Fiskars PowerGear X P961 zahradní nůžky – recenze

Ergonomicky tvarované zahradní nůžky Fiskars vhodné do každých podmínek. Vyznačují se dobrým poměrem kvality a ceny. Zpracování je solidní, až na pár plastových částí, jejichž životnost je sporná. Průměr střihu dosahuje hodnoty až 26 mm a čepele jsou z kvalitní broušené oceli. Mechanismus PowerGear usnadňuje střih, a stačí tak vyvinout menší námahu během stisku. Mají skvělý ergonomický tvar ideální pro praváky, a to díky rukojetím s technologií Soft Grip.

Publikované: 01.07.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Fiskars PowerGear X P961

Bypass zahradní nůžky s průměrem střihu 26 mm, ocelová čepel, rukojeť z plastu/kompozitu, použití – ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky, keře, větve.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tradičním výrobcem v daném segmentu je také značka Fiskars. V její nabídce naleznete model Fiskars PowerGear X P961 s otočnou rukojetí, který je určený ke střihu do zahrad nebo v ovocných sadech, vinicích a podobně. Nůžky využívají unikátní mechanismus a mají inovativní ergonomické tvarování.

Zahradní nůžky s pomocným mechanismem

Zahradní nůžky slibují schopnost přestřihnout větve a stonky do průměru až 26 mm. Na základě recenzí to však není tak zřejmé. Zdřevnatělé části mohou dělat problémy a průměr do 20 mm je pro nůžky ideální. Výrazně však při střihu napomáhá otočný mechanismus PowerGear. Jedná se o otočnou konstrukci, díky které je přenos síly při stisku efektivnější. Někteří zákazníci potvrzují, že střih je méně namáhavý. Na otočný mechanismus je nutné si zvyknout. Prakticky je vymyšlené zamykání čepelí, které má posuvný mechanismus v horní části rukojeti.

Fiskars PowerGear X P961 recenze

Nůžky se skvělou ergonomií

Na první pohled nůžky působí robustně. V ruce jsou však lehké, váží pouze 247 g. Rukojeti jsou pokryty plastem/kompozitem FiberComp, ale také velmi příjemnou vrstvou SoftGrip pro pohodlné držení a protiskluzový účinek. Čepele jsou z kvalitní kalené, broušené oceli. Sporná je jen odolnost plastových částí, především ze spodní strany nůžek, kde se nachází plastový střed, stejně tak i v okolí hlavního, středového šroubu.

Zkušenosti s Fiskars PowerGear X P961

Levnější modely zahradních nůžek Fiskars si v posledních letech nevysloužily nejlepší reputaci, ale v případě této střední cenové třídy je to lepší. I tento model je toho důkazem. Fiskars PowerGear X P961 plní požadavky většiny spotřebitelů. Řada zákazníků vnímá účinek otočného mechanismu Power Gear, který usnadňuje střih – vyžaduje méně námahy a síly. Nůžky mají skvělý ergonomický tvar, primárně jsou určeny pro praváky. Zákazníci chválí i zpracování, ačkoli někteří kritizují plastové části a předpokládají horší odolnost. Výrobce garantuje, že se jedná o speciální, odolné plasty s technologií FiberComp.

Recenze a zkušenosti se zahradními nůžkami Fiskars PowerGear X P961
Zdroj: Heureka.cz

V praxi spotřebitelé upozorňují, že maximální průměr střihu 26 mm není úplně reálný a že maximum je kolem 20 mm. Střih zdřevnatělých větví s větším průměrem je podle názorů uživatelů náročnější. K základnímu střihu v ovocných sadech či vinicích by však měl být takovýto průměr dostačující. Na základě zkušeností zákazníků však lze model Fiskars PowerGear X P961 považovat za solidní nářadí, které nezklame ani navzdory menším nedostatkům.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektivní stříhání
Ergonomický úchop pro praváky
Odpovídající kvalita zpracování

Negatíva

Plastový střed – sporná odolnost
Průměr střihu max. 20 mm

Typ: ruční zahradní nůžky ● Technologie střihu: Bypass ● Max. průměr střihu: 26 mm ● Materiál rukojeti: plast/kompozit + povrchová úprava Soft Grip ● Materiál čepele: broušená ocel ● Hmotnost: 247 g ● Délka: 285 mm ● Použití: ovocnářství, vinařství, okrasné zahrady, parky, keře, větve

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(84%)