Felco 2 zahradní nůžky – recenze

Profesionální zahradní nůžky vhodné do oblasti vinařství, ovocnářství i do zahrad či parků. Vyznačují se kvalitní hliníkovou konstrukcí a odolnými čepelemi z nerezové oceli. Jedná se o standardní konstrukci Bypass se zakřivenými čepelemi. Vhodné jsou pro leváky i praváky. Spotřebitelé oceňují dobrou ergonomii a také dostupnost náhradních dílů. Hmotnost nůžek činí 240 g. Průměr střihu je 25 mm.

Publikované: 01.07.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Felco 2

Bypass zahradní nůžky s průměrem střihu 25 mm, ocelová čepel, hliníková rukojeť, použití – ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Odolné dvoučepelové zahradní nůžky švýcarské výroby a renomované značky Felco. Určené jsou především pro oblast ovocnářství, vinařství, ale také k úpravě keřů a rostlin v parcích a okrasných zahradách. Maximální průměr střihu je 25 mm.

Zvládnutá ergonomie

Silnou stránkou těchto nůžek je samotné kvalitativní zpracování. Rukojeti s protiskluzovou úpravou jsou z plného hliníku. Konstrukce není celá z oceli, a tak mají nůžky hmotnost sníženou na 240 g. Velmi dobře se drží v ruce, přestože jsou konstrukčně určené spíše pro větší dlaně. Výrobce uvádí, že jde o obouruční provedení vhodné pro praváky i leváky. Nůžky mají také velmi dobře řešenou západku k uzamykání rozchodu čepelí. Ovládání uzamykání zvládnete jedním prstem.

Felco 2 recenze

Odolnost, trvanlivost i náhradní díly

Jednou z výsad těchto nůžek je úroveň odolnosti. Nůžky Felco 2 z produkce švýcarského výrobce jsou na trhu již několik let a uživatelé vyjadřují vysokou míru spokojenosti. A i v případě, že se nůžky poškodí, není problém s dostupností náhradních dílů. S tímto vám pomohou specializovaní prodejci zahradních nástrojů a techniky. Problémem není ani distribuce v Česku. Čepele jsou z kvalitní oceli. Velká ozubená matice vám umožňuje také plynulé nastavení vůle mezi čepelemi.

Zkušenosti s Felco 2

Řada pozitivních referencí svědčí o spokojenosti zákazníků, i proto se nůžky dostaly do našeho srovnávacího testu. Na základě recenzí zákazníků jsou nůžky vhodné pro větší dlaně. Spotřebitelé velmi pozitivně hodnotí kvalitní a robustní zpracování, ale také přesný řez a životnost ostří čepelí.

Recenze a zkušenosti se zahradními nůžkami Felco 2
Zdroj: Heureka.sk

Pozitivem této známé značky je fakt, že není problém s dostupností náhradních dílů. V případě nutnosti servisování či opravy se tak jedná o opravdu velmi dobrou možnost i z dlouhodobého hlediska. Velmi dobrá je ergonomie zahradních nůžek. Díky své nízké hmotnosti a konstrukci Bypass jsou vhodné k širokému použití v ovocných sadech či při sklizni nebo stříhání révy. Pružina je masivní a efektivně řešený je i zámek rozchodu čepelí. Nůžky Felco 2 zahrádkáře určitě nezklamou. Z hlediska poměru ceny a kvality cenu nevnímáme jako příliš vysokou.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Robustní konstrukce
Skvělá ergonomie
Dostupnost náhradních dílů

Negatíva

Bez výhrad

Typ: ruční zahradní nůžky ● Technologie střihu: Bypass ● Max. průměr střihu: 25 mm ● Materiál rukojeti: plný hliník + povrchová úprava ● Materiál čepele: ocel ● Hmotnost: 240 g ● Délka: 215 mm ● Použití: ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)