Sencor SMF 2020WH napěňovač mléka – recenze

Sencor SMF 2020WH je dalším napěňovačem a ohřívačem mléka v jednom. Je vybaven termostatem, nacházejí se na něm všechny důležité bezpečnostní prvky a má 3 automatické režimy k přípravě teplé i studené mléčné pěny a ohřevu mléka. Kapacita napěňovače je menší, hlavním výrobním materiálem je plast a mléko v něm můžete ohřát jen na fixně stanovenou teplotu, všechna uvedená negativa však kompenzuje velmi nízká pořizovací cena.

Publikované: 04.02.2022
Aktualizované: 07.06.2022
Obsah článku:

Sencor SMF 2020WH

Elektrický napěňovač mléka, kapacita 200/100 ml, teplota max. 68 °C, teplé/studené pěnění mléka + ohřev, příkon 550 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Levný elektrický napěňovač mléka Sencor SMF 2020WH funguje i jako samostatný ohřívač. Má menší objem a kvalita jeho zpracování je na nižší úrovni, na druhou stranu disponuje šikovnými funkcemi, obsluha je nenáročná a chod spolehlivý.

Pomalejší pěnič mléka s chytrými funkcemi

Sencor SMF 2020WH se 3 automatickými režimy je určený k teplému i studenému pěnění mléka a jeho ohřevu bez napěnění. Při samostatném ohřevu, který trvá cca 3 minuty, má kapacitu 200 ml a při pěnění jen 100 ml, což je dostačující pro 1 osobu. Teplou mléčnou pěnu v něm vytvoříte přibližně za 1,5, tu studenou za 2 min. Výkon a rychlost tohoto modelu proto hodnotíme jako menší podprůměr. Pozitivním detailem je magnetický bezkontaktní systém k uchycení nástavců na pěnění a míchání na hřídeli v konvici.

Sencor SMF 2020WH recenze

Napěňovač mléka s otočnou základnou je vybaven termostatem, který zajišťuje, že teplota mléka nepřesáhne 68 °CPlastová konvice má vnitřní nepřilnavou úpravu, která usnadňuje její údržbu. Upozorňujeme, že tento model není vhodný k mytí v myčce nádobí.

Průměrně kvalitní alternativa

Stejně jako Clatronic MS3326 patří i elektrický napěňovač mléka Sencor SMF 2020WH k plastovým modelům, kvalitu jeho zpracování proto hodnotíme jako nižší, avšak přiměřenou pořizovací ceně. Víko spotřebiče je průhledné, což umožňuje lepší kontrolu nad právě připravovaným „produktem“. Na spotřebiči se nachází praktická vnitřní ryskaOvládání, které probíhá prostřednictvím přepínače ON/OFF, je dostatečně jednoduché.

Na to, zda se napěňovač nachází v pohotovostním, nebo aktivním stavu, vás upozorní barevné světelné LED kontrolky. K plusům řadíme protiskluzovou úpravu rukojeti, tepelnou izolaci vnějších stěn spotřebiče, funkci automatického vypnutí, resp. přepnutí do pohotovostního režimu a ochranu před přehřátím. Naopak zklamáním je jen 50cm napájecí kabel.

Zkušenosti se Sencor SMF 2020WH

I Sencor SMF 2020WH je spotřebiteli hodnocen velmi často. Oceňují na něm jednoduchou obsluhu, nízkou pořizovací cenu, rychlou a kvalitní přípravu mléčné pěny či možnost samostatného ohřívání. Negativní recenze souvisí přednostně s menším objemem, náročnější údržbou a slabším výkonem spotřebiče.

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka Sencor SMF 2020WH
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka Sencor SMF 2020WH na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka Sencor SMF 2020WH na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Příprava studené i teplé pěny + samostatný ohřev
Kvalitně našlehaná mléčná pěna

Negatíva

Náročnější údržba
Menší objem a krátký napájecí kabel
Nižší kvalita zpracování

Objem = 200/100 ml ● Ohřev = max. 68 °C ● Studené + teplé pěnění = ano ● Počet režimů = 3 ● Příkon = 450 W ● Rozměry (Š × H × V) = 170 × 130 × 205 mm ● Hmotnost = 800 g ● Délka napájecího kabelu = 50 cm ● Materiál = plast

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)