Sencor SMF 4000BK napěňovač mléka – recenze

Indukční napěňovač mléka Sencor SMF 4000BK je určený k přípravě různých typů teplé i studené mléčné pěny a samostatnému ohřevu mléka. Má menší objem, jeho ovládání je velmi jednoduché, je lehký, kompaktní a konvičku můžete mýt v myčce.

Publikované: 04.02.2022
Aktualizované: 04.05.2022
Obsah článku:

Sencor SMF 4000BK

Indukční napěňovač mléka, kapacita 300/150 ml, teplota max. 68 °C, teplé/studené pěnění mléka + ohřev, příkon 650 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Indukční napěňovač mléka Sencor SMF 4000BK disponuje 4 automatickými režimy a 2 nástavci na pěnění a míchání. Režim Foam slouží k ohřevu a napěnění mléka, Hot k jeho samostatnému ohřevu, režim Cool využijete při přípravě studené pěny na frappé a režim Baby je určený k ohřevu mléka na teplotu, která je ideální pro dítě. Plusem je, že integrovaný termostat zajišťuje, aby teplota připravovaného nápoje nepřekročila 68 °C. To je zároveň max. hodnota, na kterou můžete mléko ohřát.

Indukční ohřev

Sencor SMF 4000BK je model o objemu 300 ml v případě ohřívání a 150 ml při pěnění mléka. Z hlediska kapacity tedy spadá do stejné kategorie jako napěňovače Lauben Milk Frother 550BCOrava MF-401 a Krups XL100810Využívá indukční ohřev, který je velmi efektivní a stojí za rovnoměrným rozváděním tepla. Ovládání zajišťuje 3stupňové tlačítko a tlačítko ON/OFF se světelným indikátorem. Dobrou zprávou je, že tento model disponuje také zvukovými kontrolkami.

Sencor SMF 4000BK recenze

Odnímatelná konvička, vhodná do myčky

Vnitřek konvičky má nepřilnavou povrchovou úpravu, která předchází připálení mléka, čímž usnadňuje údržbu. Údržbu hodnotíme jako velmi jednoduchou i proto, že konvička z nerezové oceli je odnímatelná a omyvatelná v myčce nádobí. Víko z tritanu (plast) je transparentní, což zlepšuje kontrolu nad připravovaným mlékem. Navíc se na něm nachází praktická nálevka, kterou oceníte při nalévání mléka a pěny. K minusům řadíme vyšší pořizovací cenu, která je však přiměřená kvalitě, výkonu i funkcím, a poměrně krátký napájecí kabel, který má jen 50 cm.

Zkušenosti se Sencor SMF 4000BK

Exkluzivní pěna, pěkný design, široké možnosti regulace teploty, možnost mytí v myčce nádobí, tichý provoz a praktické provedení, to jsou parametry, které spotřebitelé hodnotí nejčastěji jako pozitivní. V negativních recenzích modelu Sencor SMF 4000BK se zmiňuje menší objem konvičky a slabší výkon při pěnění mléka za studena.

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka Sencor SMF 4000BK
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka Sencor SMF 4000BK na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s napěňovačem mléka Sencor SMF 4000BK na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Příprava kvalitně napěněné mléčné pěny
Bohatá nabídka automatických režimů
Jednoduchá obsluha a údržba

Negatíva

Poněkud vyšší cena
Kratší napájecí kabel

Objem = 300/150 ml ● Typ ohřevu = indukce ● Ohřev = max. 68 °C ● Studené + teplé pěnění = ano ● Počet režimů = 4 ● Příkon = 650 W ● Rozměry (Š × H × V) = 170 × 130 × 205 mm ● Hmotnost = 800 g ● Délka napájecího kabelu = 50 cm ● Materiál = nerezová ocel

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)