Aga MR5019 paddleboard – recenze

Výrazný Allround paddleboard Aga s moderním designem, který kombinuje růžovou, černou a modrou barvu, je jedním ze způsobů, jak na vodní ploše vynikat. Jednoduchá manipulace však z něj činí prostředek vhodný i pro úplné začátečníky všech věkových kategorií. Využijete jej na klidných i mírně tekoucích vodách. Na rozdíl od paddleboardu Aqua Marina Beast je navíc odolný vůči UV záření a slané vodě, a tudíž by nemělo docházet k rozpouštění barev paddleboardu.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 03.04.2024
Obsah článku:

Aga MR5019

Nafukovací Allround paddleboard se zaobleným tvarem, nosnost 140 kg, tloušťka 15 cm, 3 stabilizační ploutve.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vysoká stabilita s nízkým rizikem uklouznutí

Paddleboard je zkonstruován z odolných materiálů. Základ tvoří PVC, který na vrchní části prkna doplňuje protiskluzová podložka s maximální přilnavostí a nízkým rizikem uklouznutí jezdce. Konstrukce je nadměrně stabilní a dostatečně pevná, takže si ve vodě dokonale drží svůj zaoblený tvar. Stabilitu navíc dodává 81centimetrová šířka, ve které se shoduje s paddleboardem Aqua Marina Beast. Tři uvedené modely mají také stejnou délku a tloušťku, která je klasifikuje jako středně dlouhé paddleboardy s tloušťkou zažitou pro většinu nafukovacích paddleboardů nabízených na trhu. Kromě velikosti a pevnosti konstrukce se o stabilitu starají také tři odnímatelné ploutve.

Aga MR5019 recenze

Klasické složení výbavy nezklame, ale ani neohromí

Přijatelná nosnost 140 kilogramů zajistí nejen jízdu pro těžší osobu, ale také její náklad, který si může o paddleboard připevnit díky pružným popruhům pro uchycení zavazadel. Bezpečnostní prvek v podobě jistícího lanka lze upevnit o úchyty s D-kroužky, které jsou k dispozici jak na přídi, tak i na zádi paddleboardu. K výbavě patří klasické třídílné pádlo zhotovené z hliníku, jehož délku lze přizpůsobit výšce konkrétního uživatele. V balení spolu s paddleboardem získává spotřebitel pumpu s tlakoměrem, ale i opravný set obsahující záplaty a klíč. Příslušenství spolu s vyfouknutým paddleboardem snadno vtěsnáte do přepravní tašky. Naopak při přenosu nafouknutého paddleboardu rozhodně pomůže praktická rukojeť v centru desky.

Zkušenosti s Aga MR5019

Vynikající barevné provedení je jedním z aspektů, které buď uživatel ocení, nebo ofrfle. No více než barva prkna by měla zavážit kvalita jejího zpracování a jízdní vlastnosti, které jsou v případě paddleboardu příslušejícímu k levnějším modelům více než uspokojivé. Některým uživatelům se může zdát, že je tento středně dlouhý paddleboard těžší, přičemž toto tvrzení má opravdu jakou-takou „váhu“ vzhledem k tomu, že produkty stejné velikosti, jmenovitě Aqua Marina Beast, jsou o 2,5 až 3 kilogramy lehčí. Hmotnost tedy může ovlivnit manipulaci s paddleboardem při jeho přenosu v plně nafouknuté formě, avšak právě pro zjednodušení tohoto úkonu slouží vycentrovaný úchyt na vrchní straně paddleboardu. Komplexně lze mluvit o produktu, který kvalitativně přesahuje svou pořizovací cenu.

Aga MR5019 příslušenství

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Krásný design
Kvalitní zpracování
Vysoká stabilita

Negatíva

Vyšší hmotnost

Typ paddleboardu: Allround ● Tvar paddleboardu: zaoblený ● Konstrukce paddleboardu: nafukovací ● Materiál: PVC + měkká protiskluzová podložka ● Nosnost: 140 kg ● Rozměry (d x š x h): 320 x 81 x 15 cm ● Hmotnost: 12 kg ● Pádlo: skládací ze tří dílů ● Ploutve paddleboardu: 3 stabilizační ploutve ● Transportní batoh: ano ● Elastické popruhy na zavazadla: ano ● Jiné příslušenství: jistící lanko, pumpa s tlakoměrem, ocelová oka na přídi i zádi, opravný set (klíč + záplaty) ● Vhodné do: stojatých a mírně tekoucích vod


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)