Bialetti Moka Induction 3 moka kávovar – recenze

Moka kávovar Bialetti Moka Induction 3 vyniká dobrou kvalitou zpracování, atraktivní pořizovací cenou a zajímavým designem. Je určený k přípravě 3 šálků kávy se standardním objemem. Tělo je hliníkové, ale díky dnu z nerezové oceli ho můžete použít na všech typech varných desek, a to včetně indukce.

Publikované: 11.01.2022
Aktualizované: 16.07.2024
Obsah článku:

Bialetti Moka Induction 3

Hliníkový moka kávovar s nerezovým dnem, objem 150 ml, vhodný pro všechny typy ohřevu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Moka kávovar Bialetti Moka Induction 3 je vhodnou alternativou pro většinu z vás. Jeho pořizovací cena je přiměřená kvalitě zpracování, má průměrný objem, působí stylově a je vhodný k použití na všech typech varných desek.

Multifunkční a designová alternativa

Společnost Bialetti patří k nejznámějším italským výrobcům moka kávovarů, v případě modelu Bialetti Moka Induction 3 proto nelze pochybovat o kvalitě a vysoké funkčnosti. Zaujme už na první pohled. Má velmi pěkný design a působí elegantním dojmem.

Tělo spotřebiče je vyrobeno ze zdravotně nezávadného hliníku. Zároveň má zesílené dno z nerezové oceli, díky čemuž ho můžete použít na plynové, elektrické i indukční varné desce. Výhodou zesíleného dna je také lepší rozvádění tepla. Za zmínku stojí i speciální osmihranný tvar moka kávovaru, který proces přípravy kávy rovněž podstatně zefektivňuje.

Bialetti Moka Induction 3 recenze

Rukojeť je vyrobena z plastu. Pozitivem je, že se při přípravě kávy nezahřívá. Moka kávovar má 150 ml, což znamená, že je stejně jako Bialetti Moka Timer 3 určený k přípravě 3 klasických šálků o objemu 50 ml. K nevýhodám lze zařadit hlavní výrobní materiál, tedy hliník, který nemusí být ideální volbou pro každého z vás. Na základě spotřebitelských recenzí lze rovněž říct, že tento moka kávovar může mít menší problémy s těsněním, což je typické pro drtivou většinu modelů z cenové kategorie do 1 200 Kč.

Zkušenosti s Bialetti Moka Induction 3

Spotřebitelé si moka kávovar Bialetti Moka Induction 3 pochvalují. Oceňují možnost jeho použití na indukci, kvalitu zpracování, dobrou dostupnost náhradních dílů a nenáročnou údržbu. Některým nevyhovuje menší objem, hlavní výrobní materiál a ne zcela dokonalé těsnění v hlavním spoji.

Recenze a zkušenosti s moka kávovarem Bialetti Moka Induction 3
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou zpracování
Vhodný na všechny typy varných desek
Zesílené dno a dobré vodivé vlastnosti

Negatíva

Nižší kvalita těsnění v hlavním spoji

Objem / počet šálků = 150 ml / 3 ● Materiál = nerez + hliník + plast ● Typ ohřevu = plyn, elektřina, indukce


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)