Hydro Force Aqua Journey paddleboard – recenze

Nafukovací Allround paddleboard Hydro Force je lehkým a kompaktním modelem určeným pro začátečníky. Jízdu si na něm užijí nejen junioři, ale i lehčí ženy či muži nižší váhy. Spadat by totiž měly do maximální nosnosti produktu, která je na úrovni 90 kilogramů.

Publikované: 06.10.2023
Aktualizované: 18.07.2024
Obsah článku:

Hydro Force Aqua Journey

Nafukovací Allround paddleboard se zaobleným tvarem, nosnost 90 kg, tloušťka 12 cm, 3 malé ploutve.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V rámci našeho testu se jedná o nejnižší nosnost, kterou disponuje jakýkoli z vybraných modelů. Paddleboard svůj účel splní nejen na klidných vodních hladinách jezer, vodních nádrží či moře, ale také na mírných tekoucích vodách.

Menší rozměry, ale stále dostačující stabilita

Konstrukčně jde o model zhotovený ze dvou lisovaných PVC vrstev pokrytých ochrannou nášlapnou plochou z elastomerového polymeru. Ochranná vrstva zajišťuje vysokou odolnost vůči případným nárazům, které během paddleboardingu nejsou vůbec vyloučeny. Hmotnostně se model Allround paddleboardu Hydro Force pohybuje na váze 10,7 kilogramů. Z hlediska rozměrů lze konstatovat, že se jen o pár centimetrů vymyká kategorii krátkých paddleboardů, přičemž na základě šířky je považován za spíše užší desku na pádlování. I přes uvedené hodnoty je produkt dostatečně stabilní, pevný a odolný.

Hydro Force Aqua Journey recenze

Tři ploutvičky a taška na skladování paddleboardu

Zaměříme-li se na ploutve paddleboardu, lze konstatovat, že stejně jako u modelu Aqua Marina Cascade, jedná se v našem testu o specifický případ. Tento konkrétní produkt disponuje třemi malými, napevno usazenými ploutvičkami, jejichž konfigurace má trojúhelníkový tvar. V ceně paddleboardu však jako spotřebitel získáte nejen samotnou desku, ale také ruční pumpu, pojistný řemen na nohu, opravnou soupravu v případě poškození, ale i třídílné nastavitelné pádlo vyrobené z hliníku. Veškerou výbavu lze spolu s vyfouknutým paddleboardem umístit do praktické tašky, která slouží spíše jako prostor pro uskladnění než pro pohodlný transport příslušenství k paddleboardingu.

Zkušenosti s Hydro Force Aqua Journey

Dobré ovládání, uspokojující příslušenství a skladovatelnost produktu je jen zlomkem pozitiv, kterými paddleboard Hydro Force oplývá. Vyplatí se zmínit i časový interval, v jehož rámci lze dosáhnout plného nafouknutí paddleboardu. Jsou to přibližně dvě minuty, které mírně komplikuje součást pumpy v podobě nefunkčního tlakoměru. Zatímco dosud zmiňované faktory byly z aspektu příslušnosti na škále pozitiv a negativ jasné, nízká váha a nosnost paddleboardu jsou diskutabilní. Zatímco některým spotřebitelům 90kilogramová maximální nosnost postačuje, jiným tento parametr nestačí. K vlastnostem paddleboardu, které se nacházejí spíše v šedé zóně, také patří tři ploutvičky, jejichž trojúhelníková konfigurace sice některým nevadí, ale jiným uživatelům by mohla více vyhovovat dvojice větších ploutví dodávajících lepší směrovou stabilitu.

Recenze a zkušenosti s paddleboardem Hydro Force Aqua Journey
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Lehká ovladatelnost
Poměr cena/kvalita
Příjemný letní design s poutavou barvou

Negatíva

Chybí popruhy pro upevnění pádla při přenosu
Nefunkční tlakoměr na pumpě

Typ paddleboardu: Allround ● Tvar paddleboardu: zaoblený ● Konstrukce paddleboardu: nafukovací ● Materiál: PVC + měkká protiskluzová guma ● Nosnost: 90 kg ● Rozměry (d x š x h): 274 x 76 x 12 cm ● Hmotnost: 10,7 kg ● Pádlo: hliníkové skládací ze tří dílů ● Ploutve paddleboardu: 3 malé ● Transportní batoh: ano ● Elastické popruhy na zavazadla: ano ● Jiné příslušenství: jistící lanko, ruční pumpa, opravná souprava ● Vhodné do: stojatých i tekoucích vod


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)