Gardena 8857-20 B/S-M Classic zahradní nůžky – recenze

V našem srovnání se nachází také cenově dostupný model nůžek Gardena. Jedná se o kovadlinkové nůžky se spodní kovadlinou a horní čepelí. Výhodou konstrukce je možnost nastavení šířky rukojetí dle velikosti ruky. Mají také ergonomický úchop.

Publikované: 01.07.2022
Aktualizované: 12.09.2022
Obsah článku:

Gardena 8857-20 B/S-M Classic

Bypass zahradní nůžky s průměrem střihu 22 mm, ocelová čepel, plastová rukojeť, použití – ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky, keře.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Dvě polohy otevření rukojetí

To, že zahradní nůžky nemusí vždy ideálně padnout do ruky, zahrádkáři dobře vědí. Především pokud stříháte růže, keře či větve v celé zahradě, komfortnost nůžek se dokáže projevit. Zahradní nůžky Gardena umožňují nastavení rozevření rukojetí ve dvou polohách – S a M. Některé modely mají specificky vyrobené varianty podle velikostí rukou nebo se jedná o univerzální modely. Na nich si můžete rozchod nastavit a přizpůsobit své ruce. Na horní části rukojeti se nachází také uzamčení čepelí, které ovládáte jednou rukou. Maximální průměr střihu je 22 mm.

Gardena 8857-20 B/S-M Classic recenze

Více plastu nemusí překážet

Zahradní nůžky Gardena působí plastovým dojmem. Váží pouze 161 g, což svědčí o tom, že plasty konstrukci značně odlehčují. Plastový úchop však nijak nevadí a na základě recenzí uživatelé nemají výhrady ani ke kvalitě zpracování. Ergonomický povrch ErgoTec je navíc při opakovaném stisku komfortní. Spodní kovadlina, kterou tyto ByPass nůžky mají, je z nerezové oceli. Horní nůž je ze slitiny kovu. Broušení tak může být z dlouhodobého hlediska komplikovanější.

Zkušenosti s Gardena 8857-20 B/S-M Classic

Svým designem a zbarvením jsou nůžky Gardena 8857-20 poměrně nápadným zahradním nářadím. V porovnání s levnými zahradními nůžkami Fieldmann FZNR 1006 sice mají více plastových částí, ale na kvalitě jim to výrazněji neubírá. Z hlediska poměru k ceně svůj účel plní a důkazem toho jsou také recenze spokojených zákazníků. Maximální průměr střihu 22 mm je k ručnímu stříhání více než dostatečný. Primárně jsou určeny ke střihu zelených částí rostlin, révy, růží, keřů a jiných rostlin. Nůžky mají nastavitelné rozevření rukojetí, a to ve dvou polohách.

Recenze a zkušenosti se zahradními nůžkami Gardena 8857-20 B/S-M Classic
Zdroj: Heureka.cz

Rukojeť má ergonomické tvarování a měkké prvky ErgoTec, které eliminují unavení ruky. I jejich nízká hmotnost 161 g je v případě většího objemu střihu velkou výhodou. Zákazníci si pochvalují praktické uzamčení čepelí za pomoci západky na horní části rukojeti.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nastavitelný rozchod rukojetí podle ruky
Dobrá ergonomie – komfort
Poměr ceny a kvality

Negatíva

Více plastových částí
Horní nůž ze slitiny kovů

Typ: ruční zahradní nůžky ● Technologie střihu: Bypass ● Max. průměr střihu: 22 mm ● Materiál rukojeti: plast + povrchová úprava ErgoTec ● Materiál čepele: kov + nerezová ocel ● Hmotnost: 161 g ● Délka: 246 mm ● Použití: ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky, keře

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)