Asus RP-AC51 WiFi zesilovač – recenze

Bezdrátový dvoupásmový WiFi zesilovač je výborným rozšířením bezdrátové sítě z routeru. V případě tohoto zařízení nezáleží na jeho umístění, neboť signál bude silný po celém domě a bude vás o něm informovat velmi praktický světelný indikátor. Dvoupásmové pokrytí dokáže dosáhnout celkové rychlosti až 750 Mb/s jako TP-Link RE200. Zařízení také disponuje LAN portem a třemi tlačítky (WPS, Reset a hlavní vypínač).

Publikované: 20.12.2022
Aktualizované: 06.06.2023
Obsah článku:

Asus RP-AC51

Dvoupásmový WiFi zesilovač s rychlostí přenosu dat 300 Mb/s + 433 Mb/s, WiFi standardy 802.11 a/b/g/n/ac

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jednoduché provozování aplikací

Nastavení tohoto ne zrovna přívětivě a moderně vypadajícího WiFi zesilovače umožňuje jedno kliknutí na tlačítko WPS a následné sledování LED indikátoru, který pomáhá při detekci síly signálu. Další ovládání a provozování zařízení umožňuje dostupná aplikace od výrobce – Asus Extender. Z hlediska rychlosti přenosu dat je to v případě 2,4 GHz pásma přibližně 300 Mb/s, přičemž u 5 GHz pásma je dosahována rychlosti až 433 Mb/s, což je velkou výhodou při vykonávání úkolů náročných na šířku pásma bez kabelového připojení (online hry, surfování na internetu atd.).

Asus RP-AC51 recenze

Třírežimový chod v závislosti na preferencích uživatele

Výjimečností tohoto modelu je možnost přepínání režimů dle aktuálních preferencí. Vybírat si můžete ze 3 dostupných režimů. Zatímco režim Repeater, nebo opakovač, je určen k rozšiřování pokrytí, Access Point je funkcí, která z WiFi zesilovače vytváří hot-spot, resp. přístupový bod bezdrátové sítě. Posledním možným režimem je Media Bridge, který plní funkci multimediálního mostu mezi všemi zařízeními se síťovým portem.

Zkušenosti s Asus RP-AC51

Instalace tohoto zařízení nemusí být tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Komplikují to právě LED indikátory, resp. LED šipky, které ne vždy svítí, když má zařízení signál. Fungování tohoto indikátoru se tak stává těžko pochopitelným. Výhodou tohoto zařízení je však možnost připojení dalšího zařízení prostřednictvím kabelu do sítě WiFi. Nepotěší vás fakt, že i po menším výpadku proudu bude zapotřebí opětovného spárování produktu s WiFi routerem. V případě tohoto modelu také platí, že je-li nestabilní přijímaný signál, bude takový i ten vysílaný.

Recenze a zkušenosti s WiFi zesilovačem Asus RP-AC51
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Přijatelná cena
Rozšíření až na zahradu – dobrý dosah
Jednoduchá konfigurace

Negatíva

Často vypadává přenos signálu – nutno vždy restartovat

Frekvenční pásma: 2,4 GHz a 5 GHz ● Rychlost přenosu dat: 300 Mb/s (2,4 GHz) + 433 Mb/s (5 GHz) ● WiFi standardy: 802.11 a/b/g/n/ac ● Zabezpečení: WPA-PSK, WPA2-PSK ● Antény: 2 externí ● LAN port: ano ● LED indikátory: ano ● Další funkce: přepínání režimů Repeater / Access Point / Media Bridge ● Způsob instalace: tlačítko WPS, aplikace Asus Extender ● Spotřeba: 2,6 W ● Rozměry: 81 x 55 x 34 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)