž můžete intenzitu smývání a spotřebované vody nastavit ve 3 stupních. Zajímavá je také funkce intenzivního čištění spár.

Výborná orientace a pokrokové funkce

Robotický mop Xiaomi Roidmi Eve Plus vyniká v oblasti orientace a dostupných funkcí. Je vybavený pokrokovou LDS laserovou navigací k mapování místností a několika senzory, které zajišťují jeho ochranu před pádem ze schodůzaseknutím v úzkých prostorách a narážením do předmětů. Za zmínku stojí speciální ToF senzor pro monitorování linií daného prostoru. Vysavač díky němu automaticky nastaví polohu 2 bočních kartáčů tak, aby se dostaly úplně ke zdi nebo do rohů.

Robotický vysavač s mopem Xiaomi Roidy Eve Plus

Ovládání vysavače probíhá výhradně prostřednictvím aplikace Xiaomi Mi Home, která není dostupná v českém ani slovenském jazyce. Absenci dálkového ovladače zároveň hodnotíme jako jedno z mála negativ tohoto modelu. Roidmi Eve Plus zdolá překážky o výšce do 2 cm. On sám je vysoký 10 cm, což je docela dost. Kromě uvedených funkcí se můžete dále těšit na možnost nastavení samostatných map pro jednotlivé místnosti a patra či vymezení zakázaných zón přímo v aplikaci. V té můžete vysavač na dálku zapnout i vypnout nebo v ní naplánovat přesnou dobu úklidu.

Zkušenosti s Xiaomi Roidmi Eve Plus

Vzhledem k tomu, že Xiaomi Roidmi Eve Plus patří k výkonnějším, pokrokovějším, a tudíž i dražším robotickým vysavačům s mopem, není spotřebiteli hodnocen až tak často. Stávající spotřebitelské recenze jsou převážně pozitivní. Narazili jsme však i na ojedinělé negativní zkušenosti, ve kterých je zmiňován horší výkon mopu či ne zrovna občasné problémy s orientací v prostoru. Spotřebitelům pochopitelně nevyhovuje ani absence českého nebo alespoň slovenského jazyka v aplikaci.

Recenze a zkušenosti s robotickým vysavačem s mopem Xiaomi Roidy Eve Plus
Zdroj: Heureka.cz

Xiaomi Roidy Eve Plus nabíjecí stanice

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nadprůměrná výdrž baterie a sací výkon
Stanice na automatické vyprazdňování nádržky na špínu
Dobrá orientace v prostoru

Negatíva

Vyšší cena, ale přiměřená výkonu
Aplikace není dostupná v češtině ani slovenštině

Max. doba provozu = 250 min. ● Kapacita baterie = 5 200 mAh ● Doba nabíjení = 240 min. ● Max. pokrytá plocha = 250 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 300/300 ml ● Sací výkon = 2 700 Pa ● Výška vysavače = 9,8 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 65–75 dB ● Hmotnost = 3,5 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.2%)