Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro WiFi zosilňovač – recenzia

Jednoduchý a lehký WiFi zesilovač za výbornou cenu podporuje šíření bezdrátového připojení v jednom pásmu 2,4 GHz s rychlostí přenosu 300 Mb/s, přičemž se k němu může najednou připojit až 16 různých zařízení podporujících WiFi standardy 802.11 b/g/n. Zprovoznění zařízení je usnadněno díky přehledné aplikaci Mi Home. S nízkou cenou klesá i možný dosah zařízení, ale výhodou je možnost libovolného přemisťování zesilovače po jedné konfiguraci, a to bez nutnosti opětovného nastavování.

Publikované: 20.12.2022
Aktualizované: 06.06.2023
Obsah článku:

Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro

Jednopásmový WiFi zesilovač s rychlostí přenosu dat 300 Mb/s, WiFi standardy 802.11 b/g/n

Prohlédnout nejlepší nabídku

Malý, kompaktní WiFi zesilovač se sice ocitá v nižších cenových hladinách, přesto je skvělým pomocníkem při zesílení signálu a jeho rozšířením všech, i hůře dostupných zón domácnosti, jako jsou koupelny, balkony či garáže. K zesilovači, resp. k domácí síti se může připojit široká paleta nejrůznějších zařízení. Přístroj stačí zapojit do klasické elektrické zásuvky v prostoru mezi routerem a „mrtvou zónou“, tedy částí domu se slabým nebo žádným signálem, a bezdrátově spárovat s primárním vysílačem bezdrátového signálu. A to vše za pomoci příslušné mobilní aplikace Mi Home.

Široký uživatelský okruh, ale stále zabezpečená data

Toto zařízení v porovnání s vítězem testu TP-Link RE315 disponuje pouze jedním 2,4 GHz pásmem, které dosahuje rychlosti 300 Mb/s. Co se týče standardů, podporovány jsou zejména 802.11 b/g/n. Přítomny jsou dvě externí antény, které sice nelze odnímat, ale lze se s nimi hýbat, resp. je nasměrovat tak, aby efektivně vykonávaly svůj úkol, a tedy poskytovaly současné připojení až 16 různým zařízením. Není však třeba se tohoto počtu uživatelů leknout. O bezpečnost odesílaných dat se totiž starají šifrovací protokoly WPA-PSK a WPA2-PSK.

Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro recenze

Jednoduchá a konzistentní instalace

Velmi důležitou součástí WiFi zesilovačů je indikátor signálu, který vám napoví, zda je umístění zařízení ideální nebo ne. V případě tohoto zesilovače se jedná o modré světlo, které se rozsvítí v momentě, kdy bude zařízení připraveno k pokrytí místa se slabým signálem. Dále už jen stačí nakonfigurovat potřebná data prostřednictvím aplikace a zařízení lze libovolně přesouvat podle potřeby bez obavy, že by se požadovaná nastavení po odpojení ztratila.

Zkušenosti s Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro

Nízká cena napovídá, že nepůjde o nejkvalitnější zařízení, nicméně i takový levný kousek dokáže dostatečně pokrýt místa se slabým signálem. Instalace je sice možná jen prostřednictvím aplikace, ale nastavení je velmi rychlé, účinné a jednoduché. Výhodou je, že po prvotní konfiguraci není nutné opětovné instalování v případě, že přístroj odpojíte od zdroje elektrické energie. K nevýhodám patří slabý signál či krátký dosah přes maximálně jednu stěnu, čímž se z něho stává malý pomocník do nenáročných a menších domácností.

Recenze a zkušenosti s WiFi zesilovačem Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender Pro
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Za málo peněz dobrý produkt
Kompaktní, moderní design
Přiměřená rychlost

Negatíva

Neustálé odpojování
Krátký dosah
Slabší signál

Frekvenční pásma: 2,4 GHz ● Rychlost přenosu dat: 300 Mb/s ● WiFi standardy: 802.11 b/g/n ● Zabezpečení: WPA-PSK, WPA2-PSK ● Antény: 2 směrové, externí ● LAN port: ne ● LED indikátory: ano ● Další funkce: žádné ● Způsob instalace: aplikace Mi Home ● Spotřeba: 3,57 W ● Rozměry: 80 x 70 x 54 mm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)