TP-Link RE315 WiFi zesilovač – recenze

Zesilovač se dvěma fixními anténami se bezdrátově připojí k jakémukoli routeru či přístupovému bodu, přičemž komunikuje v obou pásmech. Ve 2,4 GHz pásmu disponuje rychlostí 300 Mb/s, zatímco v 5 GHz pásmu dosahuje přenos dat rychlosti až 867 Mb/s. Kompatibilní je se všemi zařízeními s WiFi standardy 802.11 a/b/g/n/ac. Velkou výhodou je vysokorychlostní režim či vestavěný LAN port pro zjednodušení šíření sítě a maximalizaci rozsahu síťového pásma.

Publikované: 20.12.2022
Aktualizované: 06.06.2023
Obsah článku:

TP-Link RE315

Dvoupásmový WiFi zesilovač s rychlostí přenosu dat 300 Mb/s + 867 Mb/s, WiFi standardy 802.11 a/b/g/n/ac

Prohlédnout nejlepší nabídku

WiFi zesilovač TP-Link se díky dvěma fixním externím anténám bezdrátově připojuje k WiFi routeru, čímž je umožněno rozšiřování signálu do oblastí, na které nemůže router dosáhnout. Někomu může překážet větší rozměr antén, ale pokud pro zesilovač máte správné místo, problém to určitě nebude. Během testování oceňujeme stabilitu signálu. TP-Link RE315 zajišťuje spolehlivé pokrytí WiFi v celé domácnosti a při správném umístění dokáže signál šířit v realtivně dobrých rychlostech. Model je více než jen rozšiřovač dosahu, protože jedním připojením ethernetového kabelu (LAN) k příslušnému portu snadno přeměníte vaše kabelové propojení k internetu ve dvoupásmový bezdrátový přístupový bod.

Široká kompatibilita a snadná instalace

Pro lepší stabilitu a rychlost připojení komunikuje zařízení dvoupásmově, přičemž ve 2,4 GHz pásmu disponuje modulační rychlostí 300 Mb/s a v 5 GHz pásmu přenáší data rychlostí až 867 Mb/s. Funkčnost obou pásem během testování nedosahovala zcela očekávané rychlosti, ale rozhodně nezklamala. Zařízení lze jednoduchým stisknutím tlačítka WPS propojit s jakýmkoli WiFi routerem či bezdrátovým přenosovým bodem za předpokladu, že podporují standardy 802.11 a/b/g/n/ac. Pro některé uživatele lze komplikovanější způsob propojení funguje prostřednictvím webového rozhraní nebo oficiální aplikace společnosti TP-Link s názvem Tether. Instalace aplikace i samotný proces nastavování a spouštění extenderu je maximálně intuitivní.

TP-Link RE315 recenze

Praktické funkce pro zkvalitnění signálu

Zařízení disponuje hned několika praktickými funkcemi. Bezproblémové pokrytí celé domácnosti je umocněno režimem OneMesh, který také pomáhá s šířením signálu v podobě nejvyšší rychlosti, a to adaptivním způsobem výběru nejrychlejší cesty připojení k routeru. WiFi zesilovač nabízí také přístup k režimu AP, čímž se vytvoří nový přístupový bod WiFi pro vylepšení kabelové sítě pomocí sítě bezdrátové. Základní součástí a funkcí zařízení je přítomnost chytrého indikátoru signálu, který ukazováním síly signálu pomáhá najít to nejideálnější umístění pro optimální pokrytí domácnosti bezdrátovou sítí. Přestože v případě červené kontrolky příjem není ideální, zesilovač dokáže překvapivě dobře stabilizovat příjem i distribuci signálu. Samozřejmě, zázraky očekávat nelze.

I přes větší rozměry, které způsobují, že po zapojení zařízení do elektrické sítě již do nejbližší zásuvky nic nezapojíte, toto dvoupásmové zařízení funguje bez větších výpadků a instalace je také díky dostupné aplikaci bezproblémová. Rozhodně velkou výhodou je pokrytí přibližně 15 metrů přes okno až do zahrady, ale v takové situaci už je třeba počítat s adekvátním poklesem rychlosti. Plusem je také vestavěný LAN port, který podstatně zjednodušuje rozšíření sítě a umožňuje kabelové propojení zařízení s absentující schopností bezdrátového připojení.

Recenze a zkušenosti s WiFi zesilovačem TP-Link RE315
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Snadné připojení přes web stránku/aplikaci
Dvoupásmové zařízení (2,4 a 5 GHz)
Rozšíření signálu na další patro

Negatíva

Přenosová rychlost

Frekvenční pásma: dvoupásmová ● Rychlost přenosu dat: 300 Mb/s (2,4 GHz) + 867 Mb/s (5 GHz) ● WiFi standardy: 802.11 a/b/g/n/ac ● Zabezpečení: WPA-PSK, WPA2 -PSK ● Antény: 2 fixní, externí ● LAN port: ano ● LED indikátory: ano ● Další funkce: režim přístupového bodu, režim OneMesh ● Způsob instalace: WPS tlačítko, webové rozhraní, aplikace Tether ● Spotřeba: 9,5 W ● Rozměry : 124,1 x 89 x 35 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.8%)