CEL-TEC KT17 GPS hodinky pro děti – recenze

Dětské hodinky s podporou 4G sítě a bezdrátového připojení WiFi. K jejich výhodám patří možnost telefonování i videohovorů. Kromě toho umožňují posílání textových i hlasových zpráv či sledování polohy dítěte. Přesnost GPS se však osvědčila jen v exteriéru. Nechybí tzv. virtuální plot neboli oblasti, které jsou pro dítě bezpečné. Potěší matematická hra, rozvrh hodin nebo krokoměr přímo v hodinkách a pěkný design. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, slabá výdrž baterie či nepřehledná mobilní aplikace.

Publikované: 20.09.2022
Aktualizované: 31.01.2023
Obsah článku:

CEL-TEC KT17

Kapacita baterie 700 mAh, 1,4palcový displej, kompatibilita se systémy Android a iOS, GPS, možnost volání přímo z hodinek, odolnost IP65.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky podporují 4G síť a díky tomu jsou možné nejen telefonické, ale také videohovory. Dítě videohovor spustí přímo z hodinek, rodič zase z mobilní aplikace. Nechybí ani GPS modul, ale jeho přesnost nás zklamala. Venku je GPS jako tak přesné, ale v interiéru, například když je dítě ve škole nebo na návštěvě u svého kamaráda, jsou odchylky značné. Výhodou je, že na místech, kde není dostupný GPS signál využívají hodinky k určení polohy LBS (GSM – orientační poloha pomocí vysílačů mobilních operátorů), případně okolní WiFi sítě. Historie polohy se navíc zaznamenává do aplikace.

Jak bývá zvykem u mnoha dětských hodinek, i zde je funkce Geofence. Jedná se o bezpečnou oblast, kde rodič chce, aby se jeho dítě pohybovalo, např. město, okolí školy nebo domu. Jakmile dítě z této oblasti vystoupí, na rodičovský telefon přijde upozornění.

Vyzdvihujeme SOS tlačítko, které umožňuje rychlé přivolání pomoci. Přidržením tohoto tlačítka se spustí vytáčení telefonického čísla, které bylo nastaveno jako SOS kontakt. Rodič má díky tomu okamžitý přehled o případném nebezpečí i o poloze dítěte. Plusem je také variabilita komunikace. Možný je klasický telefonický hovor a líbí se nám, že nechybí možnost zakázat volání na jakákoli nepovolená čísla. Jako velký benefit vnímáme zasílání a přijímání SMS zpráv, to předchozí model CEL-TEC KT11 neumožňoval.

CEL-TEC KT17 recenze

Oproti konkurenci mají hodinky výhodu v podpoře videohovorů. Je v nich zabudován mikrofon, reproduktor i kamera. Díky mikrofonu lze odesílat i hlasové zprávy, které se zobrazují a vytvářejí přímo v hodinkách a aplikaci. Benefitem je odesílání fotografií pořízených přímo z hodinek.

Ovládání hodinek je jednoduché, slouží k tomu dotykový barevný displej. Oceňujeme možnost měnit úvodní obrazovku pomocí různých ciferníků. Menu je dostupné v češtině. Hodinky sledují počet ujetých kroků či kvalitu spánku. Potěší matematická hra, která procvičí základní počty. K dalším užitečným nástrojům patří rozvrh hodin, budík a stopky.

Mobilní aplikace SeTracker2 dokáže zasílat rodičům různá upozornění, např. pro opuštění bezpečné zóny, vybití baterie, stisk SOS tlačítka a složení hodinek z ruky. Tato upozornění lze posílat i formou SMS zprávy. Přes aplikaci lze také nastavit režim nerušit, který se hodí tehdy, když se dítě nachází ve škole či na kroužcích. Režim nerušit zobrazuje pouze čas a všechny ostatní funkce jsou zablokovány. Zajímavostí je posílání dárků přes aplikaci přímo do hodinek. Dárek má formu srdíčka, textové nebo hlasové zprávy.

Nevýhody produktu

Přestože mají hodinky zabudované GPS, jak jsme již zmínili, v interiéru není určování polohy přesné. Přehled o tom, kde se dítě pohybuje, je tak spolehlivé jen venku. Škoda, že hodinky nepodporují vibrace, upozornění by tak byla diskrétnější. Zklamala nás také výdrž baterie. Horší výdrž je však pochopitelná, zapnuto GPS dává baterii řádně zabrat. Při vypnutém GPS je výdrž o něco lepší, ale poté hodinky ztrácejí svůj účel.

Dětské smart hodinky CEL-TEC KT17

Pochvalu si nezaslouží ani mobilní aplikace. Ta není přehledná a navíc se v ní zobrazují reklamy. Orientace v menu tedy není nejlepší. Celkově máme z těchto hodinek smíšené pocity. Jsou pěkné a mají praktické funkce, ale i několik nedostatků, na kterých mohl výrobce zapracovat. Nepotěší ani vyšší pořizovací cena.

Parametry

Určenídětské
Typ displejeTFT
Úhlopříčka1,4 palce
Hmotnost53 g
NFCne
Hybridní hodinkyne
Slot pro SIMano
eSIMne
Odolnost vůči vodě a prachuano
GPSano
Glonassne
Gyroskopne
Akcelerometrne
Snímač tepune
Vestavěný mikrofonano
Snímač okolního osvětleníne
Zabudovaný reproduktorano
Budík a připomínkyano
Barometrne
Krokoměrano
Výškoměrne

Zkušenosti s CEL-TEC KT17

Hodinky si vysloužily plus za pěkný vzhled, který nepůsobí příliš dětsky. Dokáží docela slušně zaměřit polohu a jako klady spotřebitelé vnímají také dobrý zvuk, možnost psaní sms či WiFi připojení, které šetří data. Podle více uživatelů je tento model vhodný pro méně náročné děti. Překáželo jim, že hodinky nepodporují vibrace, v interiéru je GPS nepřesné a občas se stává, že hodinky se nechtějí nabíjet. Potom je nutný tvrdý restart. Minus si vysloužila výdrž baterie a také aplikace, ve které se nacházejí reklamy a celkově horší orientace v menu aplikace. Na konto hodinek tak padlo více kritiky než chvály.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami pro děti CEL-TEC KT17
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

CEL-TEC KT17 jsou pěkné dětské smart hodinky, nicméně mají několik nedostatků. Nepodporují vibrace, výdrž baterie je slabá a orientace v mobilní aplikaci je horší. Jejich alternativou mohou být Niceboy Watch Kids Patrol, které mají přehlednou mobilní aplikaci, přesný GPS lokátor, SOS tlačítko i bezpečné zóny. Tyto hodinky také umožňují pořizovat fotografie přímo ze zápěstí. Za zmínku stojí i Garett Kids 4G. Nechybí jim voděodolnost, monitoring srdečního tepu, bezpečnostní zóny a další funkce. Nepotěší však příliš levně působící design a vyšší pořizovací cena. Levnou alternativou, pokud nepotřebujete telefonické ani videohovory, jsou hodinky iGET KID F10. Pyšní se slušnou výdrží baterie, sledováním pitného režimu či krytím IP68, jsou proto vhodné i do sprchy nebo si s nimi může dítě zaplavat. Do pozornosti dáváme také levné hodinky Canyon KW-34 se základními funkcemi.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Senzor sundání hodinek
Možnost telefonování i videohovorů
Odesílání textových i hlasových zpráv
Režim „nerušit“ v době vyučování
Matematická hra a rozvrh hodin
Bezpečné oblasti – virtuální plot

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Horší orientace v aplikaci
Hodinky nepodporují vibrace
Slabá výdrž baterie pro GPS

Displej: 1,4 palce ● Voděodolnost: ano (IP65) ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ne ● GPS: ano ● Hmotnost: 53 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)