Aqua Marina Magma paddleboard – recenze

Vítěz našeho testu je lehký, obratný a příjemně tuhý Allround paddleboard s nosností 150 kilogramů, který je zhotoven z jednovrstvé konstrukce se zesílenými bočnicemi a PVC vrstvou chránící desku před poškozením. V zadní části se nachází vyvýšená podložka usnadňující rychlé zatáčení a manévrování. Stabilitu zaručuje středová ploutev, jejíž odmontování zvládnete bez použití nářadí.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 03.04.2024
Obsah článku:

Aqua Marina Magma

Nafukovací Allround zaoblený paddleboard, nosnost 150 kg, 1 středová ploutev, tloušťka 15 cm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nafukovací paddleboard Aqua Marina zaujme velice příjemným designem, který ve velké míře doplňuje barevná kombinace černé, bílé a dominantní oranžové. Jedná se o univerzální model, a tedy typově zařazovaný mezi Allround paddleboardy vhodné pro muže, ženy i děti. Jízdu na dostatečně stabilní desce na pádlování si rozhodně užijí i začátečníci. S hmotností 9,5 kilogramů lze konstatovat, že manipulace s paddleboardem v nafouknuté podobě je velmi snadná. Zjednodušuje ji i praktické držadlo nacházející se v centrální části na vrchu desky.

Aqua Marina Magna recenze

Nadměrná šířka a chráněná jednovrstvá stavba

Konstrukce paddleboardu z dílny Aqua Marina je sice zhotovena z jedné vrstvy, ale i ta je pokryta ochrannou PVC vrstvou, která zabraňuje rychlému poškození. Disponuje dokonce i zesílenými bočnicemi, které také plní ochrannou funkci. Díky popsané stavbě konstrukce je možné mluvit o lehkém, ale dostatečně tuhém a obratném paddleboardu, který nejen bezproblémově zvládne jízdu na stojatých vodách, ale také se dokáže popasovat s mírnými vlnami. Vezmeme-li v úvahu rozměry, v případě tohoto modelu lze mluvit o středně dlouhém a nadměrně širokém paddleboardu, který je jen o něco větší než Allround paddleboard Aqua Marina Beast. Pro zvýšení komfortu a bezpečnosti během pádlování slouží protiskluzový prvek v podobě měkké povrchové pěny.

Uspokojivá nosnost a praktické příslušenství

Z hlediska výšky maximální nosnosti se v rámci modelů v našem testu nachází na druhém místě za paddleboardem totožné značky Aqua Marina Cascade. Nosnost 150 kilogramů umožňuje jízdu široké škále jezdců, přičemž svou hmotnost mohou ještě bohatě doplnit zavazadly, které lze připevnit k prknu za pomoci pružných popruhů v předním zaoblení prkna. Paddleboard také disponuje možností umístění sedáku, které dodá desce na komfortu a udělá z ní jakousi hybridní verzi kajaku. O stabilitu se stará středová ploutev, kterou lze odmontovat bez použití nářadí. Jízdu také usnadňuje vyvýšená podložka v zadní části paddleboardu, která pomáhá při rychlém zatáčení a manévrování. V rámci balení je k dispozici transportní batoh pro přenos vyfouknutého paddleboardu a zbytku příslušenství, které obsahuje jistící lanko na nohu, vysokotlakou pumpu a skládací hliníkové pádlo sestávající ze tří dílů.

Aqua Marina Magma příslušenství

Zkušenosti s Aqua Marina Magma

Již na první pohled velmi esteticky vypadající univerzální paddleboard Aqua Marina je kombinací uspokojivé stability také v menších vlnách, odolných materiálů a dobrého poměru mezi cenou a kvalitou zpracování. Přestože na paddleboardu není doporučená jízda více osob současně, celková šířka svědčí o tom, že by se na ni vešly najednou i dvě dospělé osoby. Jako nevýhodu mohou někteří uživatelé vnímat vysokotlakou pumpu, která je součástí balení. Zatímco pro některé je toto příslušenství dostačující, jiní spotřebitelům radí, aby si zaopatřili elektrickou verzi pumpy pro rychlejší nafouknutí. V ceně paddleboardu zakoupené pádlo může také některým překážet, a to ve smyslu jeho určení k jemnému zacházení během relaxačního pádlování. V případě silnějšího záběru může docházet k ohybu listu pádla ve vodě.

Recenze a zkušenosti s paddleboardem Aqua Marina Magma
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Obratný s dobrou hmotností
Univerzální využití
Krásný vzhled

Negatíva

Méně stabilní
Pumpa není dostačující pro časté používání

Typ paddleboardu: Allround ● Tvar paddleboardu: zaoblený ● Konstrukce paddleboardu: nafukovací ● Materiál: PVC + měkká protiskluzová guma ● Nosnost: 150 kg ● Rozměry (d x š x h): 340 x 84 x 15 cm ● Hmotnost: 9,5 kg ● Pádlo: hliníkové skládací ze tří dílů ● Ploutve paddleboardu: 1 středová ● Transportní batoh: ano ● Elastické popruhy na zavazadla: ano ● Jiné příslušenství: jistící lanko, vysokotlaká pumpa, ocelová oka pro připevnění sedadla ● Vhodné do: stojatých vod a mírných


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)