TP-Link EAP245 WiFi zesilovač – recenze

Další WiFi zesilovač z řady TP-Link je určen ne tak pro náročné jako pro prostředí náročné na provozování bezdrátové sítě. Toto zařízení je speciálním klíčem ke stabilitě WiFi signálu v „multiuživatelském“ podnikovém prostředí. Designově připomíná běžné svítidlo, čemuž napovídá i možný způsob instalace na stěnu či strop. Co se týče podporovaných WiFi standardů, jsou to 802.11 a/b/g/n/ac, přičemž řešení 802.11ac je navrženo tak, aby zvládalo silné multiuživatelské využití ve velkých oblastech bez problémů se stabilitou.

Publikované: 20.12.2022
Aktualizované: 06.06.2023
Obsah článku:

TP-Link EAP245

Dvoupásmový WiFi zesilovač s rychlostí přenosu dat 450 Mb/s + 1 300 Mb/s, WiFi standardy 802.11 a/b/g/n/ac

Prohlédnout nejlepší nabídku

Široké pokrytí a převratná rychlost

Jelikož je zesilovač většinou využíván v podnikovém prostředí, musí v porovnání s běžnými WiFi zesilovači do domácností, jako je TP-Link RE305 nebo Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro, disponovat i vyšší dvoupásmovou rychlostí. V tomto případě zajišťuje pokrytí na bezdrátových pásmech 2,4 GHz s rychlostí 450 Mb/s a 5 GHz až 1 300 Mb/s. Zařízení navíc obsahuje 6 interních všesměrových antén a disponuje tak širokým pokrytím s dlouhým dosahem, že může být do sítě připojeno současně až 70 klientů. Proto se hodí zejména do motelů, salonů, obchodních řetězců či škol.

TP-Link EAP245 recenze

Funkčně nasycené zařízení

Z hlediska funkcí také nezahálí a nabízí opravdu širokou paletu rozličných praktických režimů a nastavení. Například funkce Load Balance zajišťuje rozložení zátěže při velkém počtu uživatelů, přičemž Airtime Fairness zase zlepšuje propustnost sítě omezením zařízení se staršími Wi-Fi standardy. Beamforming je vhodný pro dynamické vysílání signálu podle polohy uživatelů, kdežto funkce Mesh bezdrátově propojuje jednotlivé přenosové body a umožňuje bezpečný přenos dat mezi nimi.

Kvalitní konstrukce a parádní displej

Za zmínku stojí i bezpečnostní šifrování bezdrátové sítě šířené tímto WiFi zesilovačem. Funguje zde totiž tvz. Captive portál pro ověření klientů, což je v podstatě metoda požadující od uživatelů provedení určitých činností před povolením přístupu do sítě. Zařízení také zajišťuje bezdrátovou izolaci mezi klienty, což znamená, že přenášená data jednotlivých uživatelů nebudou dostupná pro ostatní. Funkce filtrování MAC adres zajišťuje přeředění identifikačních čísel zařízení, která smějí nebo naopak nesmějí být připojena do sítě.

WiFi zesilovač TP-Link EAP245

Sílu signálu udává stavová LED dioda, kterou lze vypnout prostřednictvím aplikace. Kromě dostatečné přenosové rychlosti je velkou výhodou také oddělení sítě pro hosta od té domácí. Toto zařízení, jak to již příslušnost do cenové relace předurčuje, má nejlepší propustnost a dosah sítě, přičemž maximální rychlost dosahuje i v pásmu 5 GHz. Snadná obsluha zesilovače a adaptér na elektrickou síť v balení je jen několik bonusů, které v souvislosti s tímto modelem rozhodně stojí za zvážení.

Recenze a zkušenosti s WiFi zesilovačem TP-Link EAP245
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Síla signálu nad očekávání
Více možností instalace – web/aplikace
Vynikající rychlost, dosah a stabilita

Negatíva

Žádné

Frekvenční pásma: 2,4 GHz a 5 GHz ● Rychlost přenosu dat: 450 Mb/s (2,4 GHz) + 1 300 Mb/s (5 GHz) ● WiFi standardy: 802.11 a/b/g/n/ ac ● Zabezpečení: WEP 64 bit, WEP 128 bit, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise ● Antény: 6x všesměrové, interní ● LAN port: ano ● LED indikátory: ano ● Další funkce: Mesh, Beamforming, Airtime Fairness ● Způsob instalace: webové rozhraní, aplikace Tether ● Spotřeba: 12,7 W ● Rozměry: 205,5 x 181,5 x 37,1 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)