Dormeo Air+ Adapt doplňková matrace – recenze

Dormeo Air+ Adapt je 5 cm tlustá vrchní matrace, kterou využijete doma i na cestách. Jádro tvoří odolná pěna Ecocell, která je doplněna pěnovými pružinami Octaspring. Matrace poskytuje oporu celému tělu, je vyrobena z odolných materiálů, má antibakteriální vlastnosti a je vysoce prodyšná. Air+ Adapt patří do střední cenové kategorie, proto je vhodná i pro mírně náročnější spotřebitele.

Publikované: 15.11.2021
Aktualizované: 27.03.2024
Obsah článku:

Dormeo Air+ Adapt

Vrchní matrace, tloušťka 5 cm, jádro: pěna Ecocell + pěnové pružiny Octaspring, ošetření CleanEffect.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stejně jako všechny doplňkové matrace v našem testu můžete i Dormeo Air+ Adapt využít doma, na koleji, v hotelu či na cestách. Má vlastnosti, které oceníte při bolestech zad, alergiích či kožních problémech. Jde o 5 cm tlustou vrchní matraci s pěnovým jádrem, které obsahuje i speciální pružiny Octaspring, díky nimž poskytuje oporu ve všech spánkových polohách.

Opora pro celé tělo

Matrace Dormeo Air+ Adapt není rozdělená na několik samostatných zón, přesto udržuje páteř v přirozené anatomické poloze. Za touto její vlastností stojí 3cm jádro vyrobené z pěny Ecocell, která je schopná se přizpůsobit tvaru těla a podepřít ho v těch správných místech. Pěnové jádro doplňuje 2cm vrstva pěnových pružin Octaspring z materiálu Formacell, které jsou pohyblivé, díky čemuž kopírují tvar těla v různých spánkových polohách.

Dormeo Air+ Adapt recenze

Pružinami Octaspring je vybavena i vrchní matrace Dormeo Air+, která získala štítek „pro náročné“. Dormeo Air+ Adapt patří k 5 cm tlustým vrchním matracím, což lze při srovnání s ostatními modely v našem testu označit za mírný nadprůměr.

Prodyšná a hygienická

Zmíněný opěrný systém těla zmírňuje tlak na nejzatěžovanější body. Zároveň je tvořen tisíci vzduchových bublinek, které stojí za výbornou prodyšností celé matrace. Proto se nemusíte obávat nadměrného pocení, pocitu chladu v zimě, či naopak přílišného tepla během léta. Dobrá prodyšnost přispívá také k tomu, že Air+ Adapt disponuje antibakteriálními vlastnostmi.

Doplňková matrace Dormeo Air+ Adapt

K vysoké hygieničnosti přispívá ošetření CleanEffect. Tato ochranná vrstva eliminuje zápachy a zabraňuje množení bakterií, roztočů či jiných mikrobů. Upozorňujeme, že svrchní potah nelze sundat a prát v pračce, což hodnotíme jako nejvýraznější negativum, a to i přes vcelku dobré antibakteriální vlastnosti. K minusům řadíme i menší počet dostupných velikostních variant ve srovnání s ostatními modely v našem testu matrací Dormeo. Air+ Adapt můžete pořídit ve velikostech 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm.

Dormeo Air+ Adapt vrstvy

Doplňková matrace Dormeo Air+ Adapt

Vrchní matrace Dormeo Air+ Adapt vrstvy

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Ortopedické vlastnosti
Prodyšná a hygienická
Dostatečná tloušťka

Negatíva

Neodnímatelný svrchní potah
Bez samostatných zón

Typ = vrchní matrace ● Tloušťka = 5 cm ● Dostupné rozměry = 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 120 × 200, 140 × 200, 160 × 200, 180 × 200 cm ● Jádro = polyuretanová pěna Ecocell + pěnové pružiny Octaspring


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)