ECG NM 216 napěňovač mléka – recenze

Pěnič a ohřívač mléka v jednom ECG NM 216 je vybaven velmi zajímavými funkcemi, nachází se na něm LCD displej a má nadstandardní kapacitu. Jedná se o nerezový model, který pracuje velmi rychle, má všechny potřebné bezpečnostní prvky a kvalita jeho zpracování je na velmi dobré úrovni. K zahození není ani design spotřebiče. K minusům řadíme vyšší hmotnost a poněkud komplikovanější způsob údržby v důsledku mírného připalování mléka na dně konvičky.

Publikované: 04.02.2022
Aktualizované: 04.05.2022
Obsah článku:

ECG NM 216

Elektrický napěňovač mléka, kapacita 500/250 ml, teplé/studené pěnění mléka + ohřev, příkon 650 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrický napěňovač mléka ECG NM 216 má nadstandardní kapacitu. Jedná se o model za přijatelnou pořizovací cenu, který je určený k přípravě studené a teplé mléčné pěny i samostatnému ohřívání. ECG NM 216 nás zaujal i designem.

Obrovský a rychlý napěňovač mléka za dobrou cenu

Napěňovač mléka ECG NM 216 jsme do svého testu zařadili zejména z důvodu nadprůměrné kapacity, vysokého výkonu a atraktivní pořizovací ceny. Má objem 500 ml, kterým disponuje jen jeden další model v našem srovnání, a to podstatně dražší Sage BMF600Napěnění studeného mléka trvá pouhých 65 s, napěnění s ohřevem cca 110–130 s a samostatné ohřátí 500 ml mléka tento spotřebič zvládne za 160 až 180 s.

ECG NM 216 recenze

Z funkcí stojí za zmínku udržování teploty mléka. Kvalita zpracování napěňovače je dobrá, má vyšší, ale přiměřenou hmotnost a zajímavý lakovaný povrch, díky kterému působí elegantním dojmem. Najdete na něm přehledný LCD displejprůhledné víko, max. hladinové rysky, dostatečně dlouhý, 70cm napájecí kabel, světelné kontrolky a protiskluzové nožičky.

Obsluha spotřebiče je jednoduchá. Konvice má dvojité nerezové stěny, takže se z vnější strany nenahřívá, a uvnitř se nachází nepřilnavá povrchová úprava. Ta v praxi nefunguje úplně spolehlivě. Jinak řečeno, mléko se připaluje zejména na jejím dně, konvici proto musíte umýt ihned po použití. Tento fakt má negativní vliv na jednoduchost údržby.

Zkušenosti s ECG NM 216

Více než 95 % spotřebitelských recenzí napěňovače mléka ECG NM 216 je pozitivních. Uživatelé, kteří si tento model zakoupili, zjevně nedají dopustit na jeho velkou kapacitu, tichý chod, rychlou přípravu mléčných nápojů a kvalitu mléčné pěny. Negativní recenze hovoří o připalování mléka na dně konvice, a tudíž i náročnější údržbě, a poměrně vysoké hmotnosti.

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka ECG NM 216
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka ECG NM 216 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka ECG NM 216 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, kvalitou, výkonem a funkcemi
Nadstandardní kapacita
Vysoký výkon a rychlý chod

Negatíva

Připalování mléka na dně konvice
Vyšší hmotnost

Objem = 500/250 ml ● Ohřev = °C ● Studené + teplé pěnění = ano ● Počet režimů = 3 ● Příkon = 650 W ● Rozměry (Š × V × D) = 121 × 215 × 170 mm ● Hmotnost = 1,2 kg ● Délka napájecího kabelu = 70 cm ● Materiál = nerezová ocel

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.8%)