Lamax BCool dětské smart hodinky – recenze

Povedené dětské smart hodinky za přijatelnou cenu. Velikost je akorát na dětskou ruku a oceňujeme dva různé řemínky v balení. Hodinky dokážou upozornit na příchozí telefonické hovory a umožňují i notifikace z více aplikací. Mají krokoměr a zaznamenávají aktivitu při různých sportech. Nechybí jim voděodolnost s krytím IP68. Benefitem je snímač tepu, monitoring spánku či šikovná mobilní aplikace. Menu hodinek i aplikace je kompletně v češtině. Minusem je absence integrovaného reproduktoru a mikrofonu, při přijetí hovoru je proto nutné sáhnout po mobilu.

Publikované: 19.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

Lamax BCool

Kapacita baterie 160 mAh, 1,4palcový barevný displej, odolnost IP68, sportovní režimy, chybí GPS i slot na SIM kartu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky nás mile překvapily kvalitním zpracováním. Design i použité barvy jsou vhodné pro děti a navíc jsou dostupné varianty pro kluky i holky. Velikost hodinek je akorát na dětskou ruku. V balení byly dva barevné řemínky, dítě si je tak může střídat podle nálady. Řemínek je vyroben z příjemného materiálu, nikde netlačí a nosí se velmi pohodlně.

Oceňujeme, že kromě klasických funkcí výrobce přidal do hodinek také čtyři hry. Ty jsou jednoduché, ale zároveň umožňují dětem, aby si procvičovaly logiku, matematiku i postřeh. Je to skvělá věc ke zkrácení si volného času i k zábavě. Plus dáváme za spoustu ciferníků, díky kterým hodinky děti neomrzí. Na každý den mohou mít jiný ciferník.

Praktickou funkcí je „najdi telefon“, která pomůže zapomnětlivcům s hledáním mobilu. Jak jsme zmínili, hodinky jsou velmi dobře zpracovány a nechybí jim ani krytí IP68, to znamená, že jsou odolné vůči vodě i prachu. Dítě je tak může mít neustále na ruce, např. i během mytí rukou nebo dokonce sprchování. Skládat si je nemusí ani během plavání. Půlhodinu vydrží v hloubce jednoho metru.

Lamax BCool recenze

Vyzdvihujeme 1,4palcový displej, který je jasný a dobře čitelný i na slunci. Hodinky při příchozím telefonickém hovoru nebo notifikaci zavibrují a diskrétně tak upozorní, že se něco děje. Kromě toho, že rodič má nad dítětem dohled a může se mu kdykoli ozvat, hodinky jsou také skvělým motivátorem k pohybu. Obsahuje několik sportovních aktivit včetně běhu, turistiky, basketbalu či jízdy na kole. Samozřejmě nechybí počítání ujetých kroků a přitom i snímání tepové frekvence. V noci se zase zaznamenává kvalita spánku.

Velké plus dáváme za velmi dobrou výdrž baterie na jedno nabití. Zvládá 5 až 7 dní bez nabíječky v závislosti na stylu a intenzitě používání. Hodinky podporují Android i iOS, proto je lze propojit téměř s jakýmkoli mobilem. Po propojení s mobilem se zaznamenaná data automaticky synchronizují do mobilní aplikace.

Pomocí hodinek jsme uměli ovládat i hudbu. Umožňují přepnout skladbu, zastavit ji nebo spustit a změnit hlasitost přehrávání. Největším benefitem je, že aplikace i menu hodinek jsou kompletně v češtině. Ovládání hodinek se tak stává nenáročným pro jakékoli dítě. Hodinky lze samozřejmě přepnout i do jiných jazyků.

Nevýhody produktu

Hodinky dokáží upozornit na příchozí hovor, smsku či notifikace z různých aplikací. Nemají zabudovaný reproduktor, proto upozornění probíhá pouze prostřednictvím vibrací a ne prostřednictvím zvuku. Jelikož chybí reproduktor a také mikrofon, při přijímání telefonického hovoru je třeba přesto sáhnout po mobilu. Škoda, že hovor nelze vybavit přímo ze zápěstí. Displej nemá senzor okolního světla, změna jasu je proto manuální a ne automatická. Vzhledem k ceně hodinek však nejde o zásadní nedostatky. Hodinky se nám používaly velmi dobře a dítěti umí nabídnout zajímavé a praktické funkce.

Smart hodinky pro děti Lamax BCool

Parametry

Určenídětské
Typ displejeTFT
Úhlopříčka1,4 palce
Hmotnost34 g
NFCne
Hybridní hodinkyne
Slot pro SIMne
eSIMne
Odolnost vůči vodě a prachuano
GPSne
Glonassne
Gyroskopne
Akcelerometrano
Snímač tepuano
Vestavěný mikrofonne
Snímač okolního osvětleníne
Zabudovaný reproduktorne
Budík a připomínkyano
Barometrne
Krokoměrano
Výškoměrne

Zkušenosti s Lamax BCool

Hodinky se těší oblibě pro chytré funkce i dobře nastavenou cenu. Uživatelé chválí vynikající displej s nastavitelným jasem, výdrž baterie i diakritiku. Oceňují pohodlné nošení, všechny potřebné funkce či jednoduché a intuitivní ovládání. Rozměrově hodinky sedí na dětskou ruku a plusem jsou také různé vzdělávací hry. Spotřebitelé také vyzdvihli voděodolnost, notifikace hovorů a sms či možnost vyměnit náramek. Některým vadila aplikace pro Android k propojení hodinek s mobilem. Jinak byli uživatelé s hodinkami maximálně spokojeni.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami pro děti Lamax BCool
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami pro děti Lamax BCool
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami pro děti Lamax BCool
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Lamax BCool jsou levné dětské hodinky, které potěší pěkným designem, monitoringem spánku, voděodolností s krytím IP68 či snímáním tepu. Chybí jim však zabudovaný reproduktor, proto upozorňují jen přes vibrace. Zvukové notifikace nabízejí například Canyon KW-34, je třeba ale počítat s vyšší pořizovací cenou. Tyto hodinky využívají starší technologii a podporují jen 2G sítě. Chcete-li hodinky se spolehlivějším signálem, sáhněte po Niceboy Watch Kids Patrol, případně po CEL-TEC KT17. Oba zmíněné modely podporují 4G sítě. Signál je proto stabilnější a přenos zvuku bez vynechávání. Vhodnou alternativou k hodinkám Lamax mohou být i iGET KID F10. Tyto levné hodinky se pyšní výborným poměrem ceny, kvality a funkcí. Nemají integrovaný mikrofon ani reproduktor, ale nabízejí mnoho jiných praktických funkcí.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Pěkný design a kompaktní velikost
Dva řemínky v balení
Upozornění pomocí vibrací
Voděodolnost s krytím IP68
Snímání tepu a monitoring spánku
Čtyři předinstalované hry
Menu i aplikace v češtině

Negatíva

Bez integrovaného reproduktoru
Pouze manuální úprava jasu displeje

Displej: 1,4 palce ● Voděodolnost: ano (IP68) ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ne ● Hmotnost: 34 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)