Fiskars PB-8 zahradní nůžky – recenze

Zahradní nůžky vhodné do ovocných sadů nebo v oblasti vinařství. V našem srovnání se nachází model Fiskars PB-8 určený pro velké ruce. V nabídce je také model Fiskars PB-8/střední pro menší ruce. Průměr střihu je však totožný s větším modelem. Výrobce nůžky řadí do kategorie profi nářadí.

Publikované: 01.07.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Fiskars PB-8

Bypass zahradní nůžky s průměrem střihu 26 mm, ocelová čepel, kovová rukojeť, použití – ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky, keře, větve.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Perfektní střih – profi ocel

U zahradních nůžek je hlavním kritériem, aby nejen stříhaly, ale aby stříhaly přesně. To v případě těchto nůžek platí i s ohledem na kladné reference uživatelů. Výrobce avizuje, že čepele jsou vyrobeny z kvalitní oceli CrMoV, u které se předpokládá dlouhá životnost a také odolné ostří. Nicméně je nutná i pravidelná údržba. Výrobce doporučuje soupravu na údržbu zahradních nůžek Fiskars, kde najdete nejen nástroje na ostření, ale také speciální mazací olej. Nůžky mají také dobře řešený uzamykací mechanismus v prostřední části konstrukce, kde je posuvná západka.

Fiskars PB-8 recenze

Pohodlný úchop

Komfort nelze opomíjet. Po hodinách stříhání se o minimalizování námahy při střihu stará nejen mechanismus Bypass, ale také ergonomičnost rukojetí, které mají protiskluzovou povrchovou úpravu. Výrobce je doporučuje především pro praváky. Délka je 210 mm a velkým pozitivem při dlouhém stříhání je i nízká hmotnost 196 g. Detailem je malý otvor na rukojeti, který slouží k zavěšení nůžek.

Zkušenosti s Fiskars PB-8

V recenzích se vyskytují zpravidla pozitivní ohlasy zákazníků. K největším kladům podle nich patří ostrost čepelí a přesnost střihu. Většina si pochvaluje i kvalitní zpracování, někteří však mají výhrady k plastovému středu, který časem může povolit. Výhodou je, že jsou dostupné náhradní díly. Nůžky jsou tudíž opravitelné a nejsou na jedno použití, jako je tomu v případě levnějších nůžek. Nevýhodou je, že je výrobce nedodává s praktickým pouzdrem.

Recenze a zkušenosti se zahradními nůžkami Fiskars PB-8
Zdroj: Heureka.sk

Ergonomie je velmi dobrá a dobrý mechanismus má uzamčení rukojetí. Nůžky pohodlně padnou do ruky a dobře se s nimi manipuluje. Přestože patří k dražším modelům, investice litovat určitě nebudete. Na výběr máte ze střední a velké velikosti nůžek, což při výběru nezapomeňte zohlednit.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Přesný střih – ostré čepele
Kvalitní provedení
Dostupné náhradní díly

Negatíva

Dodávány bez pouzdra

Typ: ruční zahradní nůžky ● Technologie střihu: Bypass ● Max. průměr střihu: 26 mm ● Materiál rukojeti: kov + povrchová úprava ● Materiál čepele: nerezová ocel CrMoV ● Hmotnost: 196 g ● Délka: 210 mm ● Použití: ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky, keře, větve

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)