Aztron Meteorlite paddleboard – recenze

Ultralehký závodní paddleboard Aztron je výbavou, kterou ocení nejeden profesionální závodník či instruktor. Paddleboard s ostrým zašpičatěním trupu zvládá nejen klidné vodní plochy, ale i divoké řeky či rozbouřené moře a oceán. Ztížené podmínky na vodě však vyžadují vypracované schopnosti a více zkušeností s pádlováním a udržením rovnováhy. I v tomto případě jde o nafukovací konstrukci, která je praktická z hlediska skladovatelnosti, ale také z transportního aspektu.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 31.10.2023
Obsah článku:

Aztron Meteorlite

Nafukovací závodní paddleboard se špičatým tvarem, nosnost 145 kg, tloušťka 15 cm, 1 středová ploutev.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výborné závodní vlastnosti

Stejně jako model Aqua Marina Cascade i paddleboard Aztron disponuje dvoukomorovou konstrukcí, která je v tomto případě extrémně lehká. Dvě komory mají vliv na vyšší bezpečnost paddleboardu, a to zejména v případě úniku vzduchu z jedné komory. V takové situaci má jezdec stále k dispozici druhou, nepoškozenou komoru, díky které se dokáže bezpečně vrátit na souš. S hmotností 11,5 kilogramu se nachází někde na hmotnostním rozmezí modelů Hydro Force Aqua Journey a Aga MR5019. Nízká hmotnost však produktu dodává dobrou vyváženost a umožňuje mu dosahovat vyšší rychlosti, což rozhodně padne vhod profesionálním závodníkům. Pro rychlostní závody v paddleboardingu se hodí i protáhlá špička užšího charakteru s mírným zvednutím. Tyto vlastnosti jsou totiž obrovskou fyzikální výhodou v situaci, kdy se jezdec snaží nabrat na rychlosti. Paddleboard je velmi citlivý na každý pohyb uživatele, a tedy okamžitě reaguje na každou změnu směru, a to i při vyšší rychlosti.

Aztron Meteorlite recenze

Bohaté příslušenství ochuzeno o pádlo

V rámci praktické výbavy lze mluvit o docela uspokojivém modelu, který má však jednu velkou nevýhodu, a to fakt, že se v balení nenachází pádlo. Tuto nezbytnou pomůcku je třeba si dodatečně dokoupit. Absence pádla může potenciálně souviset se závodním účelem tohoto paddleboardu, ovšem to jsou jen domněnky. Nehledě na chybějící pádlo v ceně pádlovací desky získáte jistící lanko, D-kroužky na jeho uchycení o paddleboard, vysokotlakou dvojčinnou pumpu s tlakoměrem pro rychlé nafouknutí dvoukomorové desky, opravnou soupravu v případě poškození plováku a středovou ploutev, kterou lze místa na spodní části paddleboardu. Veškerou výbavu si společně s vyfouknutým paddleboardem můžete uskladnit v transportním batohu, který je rovněž součástí balení.

Zkušenosti s Aztron Meteorlite

Nosnost 145 kilogramů je mezi produkty v našem testu jedna z vyšších hodnot. O maličko ji předbíhá vítěz testu Aqua Marina Magma, přičemž o podstatném rozdílu v souvislosti s tímto parametrem lze mluvit v případě paddleboardu Aqua Marina Cascade. Rozměrově se jedná o středně dlouhý a úzký paddleboard, který svojí délkou 381 centimetrů podstatně převyšuje všechny produkty v našem testu. Kromě výše zmíněných závodních vlastností paddleboardu Aztron je třeba vyzvednout i jeho praktické vlastnosti v podobě pětimilimetrové protiskluzové vrstvy v zadní části desky a kvalitního středového úchytu ke zlehčení přenosu paddleboardu po jeho nafouknutí. Potěší i napínací popruhy k uchycení potřebných zavazadel. Pořizovací cena paddleboardu je klasifikována jako nízká, přičemž největší nevýhodou tohoto paddleboardu je zmiňovaná absence pádla.

Aztron Meteorlite příslušenství

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vynikající poměr ceny a kvality
Odolný, stabilní a rychlý paddleboard
Skladovatelnost

Negatíva

Pádlo je třeba dokoupit
Spíše pro profesionály

Typ paddleboardu: závodní ● Tvar paddleboardu: špičatý ● Konstrukce paddleboardu: nafukovací ● Materiál: PVC + měkká protiskluzová guma ● Nosnost: 145 kg ● Rozměry (d x š x h): 381 x 69 x 15 cm ● Hmotnost: 11,5 kg ● Pádlo: ne ● Ploutve paddleboardu: 1 středová ● Transportní batoh: ano ● Elastické popruhy na zavazadla: ano ● Jiné příslušenství: jistící lanko, vysokotlaká pumpa s tlakoměrem, opravná souprava ● Vhodné do: stojatých, tekoucích vod i bouřlivých vln


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)